Активісту Сергію Стерненку оголосять підозру у будь-якому випадку — генпрокурорка

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова переконує, що одеському активісту Сергію Стерненку, який смертельно поранив свого нападника, оголосять підозру. Питання лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж необхідної оборони? Про це вона розповіла в інтерв’ю «Українській правді».

Чому це важливо. Правоохоронці більше уваги приділяють тому, як захищався від нападу активіст, аніж тому, хто замовив на нього напад.

Детальніше. Ще 24 травня 2018 року двоє невідомих скоїли замах на екс-керівника одеського «Правого сектора» Сергія Стерненка. Один з нападників утік, але згодом його затримали. Інший отримав від активіста смертельний удар ножем у живіт. Поліція розслідує убивство нападника Стерненком як умисне. Водночас правоохоронці не коментують слідство щодо нападу на самого активіста.

Це був уже третій замах на Сергія Стерненка. 1 травня 2018 року невідомий вистрілив у нього ззаду з травматичної зброї. 7 лютого 2018 року на активіста напали біля його будинку. Стерненка підозрюють також у нападі на начальника одеської поліції під час протестів проти забудови у Міському саду Одеси у листопаді 2017 року.

Нова генеральна прокурорка Ірина Венедіктова каже, що справа Стерненка для неї є резонансною з огляду на те, що вона стосується захисту активістів. Тому підозра точно буде оголошена, але це зроблять слідчі і прокурори, а не вона. Кваліфікація справи відбуватиметься зокрема на основі експертизи, результати якої нещодавно надійшли. 

Коментар. Ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак розповів, що Ірина Венедіктова вимагала повідомити про підозру одеському активісту Сергію Стерненку, навіть не ознайомившись із матеріалами його справи: «Як можна говорити про підозру, не вивчивши справу і достеменно не знаючи її обставин? Моя позиція ґрунтується на тих матеріалах, які є у справі. 

Я сказав Венедіктовій, що, виходячи з матеріалів справи, підстав для т оголошення підозри немає. У цій справі нез’ясованими залишаються істотні обставини події нападу і захисту. Призначено комплексну експертизу через те, що по двох попередніх експертизах були суперечливі висновки. Ця експертиза не завершена, а тому без її результатів говорити про підозру — це юридичний нонсенс».

Контекст. Додамо, що Тимчасова слідча комісія (ТСК) з розслідування нападів на громадських активістів обурена повідомленнями про тиск на ексзаступника генерального прокурора Віктора Трепака у справі Сергія Стерненка

Голова ТСК Ігор Василів написав на своїй сторінці у Фейсбуці: «Переконаний, що тиск задля підписання Трепаком підозри активісту суперечить не тільки процесуальному законодавству, а й морально-етичним нормам».

Комісія вимагає від генеральної прокурорки надати офіційні роз’яснення щодо тиску на Віктора Трепака та його усунення від координації роботи департаменту, який розслідував вбивство Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів. Саме після цього заступник генпрокурора подав рапорт про відставку.

Фото: ua.news

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів

«Home. Компенсація за знищене майно». Україна отримає 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи

Кошти спрямують на новий проєкт допомоги українцям, які втратили власне житло через агресію РФ. Зокрема, йдеться про учасників бойових дій, людей з інвалідністю та з багатодітних сімей. Вони отримають сертифікати на отримання житла. Про це повідомило Міністерство фінансів.

Читати далі
+ 13 слів

UAnimals допомогли переселенці продати всіх мишенят ручної роботи

Зоозахисна організація UAnimals допомогла продати мишенят ручної роботи 84-річній Ганні Іванівні, яка через війну вимушено переїхала з Миколаєва в Київ. Про це повідомили UAnimals.

Читати далі
+ 16 слів

«Міста Героїв. Охтирка». Укрпошта презентувала марку, присвячену оборонцям міста

27 березня 2022 року закінчилася активна фаза боїв за Охтирку на Сумщині. «Кожне місто-герой — це його люди, перш за все. Люди, які самовіддано обороняли Охтирку. Люди, які віддали життя, виборюючи й захищаючи кожен метр української землі на Сумщині», — нагадали в компанії про річницю.

Читати далі
+ 26 слів

«Жадан. Я буду твоїми очима» і «Поки ми чекаємо»: 5 театральних вистав, які варто відвідати у квітні

27 березня у світі відзначають Міжнародний день театру. З цієї нагоди nzl.media підготували для вас добірку театральних прем’єр, які відбудуться у квітні.

Читати далі
+ 300 слів
Що там ще
+ 9448 новин