Детальніше. Стрічка «Додому» розповідає про кримського татарина Мустафу, старший син якого був убитий на війні на сході України. Чоловік з молодшим сином відправляється до анексованого Криму, щоб поховати старшого сина. В українських кінотетрах фільм показуватимуть із 7 листопада.
Найкращий короткометражний ігровий фільм — «У нашій синагозі», режисера Івана Орленка.
Найкращий документальний фільм — «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», режисерки Надії Парфан. Головний герой документального фільму Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його magnum opus — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери та інші співробітники підприємства. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але «спочатку людям тепло — а вже потім співати».
Найкращий анімаційний фільм — «Любов», який зрежисував Микита Лиськов.
Відкриття року — стрічка «Мої думки тихі», робота Антоніо Лукича. Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті молодий хлопець Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання — записати голоси закарпатських тварин — може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» і вирушити в «привабливу Канаду». Подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина — мама Вадима. Попередньо прокат запланований на початок 2020 року.
Найкращий актор — Ахтем Сеітаблаєв, за головну роль кримського татарина Мустафи у фільмі «Додому».
Найкраща актриса — Ірма Вітовська, фільм «Мої думки тихі».
→ Де шукати повну інформацію про українські фільми. Нова онлайн-платформа DzygaMDB збирає всі відомості та новини про українські фільми — для глядачів, необхідні контакти й дані вітчизняних кінематографістів — для фахівців.Звичайні користувачі можуть бачити базу фільмів, переглядати трейлери, дізнаватися дати виходу стрічок у прокат, бокс-офіси та іншу інформацію, залишати на сторінці фільму оцінки та коментарі. Робота над проєктом тривала 1,5 роки. Автори надихалися базою IMDB (Internet Movie Database), агрегатором рецензій та кіноновин Rotten Tomatos та SpotLight. DzygaMDB має україномовний та англомовний варіанти. Команда планує розширити цей проєкт та залучити до бази представників інших країн Центральної та Східної Європи з їхніми кінопроєктами.
→ Український фільм «Додому» демонструють на Босфорському кінофестивалі. Український фільм «Додому», який потрапив у лонг-листі премії «Оскар», демонструють на 7-му Міжнародному Босфорському кінофестивалі в Стамбулі. Міжнародна прем’єра стрічки відбулася у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Фільм також претендував на здобуття премії «Золота камера» за найкращий дебютний фільм.
Фото: Pietro Jeng / Pexels