Культурний простір, створений зі маріупольської «Азовсталі». Добірка найважливіших культурних новин за тиждень

На цьому тижні визначними новинами у сфері культури було те, що в Україні вперше проведуть кінофестиваль присвячений ЛГБТК спільнотам, а також те, що український документальний фільм номінували на Оскар — 2023. Проте, це не все, розробники компанії Google за допомогою штучного інтелекту, створили модель, яка може генерувати музичні твори та навіть імітувати людський голос.

 

У Києві відкриється культурний простір, створений з використанням металу з Маріуполя

У лютому на Контрактовій площі відкриють «Модуль тимчасовості», який виготовлений з 27-ми модульних контейнерів. Його ціль — показати світу, що навіть під часи війни українці не лише переосмислюють своє минуле, борються за теперішнє, але і думають про майбутнє, зокрема, культурне майбутнє країни.

В Україні вперше відбудеться квір-кінофестиваль
У червні проведуть квір-кінофестиваль, який стане першим ЛГБТК-кінофестивалем в історії України. Організатори програми «Сонячний зайчик» у межах фестивалю Молодість організують окремий захід, присвячений квір-спільноті та їх різноманіття, а також ЛГБТК+ людям, які воюють у складі українського війська або в інший спосіб захищають державу.

Український фільм номінували на «Оскар»
Нещодавно стали відомі номінанти на цьогорічну премію Американської кіноакадемії — Оскар 2023. Дансько-українсько-шведський документальний фільм «Будинок зі скалок» номінували у категорії «Найкращий документальний фільм».
Сюжет фільму про дітей з дитячого будинку на сході України та вихователів, які в умовах війни намагаються створити малечі безпечний простір біля лінії фронту.

Google розробив програму, яка перетворює текст на музику
Розробники компанії Google створили модель, яка працює за допомогою штучного інтелекту та може генерувати короткі музичні твори за текстовими підказками.
MusicLM вміє утворювати музику різних жанрів за абстрактним описом, а також імітувати людський вокал, проте поки що це виходить зернисто або статично.

NASA відправить у космос вірш
Американська поетеса Ада Лімон у межах спільного проєкту з космічним агентством NASA впродовж найближчих місяців напише вірш, який вирушить у космос.
Її вірш буде вигравірувано на космічному кораблі Europa Clipper. За розрахунками NASA 2030 року він вийде на орбіту Юпітера та облетить Європу, щоб зібрати необхідні дані науковцям для розуміння чи придатна планета для життя.

У Львові створили мапу з найціннішими мозаїками міста
Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради створило карту з найцікавішими мозаїками міста.
Загалом тепер у Львові є орієнтовно 236 мозаїчних творів, на яких вказані локації їхнього розташування, назви, а також час створення. У переліку і на карті — 88 з них. Там позначені найбільш цінні з мистецької точки зору експонати.

Cкульптура Зеленського, що нагадує статую Свободи
У естонському місті Тирва громада створила Парк Свободи, де звели піщаний п’ятиметровий пам’ятник президенту Володимиру Зеленському, який стоятиме до перемоги України. Прототипом постала знаменита Статуя Свобода з Нью-Йорку, однак замість Декларації Незалежності США, постать гаранта тримає український герб.

Фото:s.0629.com.ua

Добірку підготувала Фаюк Дарина

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів

Угорщина заблокувала заяву ЄС про ордер на арешт Путіна

Уряд Угорщини заблокував публікацію спільної заяви країн-членів Європейського Союзу про міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Читати далі
+ 47 слів

Україні передали польовий госпіталь Естонія, Норвегія та Нідерланди

За підтримки та співпраці трьох країн Україна отримала медичну допомогу у війні проти Росії. Про це повідомили Збройні сили Естонії. 

Читати далі
+ 47 слів
Що там ще
+ 5849 новин