Детальніше. У застосунку можна навчатись з двома персонажами: Лулу й Лоло. Ці імена утворені базовим набором складів, які легко вимовити будь-якою мовою. Певні елементи перекладені угорською й румунською, аби дітям і батькам було комфортніше працювати з додатком. Таку назву творці додатку обрали через те, що вигук «йой» в українській мові властивий жителям Закарпаття.
«Йой» розрахований саме на дітей, які є представниками нацменшин, для інших він буде залегким. Два рівні користувач проходить послідовно, тема за темою. Вони мають функціональний характер, тобто дитина вивчає не конкретні правила про правопис апострофа чи м’якого знака. Інформацію пояснюють, орієнтуючись на конкретні життєві ситуації. У застосунку, наприклад, є такі теми: «Це я», «У школі», «Родина», «Моє тіло», «Удома», «Їжа», «Одяг» тощо.
Завантажити «Йой» можна на смартфон з іOS та Android. Під час реєстрації потрібно ввести дані про регіон і клас дитини.
Довідка. Національні меншини — це діаспори націй, які мають свою етнічну батьківщину чи національні утворення за межами рідної країни.
Водночас корінні народи — це нащадки тих, хто населяв країну або географічну область, проте ці народи не мали власної країни.
Фото: скрін з yoy-app.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики