Через вирубку лісів ймовірність «незворотного колапсу» ― 90%

«Незворотний колапс» через вирубування лісів відбуватиметься впродовж 2-4 наступних десятиліть. Такими є результати дослідження фізиків з університетів Чилі та Лондона. Про це повідомляє Daily Mail, посилаючись на публікацію в журналі Nature Scientific Reports.

Чому це важливо. Ліси є частиною екосистеми планети. Якщо вони зникнуть, то трансформується все: від міцності ґрунту до умов життя людини.

Детальніше. Якщо темпи вирубування дерев будуть такими ж, як зараз, то всі ліси зникнуть приблизно через 100-200 років. Та наслідки будуть ще швидше. Вироблятиметься менше кисню, зміняться системи накопичення вуглецю й регулювання колообігу води. Усе це відбуватиметься в найближчі десятиліття й загрожує життю людської цивілізації.

Науковці зазначають, що, можливо, доведеться будувати іншу модель суспільства, яка екологічні проблеми вважатиме важливішими, ніж свій комфорт.

Разом з тим темпи вирубки лісів за останнє десятиліття знизилися. У 1990-х роках середній показник вирубки лісів був близько 16 мільйонів гектарів на рік. Уже між 2015 і 2020 роками він знизився до 10 мільйонів гектарів на рік. Припускають, що причиною насправді є не скорочення вирубок, а насадження нових лісів. Можливо, рух у такому напрямку допоможе уникнути катастрофи.

Що ще варто знати про екологічну ситуацію у світі

Наприкінці червня на Прикарпатті через повені й паводки деякі населені пункти були відрізані від світу, дороги й мости зруйновані, люди втратили майно й були змушені покинути домівки. Масове вирубування лісів є однією з причин частих повеней і паводків, зокрема у гірських районах. Але не лише це спричинило таку ситуацію. Детальніше тут.

Кліматична криза посилюється швидше, ніж очікували. Про це йдеться у доповіді міжнародної групи науковців, яку підписали 11 тисяч вчених. Для боротьби зі змінами клімату засновник компанії Amazon Джефф Безос оголосив про створення екологічного фонду Bezos Earth Fun. А Україна посіла 17 місце серед 58 країн світу в рейтингу, який показує індекс ефективності боротьби зі змінами клімату й увійшла до групи країн з високим показником.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин