Для 60% молоді інтернет-ЗМІ — головне джерело інформації у час виборів

LIKE

Соцмережі були головним джерелом інформації для 42% української молоді, а телебачення — для 52%. 

Чому це важливо. Це соцопитування показує, які джерела інформації найчастіше використовує українська молодь.

Детальніше. Такі дані оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Телебачення було основним джерелом отримання інформації під час виборчої кампанії для переважної більшості українців, окрім молоді. Згідно з результатами опитування, у віковій групі 45-60 років ТБ було основним джерелом інформації для 82% виборців, у групі 30-44 років — для 62% респондентів, у віковій групі 18-29 років — для 52%. У цій групі сайти слугували основним джерелом інформації для 60% виборців, соціальні мережі — для 46%.

Серед партій-переможниць на дострокових виборах до Верховної Ради найактивніше користуються соцмережами виборці «Слуги народу», «Голосу», «Європейської солідарності», значно менше — «Батьківщини» та ОПЗЖ.

Хто і як проводив дослідження. Соцопитування провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 до 20 серпня 2019 року. Опитування проводили у 104 населених пунктах в усіх областях, окрім анексованого Криму. У Донецькій і Луганській областях — тільки на територіях, які контролюються Україною. Опитали 2040 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

⟶ Підлітки більше довіряють соцмережам, а не медіа. 54% американських підлітків отримують новини з соціальних мереж — Instagram, Facebook і Twitter, а 50% – з YouTube. 41% споживають інформацію через медіа. Про це свідчить опитування сервісу SurveyMonkey і компанія Common Sense Media.

Для 78% підлітків важливо стежити за поточними новинами. Водночас вони звикли довіряти блогерам, відомим особистостям та лідерам думок більше, ніж ЗМІ. Більшість медіа дублюють свої записи в соціальних мережах, але вони конкурують за увагу зі знаменитостями, авторитетами та особистими знайомими. 

65% підлітків, які отримують новини безпосередньо від медіа, сказали, що це допомогло їм краще зрозуміти поточні події. Серед підлітків, які дізнаються новини з YouTube, цей показник 59%. 19% опитаних кажуть, що отримання новин із соціальних медіа змусило їх заплутатися у поточних подіях.

⟶ Facebook створить окрему вкладку з новинами. Нову опцію планують запустити уже восени цього року. Але поки невідомо, чи ця функція запрацює для усіх користувачів. У соцмережі публікуватимуть лише перевірені новини. Перемовини уже провели з ABC News, Bloomberg і The Wall Street Journal. У медіа купуватимуть ліцензію для публікації їхнього контенту. Facebook готовий платити компаніям до трьох мільйонів доларів на рік.

У Facebook заявили, що нададуть ЗМІ можливість самостійно вибрати, як розміщувати матеріали — безпосередньо у соцмережі або тільки заголовки з посиланнями на сайт видання. Поки невідомо, чи погодився уже хтось з медіа на цю пропозицію від глобальної компанії. Водночас для користувачів новини у соцмережі будуть безкоштовними. Засновник соцмережі Марк Цукерберг анонсував появу такого розділу з новинами у січні 2019-го. Тоді він заявив, що прагне поширювати якісні новини та створити екосистему для їхньої підтримки.

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин