Інтернет-провайдерів хочуть зобов’язати розкривати дані про користувачів: новий законопроєкт

Провайдерів інтернету хочуть зобов’язати розкривати дані про діяльність користувачів для боротьби з кіберзлочинністю. Така ініціатива прописана в законопроєкті №4004, який наразі підписали 13 депутатів. Має бути організована співпраця між правоохоронцями й провайдерами, яка дозволить використовувати відкриті дані як електронні докази під час слідства. Про це повідомляє Економічна правда.

Чому це важливо. Електронні докази, які правоохоронці зможуть отримати від інтернет-провайдерів, справді можуть допомогти боротися з кіберзлочинністю. Однак немає гарантій, що не стануть доступними дані всіх користувачів інтернету.

Детальніше. Згідно із законопроектом, провайдери будуть змушені встановлювати у своїх мережах спеціальні засоби, які потрібні для проведення слідчих розшукових дій та доступу до інформації про зв’язок, абонента, отримання і маршрут передавання інтернет-послуг, їх тривалість та зміст. Усе це ― власним коштом.

Також цей законопроєкт доповнить додасть електронні докази до загальної бази джерел доказів. Згідно з ним, електронним доказом можуть бути текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи, віртуальні активи, сайти, текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані та бази даних.

Що ще відомо про боротьбу з кіберзлочинністю?

У Китаї запустили ініціативу «глобальної кібербезпеки даних». Інші країни можуть долучитися. Ініціатива «глобальної кібербезпеки даних» складатиметься з восьми частин, які стосуються суперечливих тем, як-от обробка даних користувачів. Ця ініціатива може допомогти захистити дані користувачів, а також врегулювати доступ компаній та урядів до особистої інформації людей. Однак парадоксально, що її запустив Китай, який часто звинувачують у викраденні даних і контролі користувачів.

Уперше в історії через кібератаки Європейський Союз запровадив санкції. У списку шість осіб і три компанії. Вони причетні до спроб кібератак на ОЗХЗ (Організацію із заборони хімічної зброї) і створення вірусів WannaCry, NotPetya і Operation Cloud Hopper. Санкції забороняють поїздки в’їзд на територію ЄС і заморожування активів.

Як уберегтися від кібератак: поради з кібербезпеки від поліції

Офіційний Telegram-канал завів Департамент кіберполіції України. Ось що радять:

  • заборонити віддалену заміну sim-карти;
  • увімкнути у налаштуваннях Telegram-акаунту двоетапну аутентифікацію;
  • використовувати надійний пароль, який має містити не менше 8 символів (більш детально про надійний пароль https://cyberukraine.in.ua);
  • запам’ятайте або збережіть у надійному місці Ваш новий пароль.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин