Детальніше. Ось топ-10 додатків, які знають про користувачів найбільше:
- Facebook ― майже 71%;
- Instagram ― майже 59%;
- Tinder ― майже 56%;
- Grindr ― майже 53%;
- Uber ― майже 53%;
- Strava ― понад 41%;
- Tesco ― майже 39%;
- Spotify ― понад 35%;
- MyFitnessPal ― понад 35%;
- Jet2 ― понад 35%.
Під час складання рейтингу аналітики брали до уваги не лише дані cookie, які додатки й сайти використовують, щоб пропонувати цільову рекламу. Аналізували всю інформацію, яку знають компанії: адресу, місце роботи, хобі, дані про стан здоров’я, сексуальну орієнтацію, віросповідання тощо.
Що ще потрібно знати про особисті дані:
Дані профілів 235 млн користувачів соціальних мереж, які зібрала компанія Social Data, опинилися в мережі. Кожен п’ятий запис містив номер телефону або адресу електронної пошти.
Instagram звинувачують у незаконному зборі біометричних даних. Проти Facebook подали колективний позов, у якому звинувачують компанію у зборі біометричних даних людей без їх відома. Сума штрафу за порушення законодавства може сягнути $500 млрд дол.
Дані мільйонів користувачів Telegram опинилися в даркнеті. Базу з номерами телефонів, нікнеймами та унікальними ідентифікаторами мільйонів людей виклали на одному з форумів у даркнеті.
Дані пів мільйона акаунтів Zoom виявили у даркнеті. Серед персональної інформації, яку продають у даркнеті менше, ніж за цент, можна знайти електронні адреси користувачів, їхні паролі, URL особистого чату, а також шестизначний пін-код адміністратора, який дозволяє керувати відеоконференцією у Zoom.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.
Фото: pexels.com