Як Франція бореться з радикальним ісламізмом: хартія, закон, штрафи та не лише

LIKE
Noo

Президент Франції Еммануель Макрон дав 15 днів місцевим мусульманським лідерам, щоб вони ухвалили «хартію республіканських цінностей». У ній має бути пункт про те, що іслам є релігією, а не політичним рухом. Зміст документа президент уже обговорив із Французькою радою мусульманської віри, пише BBC.

Чому це важливо. Такий крок є частиною боротьби із радикальним ісламізмом у країні, який посилився останнім часом — у Франції відбулася серія терактів та вбивств, яку вчинили ісламісти.

Детальніше. У хартії неодмінно має згадуватися заборона на втручання інших країн у діяльність мусульманських груп у Франції. Мусульманські лідери уже погодилися створити у Франції Національну раду імамів (голови мусульманської громади, духовні лідери). Цей орган видаватиме імамам офіційну акредитацію. Її також можуть відкликати, якщо якийсь з імамів порушив етичний кодекс.

Макрон анонсував й інші заходи для боротьби з «ісламістським сепаратизмом» у Франції. У грудні збираються ухвалити закон, який запобігатиме радикалізації мусульманського населення країни. Наприклад, кожній дитині буде присвоєно ідентифікаційний номер. За ним будуть перевіряти, чи вона регулярно відвідує школу. Батькам, які порушуватимуть закон, загрожує до шести місяців в’язниці та штрафи. 

Чому у Франції почали боротися з ісламізмом?

Це відбувається як реакція на те, що за місяць у країні трапилося одразу кілька ісламістських нападів. 16 жовтня молодий чоловік обезголовив 47-річного викладача історії у місцевому коледжі, який показував студентам карикатури на пророка Мухаммеда. За кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника. Ним виявився 18-річний чеченець, який народився у Москві. Він проживав у Франції як біженець, не був студентом коледжу, де працював викладач. Французькі правоохоронці затримали 11 осіб, підозрюваних у причетності до вбивства. Більшість із них — найближче оточення нападника. 

29 жовтня 21-річний нападник родом із Тунісу, який приїхав до Франції лише 9 жовтня (!) напав з ножем на парафіян католицької церкви у Ніцці. Жертвами нападу стали три людини, одну жінку обезголовили. Ще шестеро людей зазнали поранень. Під час затримання поліцією нападник постійно вигукував «Аллах акбар».

Через кілька годин після теракту у Ніцці невідомий напав з ножем на поліцейських у французькому Авіньйоні. Під час нападу чоловік кричав «Аллах Акбар». Поліція відкрила вогонь, нападника застрелили.

Які настрої панують у Франції?

«Ми маємо врятувати своїх дітей від лап ісламістів», — сказав міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен, коли говорив про боротьбу із радикальним ісламом. Такі заяви останнім часом часто лунають з боку представників французької влади. Але з іншого боку схожі висловлювання викликають хвилю критики з боку мусульманського населення і у самій Франції, і в інших країнах.

Довідка. Ісламізм — це політична ідеологія, яка прагне створити умови, за яких будь-які протиріччя всередині суспільства і держави, де є мусульманське населення, а також міждержавні відносини повинні розв’язувати на основі норм шаріату (приписи, які формують релігійну совість мусульман). Синонімом до ісламізму є політичний іслам.

Політичний іслам — рух мусульман за набуття державної влади, щоб використовувати її як перший крок до глобального утвердження ісламу в регіоні або світі.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

РФ втрачає ініціативу у війні — британська розвідка

Замість просування до власних військових цілей, Росія почала реагувати на удари, які наносить Україна. Про це повідомляє британська розвідка.

Читати далі
+ 17 слів

Що не так з «розшуком» Залужного та Сирського в РФ? Пояснення Міноборони

Так росіяни хочуть вирішити два завдання: нівелювати статус України як жертви міжнародного злочину агресії та формально урівняти їхні злочинні дії з нашими оборонними, а також здійснити психологічний тиск і деморалізацію українських військових, пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 25 слів

У Північній Кореї засудили до довічного дитину та батьків

2-річного хлопчика разом з батьками засудили до довічного ув’язнення у трудовому таборі. Причина — у сімʼї знайшли Біблію. Про цей інцидент, який стався ще у 2009 році, розповіли в Держдепартаменті США. 

Читати далі
+ 14 слів

США оголосять про новий пакет допомоги на 300 мільйонів доларів. Головне за ніч і ранок 31 травня

Зранку було чути вибух у Межиріцькій громаді Павлоградського району Дніпропетровської області. Ворог атакував транспортне підприємство. Відомо, що внаслідок атаки легке поранення отримав 8-річний хлопчик. Нині інформація уточнюється.

Читати далі
+ 123 слів

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 6416 новин