Детальніше. Від початку поточної доби, 2 жовтня, збройні формування Росії двічі порушили режим припинення вогню біля Авдіївки. Стріляли з гранатометів. Бойових втрат і поранень серед українських захисників немає. Упродовж минулої доби, 1 жовтня, російсько-окупаційні війська теж двічі порушили режим припинення вогню. З автоматичного станкового гранатомета стріляли поблизу Станиці Луганської, а з підствольного гранатомета — неподалік Оріхового. Протягом 30 вересня зафіксували 11 порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Росії. Одного українського бійця поранили. Окупанти стріляли поблизу Авдіївки, а з гранатомета – неподалік Новотроїцького.
Спільні «інспекції»
Російська делегація на переговорах у Тристоронній контактній групі (ТКГ) вимагає провести «спільні інспекції», щоб перевірити звіти Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. Позиція України: наша країна повністю довіряє ОБСЄ та цінує важливе звітування з боку СММ. Що ж до інших питань, то їхнє обговорення у ТКГ фактично заблоковане російською стороною.
Зазначимо, що від початку перемир’я (27 липня) і до 1 жовтня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 449 порушень «тиші». Загалом було 305 вибухів, 11 невизначених боєприпасів, 3 спалахи дульного полум’я, 14 освітлювальних ракет та 1 116 черг та пострілів.
Пожежі на Луганщині
Масштабні лісові пожежі на Луганщині розпочалися 30 вересня. Вони забрали життя уже 11 людей. Ще 17 госпіталізували. За фактами пожеж у Луганській області поліція відкрила сім кримінальних проваджень. У пресцентрі ООС заявили, що масштабні лісові пожежі на Луганщині спричинені збройними провокаціями окупантів із застосуванням трасуючих куль.
Вогонь швидко поширюється через сильні пориви вітру. Станом на вечір 1 жовтня Станично-Луганська районна держадміністрація повідомила, що рятувальники загасили полум’я в будівлі Бюро технічної інвентаризації, що на вулиці Москва-Донбас. Вогонь уже знищив частину об’єктів КПВВ «Станиця Луганська». Осередки вогню все ще зберігаються поряд з КПВВ, ситуація з пожежею там залишається небезпечною. Загальна площа, пройдена вогнем, — понад 11 тис. га. Упродовж доби 30 вересня на території Луганської області зафіксували 146 пожеж. З них станом на ранок 1 жовтня ліквідували 82. З небезпечної зони евакуювали 120 людей.
Військовослужбовці Збройних сил допомагають пожежникам ліквідовувати пожежі. Підрозділи, залучені до проведення операції Об’єднаних сил, продовжують дотримуватися умов режиму припинення вогню, але водночас готові адекватно відреагувати у разі загрози їхньому життю чи здоров’ю.
Посилений режим припинення вогню: як живе Донбас з 27 липня
З 00:01 27 липня у зоні війни на Донбасі не можна стріляти, у тому числі й снайперам, не можна йти у наступ та розвідку, застосовувати літальні апарати. І це ще не всі нововведення, які вводять на сході, Тристороння контактна група (ТКГ) із врегулювання ситуації на сході України домовилась про посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення.
З 00:01 27 липня:
- заборонено вести наступальні та розвідувально-диверсійні дії, використовувати будь-яких видів літальних апаратів;
- заборонено застосовувати вогонь, зокрема снайперський;
- заборонено розміщувати важке озброєння у населених пунктах та околицях, зокрема на об’єктах цивільної інфраструктури: школах, дитячих садах, лікарнях та відкритих для громадськості приміщеннях,
- повідомляти координатору ТКГ про порушення режиму припинення вогню.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: pexels.com