Медіамультитаскінг та погана пам’ять пов’язані: результати дослідження

LIKE

Якщо людина під час перегляду фільму переписується у месенджерах чи скролить стрічку соцмереж — це може впливати на пам’ять та увагу. Але дослідники Стенфордського університету поки не встановили причинно-наслідкового зв’язку: чи призводить медіамультитаскінг до погіршення уваги, чи ж люди, у яких погана пам’ять або їм складно сконцентруватися, частіше відволікаються на різні дії. Науковці сподіваються з’ясувати таку закономірність у майбутніх дослідженнях, пише «Liga.Life» з посиланням на журнал «Nature».

Чому це корисно. Результати дослідження можуть стати приводом замислитися й одного разу все ж відкласти телефон, коли почали дивитися фільм чи серіал, і присвятити себе виконанню лише однієї справи.

Детальніше. В експерименті взяли участь 80 людей від 18 до 26 років. Щоб виміряти активність їхнього мозку, вчені використовували електроенцефалографію (метод реєстрації сигналів головного мозку за допомогою графіка). Також фіксували рух очей учасників. Добровольцям показували різні об’єкти і просили оцінити їх за розміром і виглядом. Потім дослідники робили 10-хвилинну перерву, а згодом знову показували додаткові об’єкти і просили учасників назвати ті, які вони вже бачили. Науковці проаналізували активність мозку і рух очей добровольців, щоб встановити рівень розсіяності їхньої уваги. 

Ці результати порівняли з анкетами, які заповнили самі учасники, де їх попросили розповісти, скільки часу вони проводять у соцмережах, за переглядом відео або читанням новин. З’ясувалося, що медіамультитаскінг (коли людина одночасно читає стрічку соцмереж, дивиться серіал, переписується у месенджерах) негативно позначається на вмінні запам’ятовувати побачене або прочитане, бо знижує концентрацію уваги і змушує мозок весь час «перемикатися» від дії до дії. Здібності пам’яті через це погіршуються.

Що ще варто знати про вплив соцмереж на їхніх користувачів (тобто на нас з вами)?

  • Відмова від соціальних мереж не робить життя кращим — дослідження. Такі висновки дослідження, яке провели учені з Університету Канзасу. Дослідники з’ясували, що значного ефекту від відмови використовувати соцмережі не було. За словами науковців, відмовлятися від Facebook, Twitter, Snapchat й Instagram варто на основі самопочуття.
  • «Страх залишитися без телефону» — нове слово в Оксфордському словнику. У список видання включили термін «nomophobia» («номофобія») — страх залишитися без телефону та випасти з онлайну. Включення цього поняття до словника означає, що таке явище стало звичним у суспільстві
  • Як соцмережі впливають на наше психічне здоров’я? У 2015 році дослідники Центру Pew Research у Вашингтоні спробували з’ясувати, чи соцмережі насправді звільняють нас від негативних емоцій, чи спричиняють більше стресу. Опитування, в якому взяли участь 1800 людей, показало, що жінки набагато більше, ніж чоловіки, відчувають стрес від соцмереж. Найбільшим джерелом негативу вони назвали Twitter, оскільки він постійно нагадує про неприємні ситуації у житті інших людей. Водночас саме Twitter виступав ефективним засобом знизити наслідки стресу: що більше жінки ним користувалися, то менш напружено почувалися.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин