Як Франція бореться з радикальним ісламізмом: хартія, закон, штрафи та не лише

LIKE
Noo

Президент Франції Еммануель Макрон дав 15 днів місцевим мусульманським лідерам, щоб вони ухвалили «хартію республіканських цінностей». У ній має бути пункт про те, що іслам є релігією, а не політичним рухом. Зміст документа президент уже обговорив із Французькою радою мусульманської віри, пише BBC.

Чому це важливо. Такий крок є частиною боротьби із радикальним ісламізмом у країні, який посилився останнім часом — у Франції відбулася серія терактів та вбивств, яку вчинили ісламісти.

Детальніше. У хартії неодмінно має згадуватися заборона на втручання інших країн у діяльність мусульманських груп у Франції. Мусульманські лідери уже погодилися створити у Франції Національну раду імамів (голови мусульманської громади, духовні лідери). Цей орган видаватиме імамам офіційну акредитацію. Її також можуть відкликати, якщо якийсь з імамів порушив етичний кодекс.

Макрон анонсував й інші заходи для боротьби з «ісламістським сепаратизмом» у Франції. У грудні збираються ухвалити закон, який запобігатиме радикалізації мусульманського населення країни. Наприклад, кожній дитині буде присвоєно ідентифікаційний номер. За ним будуть перевіряти, чи вона регулярно відвідує школу. Батькам, які порушуватимуть закон, загрожує до шести місяців в’язниці та штрафи. 

Чому у Франції почали боротися з ісламізмом?

Це відбувається як реакція на те, що за місяць у країні трапилося одразу кілька ісламістських нападів. 16 жовтня молодий чоловік обезголовив 47-річного викладача історії у місцевому коледжі, який показував студентам карикатури на пророка Мухаммеда. За кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника. Ним виявився 18-річний чеченець, який народився у Москві. Він проживав у Франції як біженець, не був студентом коледжу, де працював викладач. Французькі правоохоронці затримали 11 осіб, підозрюваних у причетності до вбивства. Більшість із них — найближче оточення нападника. 

29 жовтня 21-річний нападник родом із Тунісу, який приїхав до Франції лише 9 жовтня (!) напав з ножем на парафіян католицької церкви у Ніцці. Жертвами нападу стали три людини, одну жінку обезголовили. Ще шестеро людей зазнали поранень. Під час затримання поліцією нападник постійно вигукував «Аллах акбар».

Через кілька годин після теракту у Ніцці невідомий напав з ножем на поліцейських у французькому Авіньйоні. Під час нападу чоловік кричав «Аллах Акбар». Поліція відкрила вогонь, нападника застрелили.

Які настрої панують у Франції?

«Ми маємо врятувати своїх дітей від лап ісламістів», — сказав міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен, коли говорив про боротьбу із радикальним ісламом. Такі заяви останнім часом часто лунають з боку представників французької влади. Але з іншого боку схожі висловлювання викликають хвилю критики з боку мусульманського населення і у самій Франції, і в інших країнах.

Довідка. Ісламізм — це політична ідеологія, яка прагне створити умови, за яких будь-які протиріччя всередині суспільства і держави, де є мусульманське населення, а також міждержавні відносини повинні розв’язувати на основі норм шаріату (приписи, які формують релігійну совість мусульман). Синонімом до ісламізму є політичний іслам.

Політичний іслам — рух мусульман за набуття державної влади, щоб використовувати її як перший крок до глобального утвердження ісламу в регіоні або світі.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

СЕО Yakaboo Іван Богдан сексистськи висловився про жінок і… пішов з посади

СЕО книжкового магазину Yakaboo Іван Богдан на онлайн-дискусії «Українська книга: після війни, геть від москви» дозволив собі сексистське висловлювання про жінок. «В цілому більше купують (книжки — ред.) жінки, які, як завжди, витрачають кошти, які заробляли чоловіки», — сказав Богдан. 

Читати далі
+ 138 слів

Чи застосує Росія ядерну зброю

Останнім часом українці все більше обговорюють загрозу ядерної війни. Деякі навіть збираються влаштувати оргію на горі Щекавиця в Києві в разі удару. І хоча російські політики погрожували «ядеркою» й раніше, після проведення псевдореферендумів потенційна небезпека зросла. Так, президент Путін заявив, що ядерна зброя може бути застосована «для захисту нових територій». Спробуймо розібратися, наскільки це можливо.

Читати далі
+ 348 слів

У Маріуполі окупанти оголосили мобілізацію

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни оголосили про мобілізацію першої хвилі. Це сталося внаслідок проведення псевдореферендуму. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Читати далі
+ 15 слів

«Я — боєць-доброволець. Воюю за свободу». Розмова з іноземцем, який воює за Україну

Доні Донбас — саме таке ім’я доброволець має в Україні (своє реальне не розкриває з міркувань безпеки). Доні воює в Україні з квітня 2022 року на Дніпропетровщині. До війни чоловік жив в Бостоні, багато років пропрацював скіп-трейсером (людина, яка відслідковує осіб за пропусками). Також кілька років працював в оборонній промисловості та сфері безпеки. До війни ніколи не був в Україні і дуже мало чув про український народ. Але, за його словами, найдивовижніше місце, в якому він коли-небудь був і він сподівається жити в цій країні після того, як ЗСУ виженуть росіян з нашої держави.

Читати далі
+ 80 слів

Трагедія Бабиного Яру: чого ми (ще) не знаємо?

Кожного року 29–30 вересня українці вшановують пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру. Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. В цей день ми підготували маловідомі факти, завдяки яким ви дізнаєтеся більше про трагедію Бабиного Яру.

Читати далі
+ 51 слів

США виділить Україні понад мільярд доларів. Головне за ніч і ранок 29 вересня

Читати далі
+ 215 слів

Українські волонтери випустили NFT-колекцію художніх творів «Brave Legion»

Громадська організація «Гуманітарний батальйон» створила NFT-колекцію, щоб залучити кошти на купівлю теплого одягу для ЗСУ та гуманітарну допомогу українцям, які постраждали внаслідок окупації.

Читати далі
+ 47 слів

«Краще жить на світі щасливим мужиком, ніж нещасним паном». 29 вересня — день народження Івана Карпенко-Карого

«…Він був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література». Так про драматурга, письменника і артиста відгукувався Іван Франко.

Читати далі
+ 101 слів
Що там ще
+ 4855 новин