Штучний інтелект допомагає дослідити депресію

Деяким пацієнтам у депресії не допомагають антидепресанти. Вчені із Південно-західного медичного центру Університету Техасу вирішили з’ясувати причину такого явища за допомогою штучного інтелекту.  Дослідження триватиме понад 20 років. Про це пише медичне видання Medical Xpress.  

Чому це важливо. Так сучасні технології  та штучний інтелект допомагають досліджувати здоров’я, психічне зокрема.

Детальніше. Вчені проаналізували активність мозку 300 волонтерів. Серед них були пацієнти, які приймають антидепресанти або плацебо, а також здорові учасники. 

Під час дослідження на сприйняття учасниками парадоксів, дослідники показували їм суперечливі картинки. Наприклад, фотографію роздратованої людини із підписом «щастя». Учасники повинні були зосередитись лише на підписі.

Також до уваги брали і дані про стан здоров’я добровольців, їх групі крові, спадкової схильності до захворювань. Комп’ютеру вдалось встановити значну залежність між активністю мозку учасників та прийомом і впливом таблеток на їх стан.

На наступному етапі дослідження вибірку учасників збільшили до 2500 людей із депресією та біполярним розладом. За їх самопочуттям будуть спостерігати протягом 20 років. Так вчені хочуть краще зрозуміти природу депресії, її причини та умови, щоб у клінічній практиці краще підбирати антидепресанти.

→ McDonald’s планує використовувати штучний інтелект в McDrive. Компанія придбала стартап Apprente, який буде займатися впровадженням технології. Штучний інтелект розпізнаватиме мову та зможе скоротити час обслуговування. У McDonald’s вважають, що технологію також можна буде використовувати під час самообслуговування та в мобільному додатку. Співробітники Apprente стануть членами групи під назвою McD Tech Labs, яка буде працювати всередині глобальної технологічної команди McDonald’s.

Коли варто йти до психолога. Безсоння, відсутність апетиту, неуважність, втома, підвищена тривога, проблеми у стосунках із близькими і це не всі ознаки при яких варто звернутись по допомогу. До свого самопочуття потрібно бути уважним, особливо, до емоційного самопочуття. Адже воно може показати, що є певні проблеми, з якими ви самі можете не впоратись і потрібно звернутись по допомогу. Наприклад, якщо у вас проблеми у стосунках (із близькою людиною, із батьками, друзями чи навіть роботодавцем), якщо ви почуваєтесь пригнічено тривалий період і відчуваєте апатію, якщо вам не хочеться спілкуватись або у вас з’являються думки про самогубство це ознаки того, що допомога психотерапевта не буде зайвою. Психотерапевт також може допомогти зрозуміти, чим ви хочете займатись у житті, яку роботу обрати або як правильно будувати стосунки з іншими.

Фото: Pixabay / Pexels

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Український борщ — під охороною ЮНЕСКО. Його внесли до списку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні «Культуру приготування українського борщу» внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читати далі
+ 34 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів

В Україні зроблять реєстр олігархів

У реєстрі має міститися прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, ідентифікаційні дані та реквізити паспортів олігархів.

Читати далі
+ 41 слів
Що там ще
+ 4410 новин