З 26 міст світу: Україна відновлює авіарейси для евакуації громадян

Зі Стокгольму, Праги, Балі, Парижа та ще 22 міст світу Україна планує рейси для евакуації своїх громадян. Якщо евакуйовані підуть на самоізоляцію вдома, яку контролюватиме додаток «Дій вдома», то вони зможуть не проходити обов’язкової обсервації. Про це розповіли у Міністерстві інфраструктури України.

Чому це важливо. До України зможуть повернутися її громадяни, які «застрягли» в інших країнах через впровадження карантину та припинення авіасполучення.

Детальніше. Спеціальні рейси планують з: Маямі, Гельсінкі, Неаполь, Стокгольм, Єреван, Париж, Ніцца, Софія, Ларнака, Тель-Авів, Амстердам, Дюссельдорф, Цюрих, Лісабон, Женева, Дубай, Франкфурт, Прага, Мілан, Торонто, Осло, Аліканте, Ер-Ріяд, Бангкок, Пхукет, Балі. Детальніша інформація про ці рейси доступна на сайтах авіакомпаній МАУ, SkyUp Airlines, Windrose Airlines і Azur Air Ukraine.

Повернутися українці зможуть лише за умови обов’язкової обсервації протягом 14 днів після повернення у спеціалізованих закладах або вдома, дотримуючись режиму самоізоляції. Контролюватимуть останніх за допомогою додатку «Дій вдома». 

Посольство України у Швеції уже оголосило про початок продажу квитків на спецрейс «Стокгольм-Київ». Він відбудеться у вівторок, 28 квітня. Придбати квитки можна на офіційній сторінці авіакомпанії «SkyUP Airlines». Ціна стартує від 5 836 грн. Літак вилетить з аеропорту Арланда у Стокгольмі о 9:00.

Додаток «Дій вдома»: за мною стежать?

Цей застосунок розробили у Міністерстві цифрової трансформації. Він впродовж двох тижнів протягом дня надсилатиме зареєстрованим користувачам до 10 push-повідомлень. У відповідь на них потрібно зробити селфі. Додаток зчитуватиме геолокацію пристрою. Фото на відповідність перевірятиме штучний інтелект. Якщо додаток зафіксує порушення режиму самоізоляції, то поліція матиме право накласти штраф.

У додатка є три цільові категорії: громадяни, які прибули з-за кордону і мають бути на 14-денній обсервації; хворі на коронавірус, які лікуються вдома; люди із підозрою на коронавірус.

Цей застосунок необхідно завантажити, лише якщо працівники установ МОЗ епідеміологічного профілю встановили, що людина потребує самоізоляції. Після цього її реєструють в інформаційній системі як таку, яка потребує самоізоляції. На мобільний телефон їй надсилають sms-повідомлення з посиланням для встановлення додатка.

Після встановлення програми користувач має авторизуватися за допомогою номера телефону, за яким його внесли до реєстру осіб, котрі потребують карантину. Підтвердження номера телефону відбувається за допомогою sms-повідомлення з паролем для входу.

Наступний крок: користувач заповнює інформацію про своє місце самоізоляції. Коли людина підтвердила своє прибуття у місце ізоляції, вона робить і надсилає після сповіщення своє фото у застосунку. Повідомлення про необхідність зробити фотопідтвердження приходить людині у випадковому проміжку часу. Фото, які людина надсилає під час карантину, перевіряють на відповідність за допомогою штучного інтелекту. Якщо режим самоізоляції громадяни будуть порушувати, то Нацполіція має право накласти штраф. 

Наразі додаток доступний у Play Market. Міністерство цифрової трансформації ще чекає на підтвердження від Apple. Міністр цього відомства пообіцяв: якщо додаток буде ефективним, то у ньому з’явиться можливість замовити доставку продуктів чи ліків додому. Для тих, у кого немає смартфонів, буде сформований невеликий колл-центр, який продзвонюватиме людей, цікавитиметься станом їхнього здоров’я.

Якщо я перебуваю за кордоном, як мені ще повернутися в Україну, окрім як літаком?

В Україну можна також повернутися на власному авто через ті пункти пропуски, які ще працюють, повідомляє Державна прикордонна служба:

на кордоні з Білоруссю:

  • у Чернігівській області: «Сеньківка Веселівка», «Нові Яриловичі Нова Гута» «Славутич Комарин»;
  • у Житомирській області: «Виступовичі Нова Рудня»;
  • у Волинській області: «Доманове Мокрани».

На кордоні з Польщею:

  • у Львівській області: «Краківець Корчова»;
  • у Волинській області: «Ягодин Дорохуськ».

На кордоні зі Словаччиною:

  • у Закарпатській області: «Ужгород Вишнє-Нємецьке».

На кордоні з Угорщиною:

  • у Закарпатській області: «Чоп (Тиса) Захонь».

На кордоні з Румунією:

  • у Закарпатські області: «Дякове Халмеу»;
  • у Чернівецькій області: «Порубне Сірет».

На кордоні з Молдовою:

  • у Одеській області: «Паланка Маяки-Удобне», «Старокозаче Тудора», «Рені Джюрджюлешть»;
  • у Вінницькій області: «Могилів-Подільський Отач».

На кордоні з Росією:

  • у Харківській області: «Гоптівка Нехотєєвка»;
  • у Сумській області: «Юнаківка Суджа», «Бачівськ Троєбортне»;
  • у Чернігівській області: «Сеньківка Нові Юрковичі»;
  • у Луганській області «Мілове Чертково».

Довідка. Нагадаємо, що Україна протягом місяця не евакуювала своїх громадян, які залишилися в інших країнах. 28 березня державний кордон України було закрили. 

Що ще варто знати на цю тему:

Український додаток та дані з Facebook: як контролюватимуть людей на самоізоляції та обсервації

Фото: pexels.com

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів
Що там ще
+ 9453 новин