Детальніше. Дослідники проаналізували поведінку понад 750 людей віком від 13 до 77 років, щоб з’ясувати, як змінюється нарцисична поведінка у представників різних поколінь.
Провівши опитування, очільник дослідження професор Вільям Чопік заявив, що бебі-бумери є більш нарцисичним поколінням, ніж усі інші, бо вони виросли у часи, коли уряд надавав різні пільги, які стосуються соціального забезпечення. На відміну від бебі-бумерів, міленіали мають менший рівень чутливості.
Довідка. Що таке теорія поколінь? Згідно з нею, кожні 20-25 років народжується нове покоління людей, які мають риси характеру, звички та особливості, що відрізняють їх від інших:
- бебі-бумери — з 1943 до 1963 років;
- покоління Х — з 1963 до 1984 років;
- покоління Y (міленіалів) — з 1984 до 2004 років;
- покоління Z (центеніали)—з 2004 року.
⟶ Як проявляється нарцисичність? Нарцисичний розлад особистості, потреба у всебічному захопленні, відсутність емпатії та співчуття — ось деякі з проявів. За даними Американської асоціації психіатрів, наявність 5 з 9 симптомів можуть підтвердити прояви нарцисизму:
- Перебільшене почуття власної важливості.
- Фантазії необмеженого успіху, влади, краси та ідеалу.
- Переконаність у власній унікальності та особливості.
- Необхідність надмірного захоплення ними.
- Надмірне почуття гідності.
- Експлуататорська поведінка.
- Відсутність емпатії та співчуття.
- Заздрість іншим або переконання, що усі заздрять йому самому.
- Демонстрація зверхнього ставлення.
⟶ 5 фактів про міленіалів — «найбільш свідоме» покоління. Хоча міленіали, без сумніву, мають певні відмінності навіть за регіонами, дослідникам вдається простежити загальні схожі риси, пише Радіо Свобода.
Харчові звички: пріоритет ресторанам та готовій їжі. Згідно із аналізом компанії «Bernstein» міленіали харчуються у ресторанах набагато більше, ніж будь-які інші покоління.
Телебачення відійшло на другий план. Дослідження Vision Critical 2015 року виявило, що, у порівнянні з іншими поколіннями, мілленіали дивляться телебачення набагато менше. Вони перевели увагу медіа-світу в соціальні мережі. Facebook та Instagram, наприклад, є найпоширенішими.
Боротьба за права. Багато експертів неодноразово звертали увагу на те, що в недемократичних країнах саме молодь є рушієм змін. Міленіалів вважають толерантнішими й активнішими у відстоюванні своїх прав, захисті довкілля й прав тварин.
Баланс між роботою та відпочинком. Дослідження американського бюро трудової статистики дійшло висновку, що міленіали, у середньому, сплять на півгодини більше, ніж представники інших поколінь, намагаючись «відсипати» рекомендованих 7-9 годин, зазначає Forbes.
Любов до подорожей: досвід понад усе. Багато експертів погоджується: жодне покоління не було настільки керованим подорожами в інші країни, як міленіали. Як показали численні дослідження, міленіали часто відкладають гроші саме на подорожі, які багато хто вважає життєвим пріоритетом.
Фото: pexels.com