«Касандра»: Мін’юст створив штучний інтелект, який аналізуватиме злочинців

LIKE

Програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту«Касандра», щоб аналізувати злочинців та визначати, чи могли б вони порушувати закон у майбутньому, створило та починає застосовувати у своїй роботі Міністерство юстиції України. Про це розповів очільник відомства Денис Малюська.

Чому це корисно. «Касандра» мала б автоматизувати процес визначення того, чи обвинувачений може вчинити новий злочин у майбутньому.

Детальніше. Програма автоматизує підготовку досудової доповіді. У ній описують особистість обвинуваченого, а також оцінюють ймовірність того, що він скоїть нові злочини у майбутньому. Це документ, який допомагає суддям встановлювати міру покарання. Програма пропонує співробітникові, який готує цю доповідь, відповісти на певні запитання.  За ту чи іншу відповідь «Касандра» дає бали, а потім їх підсумовує.

На виході, відповідно до відповідей, програма видає оцінку ймовірності скоєння нового злочину: від 0 до 97 (де 0 — нульова ймовірність, а 97 — дуже висока). Міністр юстиції Денис Малюська каже, через кілька років «Касандра» навчиться відповідати не тільки на перелік запитань, але й аналізувати всі інші дані, які є в держави про злочинця.

Довідка. Штучний інтелект — здатність інженерної системи здобувати, обробляти та застосовувати знання та вміння.

Контекст. Дослідження, яке провели на замовлення Національної довідкової служби з кримінального правосуддя США, показало, що штучний інтелект може допомогти не лише у затриманні злочинців (наприклад, за допомогою систем розпізнавання облич на фото і відео), але і запобігати злочинам. Зазвичай цю роботу виконують поліцейські. Але учені вивчали можливості штучного інтелекту у теорії. На практиці науковці не виключають, що можуть виникати непередбачувані проблеми.

Але є одне але. Штучний інтелект базується лише на даних, які відомі. Тому він може працювати некоректно у деяких випадках. Наприклад, якщо злочинець раніше не потрапляв у руки правоохоронців і не був засуджений, то про нього не буде інформації. Відтак програма вважатиме, що він становить меншу загрозу для суспільства. 

Що ще варто знати про можливості штучного інтелекту:

  • Штучний інтелект навчили плакати і зітхати. Британський стартап Sonantic розробив звуковий редактор, який може озвучити ту чи іншу фразу заданою емоцією. Штучний інтелект «навчали» розрізняти емоції на прикладах голосів справжніх акторів. 
  • Передбачати самогубство за два роки до спроби навчили штучний інтелект. Нейромережу, яка здатна передбачити суїцид за два роки до спроби, розробили науковці з Бостона. Алгоритм у своїй роботі керується даними медичних карт пацієнтів. Учені сподіваються, що штучний інтелект допоможе ідентифікувати пацієнтів з високими ризиками суїциду, які пройшли повз увагу лікарів.
  • Штучний інтелект допомагає дослідити депресію. Деяким пацієнтам у депресії не допомагають антидепресанти. Вчені із Південно-західного медичного центру Університету Техасу вирішили з’ясувати причину такого явища за допомогою штучного інтелекту. Дослідження триватиме понад 20 років. 
  • Штучний інтелект прогнозуватиме онкологічні захворювання. Систему зі штучним інтелектом, що може не лише виявити рак шийки матки на ранніх стадіях, а й попередити про ризики його виникнення розробила компанія Microsoft і SRL Diagnostics. Діагностика ракових клітин займає в середньому 8 годин, а з допомогою штучного інтелекту її вдасться скоротити до 2 годин.
  • Серіал про штучний інтелект запустив Роберт Дауні-молодший. Американський актор Роберт Дауні-молодший запустив документальний серіал «Епоха штучного інтелекту» (The Age of A.I.). Над ним він працював зі своєю дружиною Сьюзен. Серіал можна переглянути на платформі YouTube Originals.
  • Штучний інтелект знайшов найвідоміших втікачів з американської в’язниці Алькатрасу. Штучний інтелект від ірландської компанії Identv опрацював величезний об’єм даних і розпізнав Джона та Клеренса Англін на фото, зробленому в Бразилії через 13 років після втечі з американської в’язниці Алькатрас у 1962 році. 
  • Штучний інтелект навчився прогнозувати блискавку. Штучний інтелект прогнозує блискавку за пів години до удару в радіусі 30 кілометрів з точністю 76%. Для цього він аналізує чотири параметри: атмосферний тиск, температуру повітря, відносну вологість і швидкість вітру.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

На опорах Керченського мосту в окупованому Криму з’явились тріщини

На опорах Керченського мосту, який незаконно з’єднує окупований Крим та Росію, з’явились тріщини. Про це повідомляє телеграм-канал «Кримський вітер»

Читати далі
+ 22 слів

«Ти — не опозиція, ти гниль, яка розділяє українців»

Аліна Михайлова, депутатка Київради, відреагувала на заяви Тараса Чорновола. Він у своєму Telegram-каналі виставив скрін з її інтерв’ю з Яніною Соколовою та назвав дівчину «зеленою та підолігархічною ш*марою» та порівняв її з Портновим, проросійським політиком та Медведчуком. Пізніше цей пост чоловік видалив.

Читати далі
+ 35 слів

РФ може бити по Україні шахедами щодня

Іран постачає Росії достатню кількість БПЛА, аби атаки шахедів стали фактично щоденними. Про це заявив речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Читати далі
+ 11 слів

СБУ затримала російського шпигуна, що «полював» на ППО

Військова контррозвідка та слідчі групи Служби безпеки викрили ворожого інформатора, що проник до ЗСУ. Про це повідомляють у пресслужбі Служби безпеки України.

Читати далі
+ 20 слів

Користувачі IOS в Україні тепер можуть скачати застосунок ChatGPT

Додаток з чат-ботом від компанії OpenAI тепер можна завантажити в Україні, але лише для IOS. У компанії обіцяють розробити застосунок для пристроїв на платформі Android у майбутньому. Мобільний додаток ChatGPT вже доступний у 152 країнах.

Читати далі
+ 17 слів

«Запакуй небо — прокачай ППО». «Повернись живим» та Нова пошта збирають 330 мільйонів грн

Фонд «Повернись живим» та Нова пошта збирають 330 мільйонів гривень на сучасні засоби зв’язку та рухомі командні пункти для сил ППО. Про це повідомили у пресслужбі фонду. 

Читати далі
+ 55 слів

Новий прорив на території РФ. Що відомо?

Сьогодні, 1 червня 2023 року «Російський добровольчий корпус» («РДК») та легіон «Свобода Росії» повідомили про проведення ще однієї операції в Росії.

Читати далі
+ 13 слів

РФ обстріляла Нікопольський район на Дніпропетровщині

Росія обстріляла Марганецьку громаду Дніпропетровщини. Є пошкодження інфраструктури. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак. З його слів, росіяни випустили по громаді майже два десятки снарядів. Поранені двоє чоловіків 50 та 55 років. Їх госпіталізували в стані середньої тяжкості.

Читати далі
+ 7 слів
Що там ще
+ 6433 новин