Коронавірус: коли в українців виробиться колективний імунітет та як не заразитися у потязі?

LIKE
Wow

Колективний імунітет проти коронавірусу може з’явитися в українців протягом року. Так вважає група вчених «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського».

Чому це цікаво. Ситуація набуває затяжного характеру, бо переважна більшість країни повернулася до звичайного способу життя, нехтуючи елементарними засобами захисту від коронавірусної інфекції.

Детальніше. Учені КПІ оприлюднили результати дослідження поширення коронавірусу в Україні. Ситуація залишається стабільно важкою. Мобільність недуги зросла до 150% у порівнянні з початком року.

Через це у червні – липні 2020 року відбулося кілька стрімких сплесків захворювання, що призвела до подвоєння-потроєння кількості щоденно інфікованих (рекорду – 1 310 осіб на день – досягнули 23 липня 2020 року). І є тенденція до подальшого наростання захворюваності.

Таке поширення коронавірусу може уповільнити лише поступова поява колективного імунітету приблизно у 60–70% населення. Природний плин цього процесу може відбуватися протягом року. Його можна пришвидшити за допомогою масової вакцинації.

Колективний імунітет: що це?

Колективний імунітет виникає, коли достатньо велика частина спільноти має імунітет до певної інфекційної хвороби. Фактично, це зупиняє її розповсюдження і забезпечує ефективний захист навіть тих членів спільноти, які не мають відповідного індивідуального імунітету. Яка саме частка населення повинна мати імунітет, напряму залежить від того, наскільки швидко розповсюджується відповідна інфекційна хвороба.

Варто розуміти, що зазвичай, коли йдеться про колективний імунітет, мається на увазі імунітет, отриманий внаслідок вакцинації. Однак, вакцина від коронавірусу очікується не раніше, ніж через рік-півтора, а отже для формування колективного імунітету необхідно, аби певна кількість людей захворіла і вилікувались від цього коронавірусу.

43% людей мають перехворіти на коронавірус, щоб виробився колективний імунітет — математична модель. Колективний імунітет людства до коронавірусу може виробитися, коли 43% населення перехворіють на коронавірус і отримають імунітет до нього. Про це свідчать дослідження математиків зі Стокгольмського університету. Раніше цей показник становив 60%.

Як не підхопити коронавірус у потязі?

Ризик заразитися від хворого коронавірусом у потягах з сидячими місцями складає від 0 до 10%. Такими є дані дослідження вчених з університету Саутгемптона (Великобританія), пише MediaSapiens.

Науковці проаналізували дані про поїздки пасажирів у Китаї, які провели у дорозі до 8 годин, з 19 грудня 2019 року по 6 березня 2020 року. Дослідження охопило 2334 хворих на COVID-19 та 72093 особи, які близько контактували з хворими.

Найвищий ризик захворіти мали пасажири, які сиділи поруч з хворим 3,5%. Ймовірність захворіти у пасажирів, які сиділи у тому ж ряду, але не поруч, була на рівні 1,5%. З кожною годиною подорожі ймовірність заразитися підвищувалася на 0,15%, а якщо пасажир сидів поруч з хворим на 1,3%. Цікаво, що для тих, хто сів на місце хворого, який вийшов, ризик заразитися складав лише 0,075%.

Щоб зменшити ризики захворіти на коронавірус, автори рекомендують залишати між пасажирами щонайменше два порожніх місця в одному ряду швидкісних поїздів, скоротити загальний час поїздки до трьох годин, а також користуватись засобами особистої гігієни масками та антисептиками.

Копайте глибше:

  • Колективний імунітет — чи спрацює це з коронавірусом? (Тиждень)

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Президент «Мотор Січі» блокував передачу гелікоптера для ГУР

СБУ встановила, що президент компанії з розробки, ремонту авіації В’ячеслав Богуслаєв перешкоджав роботі Сил оборони на користь агресора.

Читати далі
+ 53 слів

Танки Challenger-2 вже в Україні. Головне за ніч і ранок 28 березня

Міністр оборони показав танки Challenger-2, які передала Велика Британія. Вже скоро їх відправлять на передову. 

Читати далі
+ 150 слів

Авдіївку закривають на в'їзд. Що відбувається у місті?

Noo

Авдіївка Донецької області з 27 березня — закрита для в’їзду. Місто включили до «червоної зони». Туди не зможуть потрапити, зокрема, журналісти та волонтери. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у телеграмі. 

Читати далі
+ 294 слів

Інклюзивний електропоїзд «Львів-Рівне-Львів» запускає Укрзалізниця

«Укрзалізниця» модернізувала електропоїзд за маршрутом «Львів-Рівне-Львів», враховуючи потреби людей з інвалідністю. Поїзд №804/803/806/805 почне курсувати із 28 березня. Про це йдеться в телеграмі Укрзалізниці. 

Читати далі
+ 38 слів

РФ обстріляла ракетами Слов‘янськ на Донеччині

Щонайменше одна людина загинула, ще 25 отримали поранення. Про це повідомив керівник ОВА Павло Кириленко.

Читати далі
+ 15 слів

Новий ударний безпілотник Bayraktar TB3 презентували в Туреччині

Bayraktar TB3 розробила турецька компанія Baykar. Новий безпілотник може нести бойові вантажі вагою 280 кг і літати понад 50 годин. Про це повідомив технічний директор, співвласник Baykar Сельчук Байрактар у твітері

Читати далі
+ 22 слів

СБУ ліквідувала групу агентів ФСБ, яка збирала розвіддані про позиції та озброєння ЗСУ

У результаті спецоперації у Харківській та Донецькій областях знешкодили групу з восьми місцевих жителів, яка збирала інформацію про місце перебування та переміщення Сил оборони. Про це повідомили в СБУ.

Читати далі
+ 25 слів

Понад 58,5 мільйонів гривень на дрони-камікадзе для ГУР зібрали на платформі UNITED-24

Тепер розвідка отримає понад 2200 безпілотників FPV. Ці дрони дозволяють військовим виконувати складні маневри з високою швидкістю руху.

Читати далі
+ 36 слів
Що там ще
+ 5903 новин