Голову фракції «Голос» Ярослава Железняка звільнили з посади. Він це заперечує

Його обов’язки тимчасово виконуватиме колишній захисник Донецького аеропорту Роман Костенко, заступник керівника фракції. Про це повідомила народна депутатка від «Голосу» Галина Васильченко на своїй ФБ-сторінці. Чому так сталося і як на це реагують однопартійці Железняка — читайте у нашій новині.

Чому це важливо. Нещодавно у парламентській фракції «Голос» відбувся розкол. Частина депутатів сформували об’єднання «Справедливість», яке вступило у конфронтацію з керівництвом партії.

Детальніше. За звільнення Ярослава Железняка, фактично, проголосували 75% членів партії. Бо таке рішення прийняли за поданням різних осередків «Голосу». Йому закидають те, що він п’ять місяців не скликав засідання фракції. Натомість народні обранці звинуватили керівницю партії Кіру Рудик в «узурпації влади та корупційних договорняках», як пише на своїй сторінці у ФБ нардеп від Голосу Роман Лозинський.

Позиція Ярослава Железняка

Цитата. «З подивом дізнався, що колеги з так званої «Справедливості» щось там собі вигадали та заявляють про кадрові зміни у фракції «Голос». Нагадаю, що згідно з положенням про фракцію «Голос», таке рішення приймається 14 голосами. Навіть якщо б таке рішення було (спойлер: не було ):) Погано, що ніхто Регламент та Положення про фракцію так і не прочитав) Тому заяви колег прошу не сприймати як такі, що відповідають дійсності)», — написав політик на своїй ФБ-сторінці. Його підтримала керівниця партії Кіра Рудик.

Але є одне але. За словами Галини Васильченко, 14 голосів треба для висловлення недовіри. Вони ж натомість його звільнили. Для цього достатньо більшості, себто 11 голосів, за що й проголосували депутати.

Позиція Наталі Піпи, членкині об’єднання «Справедливість»

Депутатка-мажоритарниця у коментарі для НЗЛ сказала: «Я була однією із тих 11-ти депутатів, хто проголосував за звільнення Ярослава Железняка. На жаль, ситуація у фракції була напруженою з першого засідання, яке Ярослав Железняк провів у якості Голови. Ми дуже довго шукали рішення всередині фракції, не виходячи з цим питанням назовні. Однак після останніх подій, зокрема голосування за включення до порядку денного антимовних законопроєктів, ми створили об’єднання «Справедливість», і далі нас ставало все більше.

Щодо того, що Ярослав Железняк говорить про 14 голосів, то у Положенні про фракцію зазначено: 14 голосів потрібно для висловлення недовіри. 11 членів фракції не просто висловили недовіру, а проголосували за зняття його з посади. Це щодо форми. А якщо розбиратися по суті: більше половини фракції не лише не довіряє своєму голові, але й вважає, що він не справляється зі своїми обов’язками на посаді.

По-перше, майже пів року Ярослав Железняк не скликав засідання фракції. По-друге, у нас в «Голосі» є основні принципи: вірні Україні і не дамо красти. Ярослав Железняк порушує ці принципи. Зокрема, був поданий законопроєкт, який фактично вбиває можливість НАЗК, як вищого антикорупційного органу, перевіряти фінансові звіти партій. А ще було голосування за включення антимовних законопроєктів до порядку денного сесії. Це відходження від принципів «Голосу». І це ті ключові речі, які змусили нас ініціювати звільнення Ярослава Железняка з посади Голови фракції».

Дізнайтеся більше про ситуацію в партії «Голос»:

  • Розкол «Голосу»: половина нардепів створили об’єднання «Справедливість». До нового об’єднання «Справедливість» увійшли: Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин, Ольга Стефанишина, Юлія Клименко, Андрій Шараськін, Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Роман Лозинський, Наталя Піпа та Володимир Цабаль. Про це нардепи повідомили під час засідання Ради 16 червня. Також депутати з нового об’єднання висловили недовіру голові фракції «Голос» Ярославу Железняку та керівниці партії Кірі Рудик. Ярослав Юрчишин зазначив, що представники об’єднання не складатимуть депутатських мандатів, натомість об’єднання діятиме всередині фракції.

Фото: slovoidilo.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин