Чому для України вигідне відкриття McDonald’s

Спойлер: не тільки через повернення бургерів

На повернення McDonald’s чекає багато українців. Про це із власниками ресторанів із власниками домовлявся навіть міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Чому ж відкриття мережі настільки важливе для України? Якщо коротко: через інвестиції в економіку, велику кількість робочих місць, відчуття безпеки та приклад для інших бізнесів.

Інвестиції в економіку

McDonald’s — це найбільша у світі мережа ресторанів швидкого харчування. Власники орендують велику кількість приміщень, платять податки, зарплати та закуповують продукти в українських підприємців — частина з цих грошей згодом йде на розвиток української армії. Тому для нашої країни в принципі вигідне повернення будь-якого великого міжнародного бізнесу, однак багато хто чекає McDonald’s з особливим ентузіазмом.

Робочі місця

Про проблему безробіття після початку повномасштабного вторгнення не говорив хіба що лінивий: багато хто втратив роботу, деякі підприємства закрилися або тимчасово припинили свою роботу. Натомість McDonald’s створює тисячі робочих місць та стабільно виплачує зарплати, дотримуючись всіх вимог законодавства.

Відчуття безпеки

З 24 лютого Україну вимушено покинули близько 9 мільйонів людей. Дехто вже повернувся, однак є й такі, що відчувають страх невідомості та не їдуть додому. Відновлення роботи такої великої мережі ресторанів як McDonald’s може показати людям, що в деяких містах вже відносно безпечно, тому вони почнуть думати про повернення, щоб продовжувати працювати.

Ефект наслідування для інших бізнесів

Після початку війни в Україні закрився не тільки McDonald’s: перестали працювати також Ikea, H&M, Inditex (Zara, Bershka, Pull and Bear, Stradivarius тощо), Decathlon та інші. Повернення на ринок такого гіганта як McDonald’s може переконати західні компанії відновити роботу в Україні, адже спрацює ефект наслідування.

Текст підготував Арсеній Піпоян

Фото: mcdonalds.com.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин