Доказів існування ігрового розладу вчені не знайшли

Гра у відеоігри не призводить до емоційних проблем і труднощів у спілкуванні з ровесниками. До такого висновку прийшли учені з Оксфордського інституту інтернету під час дослідження «Про мотиваційні й психосоціальні динаміки розрегульованої гри‎». 

Чому це важливо. У травні цього року ігровий розлад офіційно визнали хворобою. А вчені з’ясували, що геймінг не є причиною емоційних проблем. 

Детальніше. Вчені з’ясували, що ігровий розлад є наслідком уже наявних психологічних проблем: у такий спосіб людина втікає від реальності.  

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, ігровий розлад це поведінка, що характеризується частими й тривалими іграми та відсутністю контролю над процесом, коли геймінг стає головним пріоритетом, заважаючи особистому й соціальному життю. 

Онлайн-тест, що допомагає визначити, чи є в людини ігровий розлад. Вчені з Великої Британії, Китаю та Австралії створили онлайн-тест, що допомагає визначити, чи є у вас ігровий розлад. Тест розроблений за критеріями Всесвітньої організації охорони здоров’я. На проходження тесту знадобиться близько 20 хвилин, а результати можна буде побачити у вигляді балів − від 0 до 20. Користувачі, які набрали більше 5 балів, мають схильність до ігрового розладу. Тест можна пройти за цим посиланням

Відеоігри справляються зі стресом краще, ніж додатки для медитації. В дослідженні взяли участь 45 учасників. Усі вони спершу проходили тестування із математики, а потім або грали у відеогру, або використовували застосунок для медитації. Учасники, які грали в ігри, почували себе більш енергійними, аніж ті, хто медитував. У другій частині дослідження 20 учасників грали у відеоігри після роботи протягом п’яти днів. Вони також повідомили, що почувають себе більш розслабленими, аніж ті, хто використовував додаток із медитаціями. Автори дослідження відзначили, що відеоігри допомагають розслабитись, відволіктися від проблем, відновити рівень самоконтролю та здобути нові навики. 

Нагадаємо, гральну консоль (приставку) Nintendo Switch використовуватимуть для навчання у школах Великобританії. Так дітей навчатимуть різних навиків, які їм будуть потрібні у житті. 

Фото: Jeshoots / Pexels

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин