Детальніше. 15 червня у сесійній залі завдяки п’ятьом голосам від нардепів цієї фракції (Ярослава Железняка, Ярослава Рущишина, Кіри Рудик, Романа Костенка, Андрія Осадчука) до розгляду прийняли русифікаторські законопроєкти 5554 і 5554-1. Із цим не погодилося 10 членів фракції і вони заявили про вихід із партії. На думку членів нового формування, депутати з новоствореного об’єднання зі свого боку задіяли всі можливі інструменти, аби повернути фракцію та партію в те демократичне русло, з яким йшли до парламенту. Однак всі їхні заклики чинне керівництво проігнорувало.
Цитата. «У нашій програмі партії чітко зазначено: мандат буде забиратись у тих, хто прогулював більшість засідань. Кіра Рудик прогуляла більше 60% голосувань. А тому ми ініціюємо її виключення з фракції. Тоді як керівник фракції Ярослав Железняк порушує закон та положення про фракцію і понад три місяці не скликав жодного засідання фракції і проігнорував 3 вимоги про скликання позачергової фракції. А тому має піти з посади», — написала депутатка Наталія Піпа на своїй ФБ-сторінці.
Позиція «Голосу»
У партії заявили, що лише позафракційні депутати можуть створювати депутатські об’єднання, а от такі формування всередині партії суперечать закону: «Законодавство прямо передбачає можливість депутата вийти з фракції. Тільки позафракційні депутати мають право створювати депутатські групи. Але створення груп в межах депутатської фракції прямо суперечить статтям 58-60 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Ми поважаємо колег в їхньому бажанні мати альтернативну точку зору, але вона не може суперечити і порушувати закон».
Контекст. Приводом для створення «Справедливості» стало учорашнє голосування пяти нардепів від «Голосу». Мова про законопроєкти, які відтерміновують обов’язковий дубляж кінофільмів українською мовою, який має вступити в дію 16 липня цьогоріч. Натомість автори цих законів прагнуть відкласти виконання цієї норми через два місяці по завершенні коронавірусного карантину (тобто точна дата невідома). Детальніше читайте у нашій новині. Пані Рудик наголошує, що під час голосування трапилася помилка і ті нардепи з фракції, хто голосував, уже відкликали свої голоси.
Цитата. «Наголошую, мова йде про помилкове включення у порядок денний, а не голосування за закон. Голос не підтримає жодних ініціатив, покликаних поставити під сумнів закони про українську мову. Ми категорично не сприймаємо русифікацію українців, тому підтримуємо українську всюди — в кіно, на телебаченні, в обслуговуванні, навчанні тощо», — пояснила керівниця партії.
Довідка. Перший внутрішній конфлікт «Голосу» оприлюднили на публіці наприкінці березня. Тоді ті депутати з фракції, які підтримали направлення законопроєкту депутатів від «Слуги народу» про те, аби надати президенту право призначати та звільняти голів НАБУ і ДБР до Конституційного Суду, отримали попередження про виключення з партії. Воно стосувалося шести нардепів: Ярослава Юрчишина, Соломії Бобровської, Романа Лозинського, Ольги Стефанишиної, Олександри Устінової та Володимира Цабаля. Під час голосування вони пішли проти фракції. Згодом із «Голосу» вийшов Сергій Притула.
Фото: facebook.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики