Уже продали перший у світі віртуальний будинок ― його можна оглянути у віртуальній реальності. У Telegram запрацюють голосові чати, до яких можна приєднувати необмежену кількість людей. У США створили безпілотник, який може знешкоджувати багатьох дронів. Про ці й інші технологічні новини читайте у нашій традиційній добірці.
У Telegram можна створювати голосові чати без обмежень кількості учасників. Адміністратори каналів і публічних груп можуть починати голосові чати й за посиланням запрошувати до обговорення користувачів. Приєднатися до голосового чату в каналі можна від власного імені або від імені одного зі своїх каналів. Також адміністраторам можна записувати аудіо й поділитися ним з тими, хто не міг приєднатися. Запис можна буде знайти у чаті «Збережене». Якщо людина хоче висловитися, то їй треба повідомити про це за допомогою смайлу з піднятою рукою. Щоб адміністраторам було зрозуміліше, хто зараз говоритиме, можна розповісти про свою діяльність чи захоплення у розділі «Про себе». Ця інформація буде міститися й у списку учасників.
Окрема версія Instagram запрацює для дітей до 13 років. Instagram Kids зможуть контролювати батьки. Це може допомогти зробити платформу безпечнішою для дітей, а також уникати булінгу, переписок з невідомими дорослими й небезпечних пропозицій. Діти зможуть більше спілкуватися з однолітками й відвідувати ті ресурси, які для них цікаві. У стандартній версії Instagram можна реєструватися тільки з 13 років. Через те, що діти обходили обмеження, соцмережа планує залучити штучний інтелект для перевірки віку користувачів. Наразі невідомо, як саме він працюватиме.
Пів мільйона доларів: стільки коштує віртуальний будинок, у якому неможливо жити. Канадська художниця Кріста Кім продала свій віртуальний будинок ― це перший випадок продажу цифрової нерухомості. Дім продали за криптовалюту ― 288 ETH (етеріумів). Це близько 530 тисяч доларів або майже 15 мільйонів гривень. У будинку не можна жити, бо його не існує в реальному світі. Зате апартаментами можна погуляти у віртуальній реальності.
Мікрохвильовий безпілотник, який може протидіяти дронам, представили у США. Пристрій MORFIUS створила компанія Lockheed Martin. Він важить майже 14 кілограмів. За допомогою мікрохвильового випромінювача безпілотник здатен знешкоджувати цілі «рої» ворожих дронів на великій території. Такий пристрій може бути корисним для військових, адже дозволить перешкоджати ворогові збирати інформацію.
Twitter тестує скасування надсилання твітів. Функція Undo Tweet може скасувати надсилання повідомлення й даватиме користувачеві час подумати, чи справді треба публікувати цей твіт. Наразі ця можливість ще на стадії розробки й працює в тестовому режимі. Ще невідомо, буде функція Undo Tweet доступною для всіх, чи лише для преміум-користувачів.
Штучний інтелект здатен прослідкувати рух браконьєрів. Нову систему PAWS (Помічник із захисту дикої природи) створили у Гарвардському університеті. Штучний інтелект аналізує маршрути браконьєрів за минулі роки й дозволяє передбачити їхній рух у майбутньому. PAWS використовує дані про браконьєрство з відкритої системи SMART від Всесвітнього фонду дикої природи. Штучний інтелект аналізує, на якій території є найбільший ризик руху браконьєрів і розміщення пасток для тварин. Ефективність роботи системи залежить від того, наскільки точними є подані дані. Є ризик, наприклад, не знайти всі пастки. Однак передбачення руху браконьєрів може допомогти затримувати порушників закону й рятувати тварин.
Добірки технологічних новини, про які ви могли не знати
- У Twitter буде своя аудіоплатформа для обговорень та дискусій онлайн, новий пристрій дозволить роботам «відчувати» дотики, а в Туреччині створили пристрій, який очищає повітря від коронавірусу. Детальніше про це читайте тут.
- Штучний інтелект здатен написати курсову роботу, а ще допомагає медикам діагностувати рак, Xiaomi повертається на ринок планшетів, а робот-хірург уперше в Україні прооперував дитину. Детальніше за посиланням.
- Як зробити фото на Марсі, сидячи вдома, як науковці підняли предмет за допомогою світла та як учені намагаються зберегти чорних тхорів ― читайте у нашій добірці технологічних новин.
Фото: pexels.com