Детальніше. Вивчати Плутон складно через велику відстань від Землі ― від 4,3 до 5,7 мільярда кілометрів (залежно від обертання навколо Сонця). 2006-го року NASA запустило зонд «New Horizons» до карликової планети. Лише 2015-го року він дістався пункту призначення і зробив фото.
Раніше вчені вважали, що Плутон був льодяною кулею. Підземний океан, існування якого припускали, мів би утворитися внаслідок танення підземного льоду від енергії, яку виділяли радіоактивні елементи ядра.
Однак за допомогою фото вчені з’ясували, що Плутон був гарячим, а океан був на його поверхні. Отже, попередні уявлення помилкові.
За висновками дослідників, якби всередині Плутона розтанув лід, то планета зменшилася б у розмірах, а на поверхні були б сліди стискання. Однак на поверхні є сліди розширення, а це означає, що Плутон був гарячим.
Важливе про космос
Довжину Чумацького Шляху встановили астрономи. Отримані дані можуть допомогти в подальших дослідження. Учені сподіваються, що тепер вдасться встановити масу галактики, у якій розташована Сонячна система, й кількість галактик, які обертаються навколо неї.
Уперше астронавтів відправила в космос приватна компанія — SpaceX Ілона Маска. Це перший за дев’ять років запуск із території США. Адже досі американські космонавти вирушали на російському космічному кораблі «Союз» із космодрому Байконур.
Що ще цікавого в науці
Учені створили інтерактивну карту восьмого континенту, який затонув мільйони років тому. Із залишків восьмого материка, що був частиною суперконтиненту Гондвани, утворилася сучасна Нова Зеландія. Решта землі мільйони років тому пішла під води Океанії. Тепер новозеландським науковцям вдалося дослідити точну площу, обриси та геологічний склад суші, яку назвали Зеландією.
Найдавнішу споруду майя знайшли в Мексиці. Знахідку вчені виявили за допомогою дистанційного зондування в одному із штатів Мексики ― Табаско. Прямокутна платформа зведена між 1000 і 800 роками до нашої ери і є найдавнішою з нині відомих споруд тієї епохи.
Фото: kuraigovorit.in.ua