Засновники українського проєкту Anima Роман Гавриш та Сергій Данилов розробили унікальну технологію оцінки психічного стану людини за допомогою веб-камери. Стартап набув широкої популярності серед військових, які щодня зіштовхуються з травматичними подіями й потребують швидкої та якісної діагностики розладів психіки.
Технологія дозволяє розв’язати проблему моніторингу готовності військових до стресів в умовах воєнного стану, дає змогу вчасно фіксувати небажані зміни психічного стану після і між боями, адже тестування не потребує багато часу, проводиться онлайн, є безкоштовним для захисників України.
Айтрекінг — новітня методика, яка щойно вийшла із наукових лабораторій на реальний ринок. Стеження камерою за рухом сітківки ока дозволяє визначити викривлення уваги, яке у багатьох випадках стає тригером розвитку серйозних порушень з боку нервової системи людини. Для проходження нейропсихологічного тесту знадобиться ноутбук з камерою, браузер Google Chrome та стабільне інтернет-з’єднання.
Завдяки стартапу можна визначити, у якому стані перебувають нейрологічні системи організму, проаналізувати їхню готовність реагувати на стрес, небезпеку, психологічні стани інших людей, винагороду тощо. Разом із розгорнутим особистим результатом Anima надає цілий ряд рекомендацій, які допоможуть запобігти розвитку тяжких психоемоційних відхилень, або ж вилікувати порушення на стадії розвитку.
Початково стартап орієнтувався на військових та ветеранів служби, адже саме вони найчастіше перебувають у перманентному стані психоемоційного перевантаження. Проте, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у зв’язку з війною кожен четвертий українець має підвищений ризик розвитку розладів психічного здоров’я. Саме ця статистика стала поштовхом для запуску версії Anima для громадськості.
За кілька днів платформу відвідало кілька тисяч унікальних користувачів. Наразі усі охочі можуть пройти тест обравши власний тарифний план, ціна стартує від 39 гривень за діагностику. Усі виручені кошти будуть спрямовані на розвиток проєкту та безкоштовну допомогу українським воїнам.
Фото: blog.comfy.ua
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики