Місце, яке допомагає почати жити наново. Фоторепортаж з Ужгородського центру підтримки маріупольців «ЯМаріуполь»

LIKE

20 жовтня торік в Ужгороді відкрився центр підтримки «ЯМаріуполь». Тут надають гуманітарну допомогу для маріупольців, які зараз мешкають на території Закарпатської області. Наразі лише в цьому осередку зареєстрували понад тисячу осіб. 

Тут професійно надають юридичні послуги, психологічну допомогу для дорослих і дітей, допомагають з працевлаштуванням. Медикиня видає наявні медичні препарати за потреби, а також центр раз на тиждень відвідує маріупольський сімейний лікар, який заключає декларації. Є куточок для дітей. Фахівці періодично проводять  майстер-класи для охочих. Для людей старшого віку існують літературний та розмовний клуби. В останньому покращують свою українську.

Станом на сьогодні існує 17 таких центрів у різних містах України. Тут піклуються про маріупольців і дають їм шанс на нове щасливе життя. Ви також можете допомогти: принести їжу, книжки, засоби особистої гігієни або, наприклад, провести майстер-клас чи лекцію. Одяг в Ужгороді поки просять не приносити, бо наразі для нього немає приміщення. Всю актуальну інформацію щоденно оновлюють у Telegram-каналі центрів «ЯМаріуполь». 

Маріупольці дякують усім, хто підтримує їх і приймає у своїх містах. Будь-яка допомога та увага важлива й неабияк потрібна для тих, хто втратив своє місто, житло, роботу та рідних. Ми маємо робити все можливе для їхньої адаптації в усіх куточках України, адже найближчим часом вони не зможуть повернутися додому. 

Авторка тексту та фото: Олександра Фененко

Більше світлин шукайте на нашій сторінці в Instagram

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин