Facebook запустить програму з фактчекінгу в Україні

Wow
LIKE

У першій половині 2020 року Facebook запустить в Україні фактчекінгову програму та позначатиме маніпуляції у стрічці новин. Про це пише Детектор медіа.

Чому це корисно. Така ініціатива може допомогти користувачам відрізняти фейки від новин та не вестися на маніпуляції у соцмережах.

Детальніше. Про майбутнє нововведення розповіла менеджерка з публічної політики щодо України у Facebook Катерина Крук: «Ми зараз готуємося до розширення глобальної програми протидії дезінформації в Україні. У нас є система, яка відпрацьована у світі, — це програма під назвою Тhird-party fact-checker. Ми співпрацюємо із локальними фактчекінговими організаціями, які допомагають нам перевіряти контент.

Це працює за кількома принципами — звичайно, ми використовуємо machine learning і просимо фактчекерів перевірити наші внутрішні передбачення щодо того, яка інформація або з яких сайтів може бути маніпулятивною. Також вони самі можуть моніторити і надсилати інформацію нам».

За словами Катерини, Facebook має 46 глобальних партнерів, які займаються перевіркою інформації, але в Україні таких поки нема: «У нас є потенційна співпраця, але ще не підписаний контракт і, відповідно, ми готуємося на 2020 рік, щоб запустити цю програму в Україні».

Перевірку інформації компанія довіряє іншим організаціям, бо у неї немає технічної можливості набрати штат експертів, щоб робити це самостійно. Facebook не втручатиметься у роботу локальних фактчекерів. Соцмережа візуально виділятиме у стрічці інформацію, яка має ознаки маніпуляцій. 

 Instagram почав попереджати про фейковий контент. Правило поширюється на публікації, історії, профілі та особисті повідомлення. Перевіряти контент будуть сторонні компанії. Для пошуку копій фейкових публікацій соцмережа використовує технологію зіставлення публікацій. 

Якщо контент визнали фейковим на Facebook, то схожі публікації автоматично отримають таку позначку в Instagram, і навпаки. Публікації і рекламні кампанії політиків в Instagram під це правило не потрапляють. Їхній контент соцмережа не перевірятиме. 

З 16 грудня у Instagram почали попереджати користувачів, що їхній підпис до публікації може бути образливим або знущальним. Таке попередження з’явиться перед публікацією, але його можна проігнорувати. Система працює за допомогою нейромережі, яка порівнює підпис з текстами, на які раніше скаржилися через образи. Функцію запустили в деяких країнах, але пообіцяли розповсюдити на весь світ в найближчі місяці.

Як розпізнати фейк. Сайт Platfor.ma підготував поради як виявити фейкову новину:

  1. Звертати увагу на джерело. Дослідити сайт з новиною, його місію, контактні дані.
  2. Читати весь матеріал. Заголовки бувають обурливими, щоби привернути увагу.
  3. Перевірити, хто автор. Чи реальна він особа, чи можна йому довіряти.
  4. Перевірити, чи підтверджені джерела. Посилання мають містити заявлену у новині інформацію.
  5. Перевірити дату публікації. Стара новина може бути неактуальною щодо поточних подій.
  6. Це точно не жарт? Переконатися, що це справді новина, а не сатира. 

Фото: pexels.com

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5851 новин