Штучний інтелект допомагає дослідити депресію

Деяким пацієнтам у депресії не допомагають антидепресанти. Вчені із Південно-західного медичного центру Університету Техасу вирішили з’ясувати причину такого явища за допомогою штучного інтелекту.  Дослідження триватиме понад 20 років. Про це пише медичне видання Medical Xpress.  

Чому це важливо. Так сучасні технології  та штучний інтелект допомагають досліджувати здоров’я, психічне зокрема.

Детальніше. Вчені проаналізували активність мозку 300 волонтерів. Серед них були пацієнти, які приймають антидепресанти або плацебо, а також здорові учасники. 

Під час дослідження на сприйняття учасниками парадоксів, дослідники показували їм суперечливі картинки. Наприклад, фотографію роздратованої людини із підписом «щастя». Учасники повинні були зосередитись лише на підписі.

Також до уваги брали і дані про стан здоров’я добровольців, їх групі крові, спадкової схильності до захворювань. Комп’ютеру вдалось встановити значну залежність між активністю мозку учасників та прийомом і впливом таблеток на їх стан.

На наступному етапі дослідження вибірку учасників збільшили до 2500 людей із депресією та біполярним розладом. За їх самопочуттям будуть спостерігати протягом 20 років. Так вчені хочуть краще зрозуміти природу депресії, її причини та умови, щоб у клінічній практиці краще підбирати антидепресанти.

→ McDonald’s планує використовувати штучний інтелект в McDrive. Компанія придбала стартап Apprente, який буде займатися впровадженням технології. Штучний інтелект розпізнаватиме мову та зможе скоротити час обслуговування. У McDonald’s вважають, що технологію також можна буде використовувати під час самообслуговування та в мобільному додатку. Співробітники Apprente стануть членами групи під назвою McD Tech Labs, яка буде працювати всередині глобальної технологічної команди McDonald’s.

Коли варто йти до психолога. Безсоння, відсутність апетиту, неуважність, втома, підвищена тривога, проблеми у стосунках із близькими і це не всі ознаки при яких варто звернутись по допомогу. До свого самопочуття потрібно бути уважним, особливо, до емоційного самопочуття. Адже воно може показати, що є певні проблеми, з якими ви самі можете не впоратись і потрібно звернутись по допомогу. Наприклад, якщо у вас проблеми у стосунках (із близькою людиною, із батьками, друзями чи навіть роботодавцем), якщо ви почуваєтесь пригнічено тривалий період і відчуваєте апатію, якщо вам не хочеться спілкуватись або у вас з’являються думки про самогубство це ознаки того, що допомога психотерапевта не буде зайвою. Психотерапевт також може допомогти зрозуміти, чим ви хочете займатись у житті, яку роботу обрати або як правильно будувати стосунки з іншими.

Фото: Pixabay / Pexels

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин