Для 60% молоді інтернет-ЗМІ — головне джерело інформації у час виборів

LIKE

Соцмережі були головним джерелом інформації для 42% української молоді, а телебачення — для 52%. 

Чому це важливо. Це соцопитування показує, які джерела інформації найчастіше використовує українська молодь.

Детальніше. Такі дані оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Телебачення було основним джерелом отримання інформації під час виборчої кампанії для переважної більшості українців, окрім молоді. Згідно з результатами опитування, у віковій групі 45-60 років ТБ було основним джерелом інформації для 82% виборців, у групі 30-44 років — для 62% респондентів, у віковій групі 18-29 років — для 52%. У цій групі сайти слугували основним джерелом інформації для 60% виборців, соціальні мережі — для 46%.

Серед партій-переможниць на дострокових виборах до Верховної Ради найактивніше користуються соцмережами виборці «Слуги народу», «Голосу», «Європейської солідарності», значно менше — «Батьківщини» та ОПЗЖ.

Хто і як проводив дослідження. Соцопитування провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 до 20 серпня 2019 року. Опитування проводили у 104 населених пунктах в усіх областях, окрім анексованого Криму. У Донецькій і Луганській областях — тільки на територіях, які контролюються Україною. Опитали 2040 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

⟶ Підлітки більше довіряють соцмережам, а не медіа. 54% американських підлітків отримують новини з соціальних мереж — Instagram, Facebook і Twitter, а 50% – з YouTube. 41% споживають інформацію через медіа. Про це свідчить опитування сервісу SurveyMonkey і компанія Common Sense Media.

Для 78% підлітків важливо стежити за поточними новинами. Водночас вони звикли довіряти блогерам, відомим особистостям та лідерам думок більше, ніж ЗМІ. Більшість медіа дублюють свої записи в соціальних мережах, але вони конкурують за увагу зі знаменитостями, авторитетами та особистими знайомими. 

65% підлітків, які отримують новини безпосередньо від медіа, сказали, що це допомогло їм краще зрозуміти поточні події. Серед підлітків, які дізнаються новини з YouTube, цей показник 59%. 19% опитаних кажуть, що отримання новин із соціальних медіа змусило їх заплутатися у поточних подіях.

⟶ Facebook створить окрему вкладку з новинами. Нову опцію планують запустити уже восени цього року. Але поки невідомо, чи ця функція запрацює для усіх користувачів. У соцмережі публікуватимуть лише перевірені новини. Перемовини уже провели з ABC News, Bloomberg і The Wall Street Journal. У медіа купуватимуть ліцензію для публікації їхнього контенту. Facebook готовий платити компаніям до трьох мільйонів доларів на рік.

У Facebook заявили, що нададуть ЗМІ можливість самостійно вибрати, як розміщувати матеріали — безпосередньо у соцмережі або тільки заголовки з посиланнями на сайт видання. Поки невідомо, чи погодився уже хтось з медіа на цю пропозицію від глобальної компанії. Водночас для користувачів новини у соцмережі будуть безкоштовними. Засновник соцмережі Марк Цукерберг анонсував появу такого розділу з новинами у січні 2019-го. Тоді він заявив, що прагне поширювати якісні новини та створити екосистему для їхньої підтримки.

Фото: pexels.com

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин