Розкол «Голосу»: половина нардепів створили об’єднання «Справедливість»

До нового об’єднання «Справедливість» увійшли: Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин, Ольга Стефанишина, Юлія Клименко, Андрій Шараськін, Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Роман Лозинський, Наталя Піпа та Володимир Цабаль. Про це нардепи повідомили під час засідання Ради 16 червня. Також депутати з нового об’єднання висловили недовіру голові фракції «Голос» Ярославу Железняку та керівниці партії Кірі Рудик. Ярослав Юрчишин зазначив, що представники об’єднання не складатимуть депутатських мандатів, натомість об’єднання діятиме всередині фракції

Чому це важливо. «Голос» від самого початку позиціонував себе як проукраїнська європейська партія. Однак із часом Вакарчук — перший голова партії — пішов із політики, а в самій фракції стався розкол інтересів.

Детальніше. 15 червня у сесійній залі завдяки п’ятьом голосам від нардепів цієї фракції (Ярослава Железняка, Ярослава Рущишина, Кіри Рудик, Романа Костенка, Андрія Осадчука) до розгляду прийняли русифікаторські законопроєкти 5554 і 5554-1. Із цим не погодилося 10 членів фракції і вони заявили про вихід із партії. На думку членів нового формування, депутати з новоствореного об’єднання зі свого боку задіяли всі можливі інструменти, аби повернути фракцію та партію в те демократичне русло, з яким йшли до парламенту. Однак всі їхні заклики чинне керівництво проігнорувало.

Цитата. «У нашій програмі партії чітко зазначено: мандат буде забиратись у тих, хто прогулював більшість засідань. Кіра Рудик прогуляла більше 60% голосувань. А тому ми ініціюємо її виключення з фракції. Тоді як керівник фракції Ярослав Железняк порушує закон та положення про фракцію і понад три місяці не скликав жодного засідання фракції і проігнорував 3 вимоги про скликання позачергової фракції. А тому має піти з посади», — написала депутатка Наталія Піпа на своїй ФБ-сторінці. 

Позиція «Голосу»

У партії заявили, що лише позафракційні депутати можуть створювати депутатські об’єднання, а от такі формування всередині партії суперечать закону: «Законодавство прямо передбачає можливість депутата вийти з фракції. Тільки позафракційні депутати мають право створювати депутатські групи. Але створення груп в межах депутатської фракції прямо суперечить статтям 58-60 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Ми поважаємо колег в їхньому бажанні мати альтернативну точку зору, але вона не може суперечити і порушувати закон».

Контекст. Приводом для створення «Справедливості» стало учорашнє голосування пяти нардепів від «Голосу». Мова про законопроєкти, які відтерміновують обов’язковий дубляж кінофільмів українською мовою, який має вступити в дію 16 липня цьогоріч. Натомість автори цих законів прагнуть відкласти виконання цієї норми через два місяці по завершенні коронавірусного карантину (тобто точна дата невідома). Детальніше читайте у нашій новині. Пані Рудик наголошує, що під час голосування трапилася помилка і ті нардепи з фракції, хто голосував, уже відкликали свої голоси.

Цитата. «Наголошую, мова йде про помилкове включення у порядок денний, а не голосування за закон. Голос не підтримає жодних ініціатив, покликаних поставити під сумнів закони про українську мову. Ми категорично не сприймаємо русифікацію українців, тому підтримуємо українську всюди — в кіно, на телебаченні, в обслуговуванні, навчанні тощо», — пояснила керівниця партії. 

Довідка. Перший внутрішній конфлікт «Голосу» оприлюднили на публіці наприкінці березня. Тоді ті депутати з фракції, які підтримали направлення законопроєкту депутатів від «Слуги народу» про те, аби надати президенту право призначати та звільняти голів НАБУ і ДБР до Конституційного Суду, отримали попередження про виключення з партії. Воно стосувалося шести нардепів: Ярослава Юрчишина, Соломії Бобровської, Романа Лозинського, Ольги Стефанишиної, Олександри Устінової та Володимира Цабаля. Під час голосування вони пішли проти фракції. Згодом із «Голосу» вийшов Сергій Притула.

Фото: facebook.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин