Через довгий робочий день збільшується ризик смерті ― ВООЗ

Лише за 2016 рік через перепрацювання померли 745 тисяч людей. З них 398 тисяч ― через інсульт і 347 тисяч — через серцеві захворювання, викликані тривалими робочими днями. Про це свідчать результати дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародної організації праці.

Чому це важливо. Завелика кількість робочих годин у тижні не дозволяє людям достатньо відпочивати й тому призводить до перевтоми й проблем зі здоров’ям.

Детальніше. Під час вивчення цієї проблеми науковці проаналізували 37 досліджень ішемічної хвороби серця, у яких взяли участь 768 тисяч пацієнтів, і 22 дослідження інсульту, у яких взяли участь понад 839 тисяч пацієнтів.

Люди, які помирають від перепрацювання, мали понад 55 робочих годин на тиждень. Найбільше таких смертей у Південно-Східній Азії та західній частині Тихоокеанського регіону. Також, за даними дослідження, понад 72% померлих через тривалий робочий графік ― чоловіки.

При цьому у 2000-му році через перепрацювання помирали на 29% менше людей, ніж у 2016 році. За ці роки кількість смертей від серцевих захворювань, викликаних тривалим робочим днем, зросла на 42%, а від інсульту — на 19%.

У людей, які працюють понад 55 годин на тиждень, інсульту стається на 35% частіше, а ризик ішемічної хвороби серця зростає на 17%, якщо порівнювати з людьми, у яких робочий тиждень складає 35-40 годин.

Як ВООЗ радить зменшити перепрацювання людей:

  • влада може ухвалювати закони, які забороняють понаднормову роботу і обмежують тривалість робочого дня;
  • роботодавці й профспілки можуть укладати договори, які встановлюють максимальну тривалість робочого часу;
  • працівникам радять розподіляти роботу так, аби вони працювали не більше ніж 55 годин на тиждень.

Що ще варто знати на цю тему?

  • Учені кажуть, що люди не можуть по-справжньому цінувати вільний час, бо звикають до вихідних. А якщо сприймати вихідні як коротку відпустку, то у понеділок людина відчуватиме себе щасливішою й легше продовжить працювати.
  • Браслет, який допомагає відстежувати емоційний стан співробітників, створили у Великобританії. Браслет створений для компаній, які хочуть бути на зв’язку зі своїми співробітниками, які працюють дистанційно. За допомогою двох кнопок працівники зможуть повідомляти про свій емоційний стан. Жовта означає відчуття щастя, а синя ― суму.
  • В Іспанії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень. Експеримент проводитимуть кілька компаній упродовж трьох років. Підприємства, які введуть чотириденний робочий тиждень, держава підтримуватиме фінансово. Проєкт нововведення розробила лівоцентристська партія Más País. Він обійдеться у 50 мільйонів євро.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Україна може вступити до НАТО без етапу Плану дій щодо членства. Головне за 16 травня

Україна може вступити до НАТО без етапу Плану дій щодо членства (ПДЧ), як Швеція та Фінляндія. Про це заявила тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін. За її словами, ПДЧ дозволяє державі-кандидату досягнути вимог для сумісності з Альянсом, а якщо країна вже відповідає їм, План дій стає непотрібним.

Читати далі
+ 64 слів

Хто такий Волтер Дюранті та чому українські журналісти просять позбавити його Пулітцерівської премії?

Учасники об’єднання українських медіа, журналістів та громадських організацій «Медіарух» звернулися до Комітету Пулітцерівської премії із проханням позбавити проросійського автора Волтера Дюранті престижної нагороди.

Читати далі
+ 43 слів

Telegram-bot для «Архіву війни» запустила «Докудейз»

Члени команди уже зібрали понад 19 годин відеосвідчень про злочини росії проти України. Telegram-bot дасть можливість кожному швидко та зручно поділитися наявною інформацією — відео- та аудіозаписами, які документують події війни.

Чому це важливо. Чим більше зберуть інформації та доказів про воєнні злочини РФ в Україні, тим більшими будуть шанси притягнути до відповідальності та покарати винних.

Читати далі
+ 51 слів

Прикордонники змусили окупантів відступити за лінію держкордону на Сумщині. Новини станом на 12:00 16 травня

Вранці росіяни відкрили вогонь по території Сумської області поблизу кордону з рф. На територію України намагалися зайти диверсанти. Українські прикордонники дали бій та змусили окупантів відступити за лінію державного кордону.

Читати далі
+ 44 слів

«Завдяки вам, хлопці, ми вчора поклали ворожу колону». Як волонтерська організація ШТАБ 24 підтримує Збройні сили

Ця історія почалася з ініціативи трьох львівських друзів — Олега Проця, Максима Кочергана та Кості Гощевського— які з перших днів повномасштабного російського вторгнення передають необхідну військову амуніцію захисникам у регіони найскладніших бойових дій по всій країні.

Читати далі
+ 245 слів

Залаштунки Євробачення 2022 від членкині офіційного фан-клубу Євробачення в Україні OGAE Ukraine

Євробачення 2022 відбувалося в італійському Турині після перемоги гурту «Måneskin» із піснею «Zitti E Buoni». Провідним мотивом Євробачення стали слова «the sound of beauty», а сцена була побудована за мотивами італійських сонця та саду.

Читати далі
+ 132 слів

ЗСУ вийшли на держкордон України з рф на Харківщині. Важливе за ніч та ранок 16 травня

На Харківщині бійці Тероборони ЗСУ відтіснили сили рф, вийшли на держкордон України з росією і відновили там український прикордонний знак. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 17 слів

Музичні «обійми» на Євробаченні: як країни підтримали Україну на пісенному конкурсі

14 травня відбувся фінал «Євробачення-2022» в італійському місті Турині. Протягом усього конкурсу глядачі бачили, як країни-учасниці змагання використовували і прапор України, і її символіку. Зазначимо, що за офіційними правилами Євробачення, активна пропаганда і політичні висловлювання заборонені, а учасникам, які це порушують, загрожує дискваліфікація та штраф. Пропонуємо згадати найбільш виразні акти підтримки України на цьогорічному пісенному конкурсі.

Читати далі
+ 114 слів
Що там ще
+ 4201 новин