Музейно-культурний центр Івана Марчука незабаром з’явиться у Києві

Мистецький простір розташується на вулиці Володимира Винниченка у Києві. За місяць мають розробити концепцію музею. Точна дата відкриття поки невідома. Про це йдеться в указі №232

Чому це важливо. Ще з 2005 року йдеться про створення музею Івана Марчука, але проєкт за 17 років так і не вдавалося реалізувати.

Детальніше.Згідно з указом, держава виділяє кошти на реконструкцію будинку для створення музею на вулиці Володимира Винниченка 10, у Києві. Просування реклами щодо створення сучасного центру повинен забезпечити Уряд.

Контекст. Президент України разом з дружиною Оленою нещодавно відвідали виставку Івана Марчука «Я ЄСМЬ…» та привітали його з 85-річчям. Під час розмови з митцем Президент зауважив, що «було б круто для України, щоб люди могли відвідувати Ваш музей», пише УП. 

Довідка. Іван Марчук — єдиний в Україні митець, який увійшов до списку 100 найвизначніших геніїв сучасності, опублікованого британською газетою The Daily Telegraph. Художник відомий своєю унікальною технікою «пльонтанізму». У доробку Івана Марчука близько 5 тисяч творів і понад 100 персональних виставок.

Дізнайтеся більше про митця:

  1. «Місячні квіти», 1976. Жанр: квітковий натюрморт
  2. «Перед дощем»,1983. Жанр: пейзаж
  3. «Мелодія», 1967. Жанр: абстракція
  4. «Єва», 2007. Жанр: ню, релігійний живопис
  5. «А до весни ще далеко», 2011. Жанр: пейзаж
  • Інтерв’ю Івана Марчука. «Мої картини живі, я з ними розмовляю, але кожна наступна, я так прагну, щоб була іншою від попередньої. Щоденно малюю. Як літав з Америки в Україну, то змальовував цілий невеликий альбомчик. Не встигаю всі ідеї переносити на полотно. Великі митці завжди прагнули зробити багато, встигнути… Я бачив підробки своїх робіт, але мене це мало цікавить».

Фото: ukrblog.vents.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин