Детальніше. Науковці дослідили стан здоров’я 281 особи з раком легень, у яких метастази почали розвиватися в головному мозку. Куріння бо інші способи вживання нікотину прискорювали поширення метастазів. У людей, які не курили, вони розвивалися повільніше.
З’ясувалося, що нікотин впливає на мікроглію головного мозку. Мікроглія є своєрідною імунною системою мозку й складається з унікальних клітин дрібних подовжених зірчастих клітин (мікрогліоцитів), які розташовуються вздовж капілярів центральної нервової системи (ЦНС).
Нікотин змінює фенотип мікроглії з М1 на М2. Змінений фенотип призупиняє здатність головного мозку опиратися метастазам і створює для них сприятливе середовище.
Учені дослідили також те, що є речовина, здатна нейтралізувати згубний вплив нікотину на головний мозок. Це партенолід, який видобувають з квітки маруна дівоча.
Що ще цікавого на тему здоров’я
Понад 50 видів раку можна виявити через аналіз крові. Він може показати онкологічні захворювання ще до появи в людини симптомів хвороби.
Науковці з Ратґерського університету (США) створили робота для забирання крові у пацієнтів, в яких погано проглядаються вени. Загальний показник ефективності при тестуванні робота склав 87%. А для учасників з венами, які погано проглядаються — 97%. Медпрацівники роблять ту ж процедуру з 27-60% ефективності.
Ще цікаво, що тривалість життя залежить від рівня освіти людей. Про це свідчить дослідження науковців Єльської школи медицини та університету Алабами. За результатами, смертність серед тих, хто закінчив лише школу, становить 13%. Серед випускників коледжів цей показник менший ― 5%.
Фото: pexels.com