Детальніше. Маркованими будуть Russia Today і китайське агентство Сіньхуа. За словами директора з політики безпеки Facebook Натаніеля Глейхера, позначння потрібні, щоб розуміти, звідки походить інформація та хто може за нею стояти.
Цитата. «Нас турбує те, що державні ЗМІ поєднують в собі функції медіа з визначення порядку денного та стратегічну підтримку політики держави», — сказав Глейхер.
Компанія спілкувалася з 65 експертами й на основі консультацій створила власні критерії для визначення того, які засоби масової інформації можна вважати контрольованими державою. Отже, дослідити вплив влади на медіа можна, проаналізувавши джерела фінансування, прозорість редакційної структури, структуру власності, механізми підзвітності.
Однак у Facebook наголосили, що забороняти такі ЗМІ чи їхні пости не будуть, адже в деяких країнах це єдине джерело інформації.
Що ще робить Facebook для зменшення кількості маніпуляцій
Соціальна мережа не вперше впроваджує функції, що покращують рівень захищеності й протидіють дезінформації. Наприклад, вона видалила майже 100 облікових записів, пов’язаних із Росією. Їхні користувачі мали неприпустиму поведінку.
Також Facebook та Instagram зазначатимуть, у яких країнах перебувають автори постів. Такі заходи мали б допомогти користувачам зрозуміти, наскільки надійною і правдивою є інформація в стрічках новин.
Раніше Facebook ліквідував мережу антиукраїнських акаунтів, які вели спецслужби Росії. Їхні автори видавали себе за місцевих і намагалися впливати на громадську думку всередині країни.
Також команда Facebook видалятиме образливий контент після того, як з’ясує, що це образа, а не вираження думки. Таким чином соціальна мережа відстоюватиме свободу вираження поглядів та шифрування, навіть, якщо це супроводжуватиметься негативною реакцією.
Фото: pexels.com