Коронавірус: коли в українців виробиться колективний імунітет та як не заразитися у потязі?

LIKE
Wow

Колективний імунітет проти коронавірусу може з’явитися в українців протягом року. Так вважає група вчених «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського».

Чому це цікаво. Ситуація набуває затяжного характеру, бо переважна більшість країни повернулася до звичайного способу життя, нехтуючи елементарними засобами захисту від коронавірусної інфекції.

Детальніше. Учені КПІ оприлюднили результати дослідження поширення коронавірусу в Україні. Ситуація залишається стабільно важкою. Мобільність недуги зросла до 150% у порівнянні з початком року.

Через це у червні – липні 2020 року відбулося кілька стрімких сплесків захворювання, що призвела до подвоєння-потроєння кількості щоденно інфікованих (рекорду – 1 310 осіб на день – досягнули 23 липня 2020 року). І є тенденція до подальшого наростання захворюваності.

Таке поширення коронавірусу може уповільнити лише поступова поява колективного імунітету приблизно у 60–70% населення. Природний плин цього процесу може відбуватися протягом року. Його можна пришвидшити за допомогою масової вакцинації.

Колективний імунітет: що це?

Колективний імунітет виникає, коли достатньо велика частина спільноти має імунітет до певної інфекційної хвороби. Фактично, це зупиняє її розповсюдження і забезпечує ефективний захист навіть тих членів спільноти, які не мають відповідного індивідуального імунітету. Яка саме частка населення повинна мати імунітет, напряму залежить від того, наскільки швидко розповсюджується відповідна інфекційна хвороба.

Варто розуміти, що зазвичай, коли йдеться про колективний імунітет, мається на увазі імунітет, отриманий внаслідок вакцинації. Однак, вакцина від коронавірусу очікується не раніше, ніж через рік-півтора, а отже для формування колективного імунітету необхідно, аби певна кількість людей захворіла і вилікувались від цього коронавірусу.

43% людей мають перехворіти на коронавірус, щоб виробився колективний імунітет — математична модель. Колективний імунітет людства до коронавірусу може виробитися, коли 43% населення перехворіють на коронавірус і отримають імунітет до нього. Про це свідчать дослідження математиків зі Стокгольмського університету. Раніше цей показник становив 60%.

Як не підхопити коронавірус у потязі?

Ризик заразитися від хворого коронавірусом у потягах з сидячими місцями складає від 0 до 10%. Такими є дані дослідження вчених з університету Саутгемптона (Великобританія), пише MediaSapiens.

Науковці проаналізували дані про поїздки пасажирів у Китаї, які провели у дорозі до 8 годин, з 19 грудня 2019 року по 6 березня 2020 року. Дослідження охопило 2334 хворих на COVID-19 та 72093 особи, які близько контактували з хворими.

Найвищий ризик захворіти мали пасажири, які сиділи поруч з хворим 3,5%. Ймовірність захворіти у пасажирів, які сиділи у тому ж ряду, але не поруч, була на рівні 1,5%. З кожною годиною подорожі ймовірність заразитися підвищувалася на 0,15%, а якщо пасажир сидів поруч з хворим на 1,3%. Цікаво, що для тих, хто сів на місце хворого, який вийшов, ризик заразитися складав лише 0,075%.

Щоб зменшити ризики захворіти на коронавірус, автори рекомендують залишати між пасажирами щонайменше два порожніх місця в одному ряду швидкісних поїздів, скоротити загальний час поїздки до трьох годин, а також користуватись засобами особистої гігієни масками та антисептиками.

Копайте глибше:

  • Колективний імунітет — чи спрацює це з коронавірусом? (Тиждень)

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

Wow

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин