Чому звільнили Уповноважену з прав людини?

31 травня Людмилу Денісову, Уповноважену Верховної Ради з прав людини, звільнили з посади. В постанові, яку ухвалила ВР, не пояснюють причини звільнення Омбудсменки, а в Моніторинговій місії ООН з прав людини заявили, що звільнення Денісової суперечить міжнародним стандартам і підриває незалежність цієї важливої правозахисної інституції в Україні.

Людмила Денісова обіймала посаду Уповноваженої Верховної Ради з прав людини з березня 2018 року. Зокрема, згідно з законодавством, Уповноважений з прав людини призначається строком на п’ять років, а в період дії воєнного стану його повноваження не можуть бути припинені.

Водночас 12 травня набули чинності правки до статті 12 «Закону України про правовий режим воєнного стану», які стосуються особливостей державної служби у воєнний час. У них йдеться про те, що в період дії воєнного стану Верховна Рада України може виражати недовіру і знімати з посади будь-яку особу, що призначається на посаду парламентом.

Близько тижня тому українські медійниці звернулись до Людмили Денісової щодо комунікації про статеві злочини у час війни. У зверненні йшлося про те, що повідомлення про статеві злочини повинні публікуватися з обережністю, особливо щодо дітей та неповнолітніх, уникати надмірної деталізації злочинів росіян, зокрема Денісову просили повідомляти, які матеріали передали до системи правосуддя.

«Статеві злочини під час війни — це трагедії сімей, важка і травматична тема, а не тема для публікацій у дусі «скандальної хроніки», – наголосили медійниці.

Звернення підписали 89 журналістів та 51 особа, серед яких — правозахисники, адвокати, психологи, вчителі, громадські організації.

31 травня Людмилу Денісову звільнили з посади омбудсмена. Це рішення підтримали 234 народні депутати.

Нардеп Павло Фролов з фракції «Слуга народу» причину звільнення Уповноваженої Верховної Ради з прав людини пояснив тим, що Денісова майже не виконувала своїх повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій, а ці питання фактично вирішувала Ірина Верещук. 

Сама Денісова вважає, що її звільнили всупереч Конституції, законам України й міжнародним стандартам. Це рішення вона буде оскаржувати в суді. 

Фото: Пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин