Детальніше. Памʼятка має назву Агуада-Фенікс (Aguada Fénix). Її довжина ― 1 413 метрів, ширина — 399 метрів, а висота — від 10 до 15 метрів.
Усі піраміди майя споруджені з каменю, а нова знахідка ― з матеріалу схожого на глину. Дослідники кажуть, що її могли використовувати для масових ритуалів.
На території споруди немає жодних скульптур, які б зображували людей з високим статусом. Це свідчить про общинний характер культури майя на ранній стадії розвитку. Уже згодом їхнє суспільство стало ієрархічним і мало на чолі короля.
Довідка. Майя ― одна з цивілізацій, яка мешкала на території теперішньої Америки. Вона проіснувала з ІІ тисячоліття до нашої ери до близько до XV-XVI століття нашої ери. Майя відомі розвиненою писемністю, досягненнями у мистецтві, астрономії та архітектурі.
Що ще цікаво знати про відкриття вчених у різних галузях
Групи дослідників не лише досліджують минувшину, а й вивчають різні процеси, які пов’язані з життям сучасної людини. Наприклад, вчені у Великій Британії впродовж останніх 10 років виявили 19 нових генетичних механізмів, які стійкі до дії антибіотиків. Таких «супербактерій» стає все більше. Якщо вони досягнуть вищого рівня стійкості — антибіотики не зможуть на них впливати.
Одне з досліджень довело, що понад 50 видів раку можна виявити через аналіз крові.
Науковці з Ратґерського університету у США створили робота для забирання крові у пацієнтів, у яких погано проглядаються вени.
Вчені створили унікальні контактні лінзи із зумом. Дослідники припускають, що їхній винахід можна імплементувати в очні протези нового покоління й окуляри. А в майбутньому вони можуть бути дистанційним пристроєм управління роботизованою технікою.
Нещодавно науковці з Гонконзького університету науки і технологій представили штучну сітківку, яка за чутливістю перевершує можливості людського ока. Вона може бачити у темряві, а при денному світлі може розрізняти предмети чіткіше.
Фото: 5.ua