Ісламські свята Курбан-Байрам та Ураза-Байрам можуть зробити державними

LIKE
Wow

Нову велику мечеть збираються побудувати у Києві, а ісламські свята Курбан-Байрам та Ураза-Байрам зроблять державними релігійними святами. Про це сказав Президент Володимир Зеленський на зустрічі із представниками кримськотатарського народу. На ній були присутні і лідери кримських татар Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв. Про це йдеться на сайті Президента.

Чому це важливо. «Я хотів би, щоб кожен відчував себе повноцінним громадянином, не забуваючи про історію та про традиції свого народу. Ми хочемо підтримувати вас не тільки на словах, а в діях, на законодавчому рівні», так Президент обґрунтував такі свої рішення.

Детальніше. Президент найближчими днями планує підписати указ, відповідно до якого Курбан-Байрам та Ураза-Байрам отримають статус державних релігійних свят. Також у Києві планується побудувати нову велику мечеть. Зеленський наголосив, що він чекає від кримських татар проєкт цієї мечеті та готовий підтримати його. Також Президент ініціював створення в Офісі президента робочої групи, щоб вирішувати проблемні питання кримськотатарського народу.

Контекст. Cвітовий конґрес українців закликав світ визнати геноцидом депортацію кримськотатарського народу 1944 року: «Зараз Російська Федерація продовжує політику пригноблення й насилля, окупувавши Крим та відкрито переслідуючи кримськотатарський народ, спаплюживши людські права й свободи. Світ не може допустити повторення болючих уроків історії. Ми закликаємо до посилення тиску на Російську Федерацію аж до повної деокупації Криму та Донбасу та звільнення політичних в’язнів».

Довідка. Курбан-байрам — це свято жертвопринесення, одне з двох головних свят мусульман. Воно починається через 70 днів після закінчення посту та триває три-чотири дні. У ці дні в долині Міна біля Мекки паломники приносять в жертву тварин (курбан) у пам’ять про те, як за біблійним переказом пророк Авраам), хотів принести в жертву Богу свого сина Ісаака. Але Бог послав архангела Гавриїла з баранцем і врятував Авраамові сина. Те саме роблять віряни всього мусульманського світу.

До ритуалу свята входить особлива молитва, під час якої кожен мусульманин зобов’язаний зарізати вівцю, корову чи верблюда, до того кров тварини обов’язково повинна збризнути землю, а не камінь чи асфальт, що є даниною родючості землі. Цьогоріч це свято відзначатимуть з 30 липня і до 3 серпня.

Ураза-байрам — ще одне свято у мусульманських народів. Йому передує 30-денний піст. Він починається у перший день молодого місяця Рамадан. Як переказують, саме у цей місяць Мухаммеду скорилася Мекка й мусульманам даровано Коран. У цей час не можна говорити непристойності, брехати, робити погані вчинки, лихословити та паплюжити іншого. Цілий день, від світанку до заходу Сонця, не можна пити, їсти, палити; заборонено будь-які задоволення та розваги. Проте все, від чого слід утримуватися вдень, дозволено впродовж ночі — від заходу сонця до світанку. Цьогоріч його святкуватимуть з 23 до 24 травня.

Що ще важливо знати на цю тему:

18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що про це варто знати. Чому кримських татар, корінне населення Криму, виселили з півострова? Як відбувалася примусова депортація? Скількох людей депортували та як радянська влада стирала пам’ять про існування кримських татар на їхній історичній батьківщині? Які держави уже визнали це виселення геноцидом та як сьогодні Україна згадує про ті події? Зібрали для вас відповіді на ці запитання в одному матеріалі.

Копайте глибше:

  • Біль поколінь на Чатир-Дазі (Reporters)

Фото: pexels.com

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин