Альтернативна енергетика, запасні деталі від IKEA й танення льодовиків: 4 новини про довкілля, які змусять замислитися

LIKE

Для чого IKEA продає запасні деталі для меблів, чому Boeing планує повністю перейти на біопаливо та чим загрожує танення льодовиків ― читайте у нашій добірці новин про довкілля.

  • IKEA продаватиме запасні деталі для меблів, щоб піклуватися про довкілля. Можна придбати нові ніжки для диванів та чохли для меблів. Так можна довше користуватися меблями й не витрачати зайві природні ресурси на створення нових. Торік компанія вже спробувала такий експеримент і їй вдалося продати понад 14 мільйонів запасних частин. Близько 2030 року в IKEA планують третину меблів виготовляти з переробленої деревини. До того ж, стільці для IKEA виробляють із незаконно вирубаного в Карпатах українського бука.
  • Boeing випускатиме літаки на біопаливі до 2030 року. Так компанія хоче скорочувати свій вуглецевий слід. Зараз біопаливо змішують зі звичайним паливом для реактивних двигунів у співвідношенні 1:1. Як повідомляє Air Transport Action Group, на комерційні перевезення припадає близько 2% світових викидів вуглецю і близько 12% викидів від транспорту.
  • 28 трильйонів тонн льоду розтануло на Землі за останні 23 роки. Така кількість льоду могла б вкрити територію Великобританії шаром товщиною у 100 метрів. Через танення льоду рівень Світового океану піднявся на 35 міліметрів. Якщо темп залишиться таким же, або зростатиме, за кілька десятків років людям треба буде емігрувати з прибережних територій. Окрім цього, гірські льодовики забезпечують чимало регіонів Землі прісною водою. Якщо лід розтане, ці землі будуть непридатними для життя. Швидкість танення льоду зросла на 65% з 1994 до 2017 року. 
  • Альтернативної енергії у ЄС вперше виробили більше, ніж традиційної. Енергія, вироблена на вітрових, сонячних, гідроелектростанціях та з біомаси, а не з викопних палив, переважала у Європейському Союзі торік. На «зелену» енергетику припало 38%, а на традиційну — 37%. З 2015 року майже вдвічі зросло виробництво альтернативної енергії. У 2020-му 20% електроенергії в ЄС виробляли на вітрових та сонячних станціях. Найбільше — у Данії, Ірландії, Німеччині та Іспанії.

Фото: pexels.com

Геноцид, який ми (ще) не знаємо, сьогодні — День роковин депортації кримських татар

Згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — депортували 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100.

О 4 ранку 18 травня 1944 року почалося масове примусове виселення кримських татар із території Криму. Агенти НКВС давали людям 15 хвилин на збори, дозволяли взяти з собою до 500 кг речей на сім’ю. До роковин геноциду кримських татар ми підготували для вас маловідомі факти про ті події та спробуємо розвінчати деякі міфи.

Читати далі
+ 385 слів

У Мелітополі український рух опору підірвав російський бронепоїзд. Важливе за 18 травня

У захопленому Мелітополі український рух опору підірвав під час руху російський бронепоїзд з військовими та технікою.

Читати далі
+ 17 слів

«Нова українська хвиля»: у Києві та Львові відбудеться фестиваль українських фільмів

19 травня у Києві та Львові почнеться кінофестиваль «Нова українська хвиля». У програмі заходу будуть фільми, зняті після 2014 року, які створили культурне явище так-званої «нової української хвилі». Організаторами фестивалю є мережа кінотеатрів «Планета Кіно» та «Gogol.Media».

Читати далі
+ 24 слів

В «Дії» запустили збір коштів на допомогу армії через платформу UNITED24

Донейти можна зробити через Apple Pay, Google Pay або ввести дані картки. Якщо ви хочете долучитися до збору, треба зайти в «Дію», де на головному вікні має з’явитися напис United24 з кнопкою «Допомогти армії». Натиснувши на неї, у вас буде можливість зробити донейт або переглянути, скільки коштів уже зібрали. Якщо ж вікна із написом United24 немає, спробуйте оновити додаток. 

Читати далі
+ 18 слів

В Україні запустили платформу, яка допомагає волонтерам шукати донорів закордоном

Проєкт HelpHubUa – це платформа, яка об’єднує українських волонтерів з активістами та донорами за кордоном і дозволяє іноземним благодійникам перераховувати гроші на конкретні потреби волонтерських ініціатив.

Читати далі
+ 81 слів

До України відправлять гаазьких експертів для розслідування військових злочинів росіян. Головне за ніч та ранок 18 травня

Гаазький суд відправить до України 42 експерти які будуть розслідувати військові злочини вчинені росіянами, — Deutsche Welle.

Читати далі
+ 21 слів

Кримськотатарське розстріляне Відродження: трагедія 1938 року

18 травня щорічно вшанують пам’ять жертв радянського злочину з депортації кримських татар. За наказом з Москви бійці НКВД у цей день 1944 року зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення та відправили в бік Узбекистану. Але за шість років до цієї події відбувся інший акт знищення цієї нації, який деякі історики прирівнюють за кількістю жертв до масових депортацій. 17 квітня 1938 року розстріляли найвизначніших представників кримськотатарського народу— письменників, істориків, громадських діячів, художників, викладачів. Про це пише «Крим. Реалії».

Читати далі
+ 57 слів

Порятунок військових з Азовсталі триватиме до їхнього повернення додому. Головне за 17 травня

Операція з порятунку українських військових з Азовсталі триватиме до їхнього повного повернення додому з непідконтрольної території. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 4216 новин