52% українців читають для задоволення — дослідження

26% вказали, що читають для самоосвіти. 19% читають обов’язкову літературу для роботи або навчання, 11% — необов’язкову. Ще 16% читають для духовного розвитку. А для 52% опитаних українців книжки є джерелом відпочинку, задоволення та відновлення. Але якщо говорити про дітей, то 57% з них читають з примусу. Про це свідчать результати дослідження Українського інституту книги.

Чому це важливо. «Це дослідження читання — наймасштабніше за останній час: воно охопило практично всі вікові групи, включало не лише масові опитування, але й фокус-групи».

Детальніше. Ось результати опитування:

  1. вибір книжки. Основним рушієм вибору книжки для читання для опитаних є рекомендації друзів (34%) та відомий автор (24%). Також важливими є цікава анотація до книжки (18%), мова (12%), огляди на книжкових сайтах та відгуки у соцмережах (по 11%);
  2. обговорення книжки. 58% читачів зазначили, що обговорюють книжки з іншими — найчастіше з друзями (37%) та з родиною (31%). Лише 3% обговорюють їх у соціальних мережах і 1% — у «книжкових клубах»;
  3. де зазвичай читають книжки. Найчастіше — вдома (83%), ще 18% — на роботі або навчанні, 13% — у транспорті;
  4. найпопулярніші жанри. Найпопулярнішими жанрами для дорослих є класика (20%) та детективи (18%), любовні романи (16%), книги з психології та саморозвитку, а також фантастика і фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова та бізнес-література (12%);
  5. україномовні чи російськомовні книжки? Уперше за часи незалежності України українські читачі почали надавати перевагу саме україномовним книжкам: 32% українською проти 27% російською. 

Хто і як проводив опитування. Дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання» провела компанія Info Sapiens у серпні-вересні 2020 року на замовлення Українського інституту книги. У дослідженні взяли участь 3 тис. 900 осіб: 2 тис. 100 дорослих та 1 тис. 800 дітей. Провели вісім фокус-груп з дорослими респондентами, віком 18-59 років та 16 фокус груп з дітьми, віком 6-17 років. Респонденти надали відповіді на 44 запитання.

Що ще варто знати про книжки:

  • 9 книжкових новинок грудня: серед авторів — Марк Лівін, Іван Байдак та Андрій Кокотюха. Грудень — особливий місяць, у якому зібралося багато свят. Один із найкращих подарунків — нова книжка. У нашій традиційній щомісячній добірці зібрали для вас книжкові новинки від українських видавництв, які не лише цікаво почитати, але й можна подарувати близькій людині.
  •  «Документ так документ»: новий тираж книжки про Стуса опублікували з рішенням суду про заборону. У новому 15-тисячному тиражі книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» надрукували рішення Дарницького районного суду міста Києва, яке забороняє розповсюджувати це видання зі згадками про Віктора Медведчука. Його розмістили на форзаці, а набрати чинності рішення може вже 18 листопада. 
  • Вкрадені книжки Галілея і Ньютона знайшли в Румунії… під підлогою будинку. Серед знахідок — перші видання Галілея й Ісаака Ньютона, рідкісні версії творів Данте й ескізи іспанського художника Франсіско де Гої. Їх знайшли в румунському селі під підлогою одного з будинків. Сумарна вартість книжок складає понад 3,2 мільйона доларів. 
  • Найкрасивіші книжки України 2020: хто увійшов у список? Гран-прі конкурсу отримало видання «ЗНАК. Українські товарні знаки 1960–1980». Цьогоріч найкрасивіші книжки України обирали вп’яте, а церемонія нагородження вперше відбулася у форматі онлайн-трансляції.

Фото: pexels.com

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин