Нова епідемія в Китаї та перемога ультраправих в Нідерландах: що відбувається у світі 23 листопада

Ілон Маск бореться з власними працівниками у Швеції, в Китаї наростає епідемія серед дітей, в Нідерландах ультраправі популісти виграли вибори, а в М’янмі все більше розгорається громадянська війна. Ми зібрали для вас основні події, які відбуваються у світі сьогодні.

На виборах в Нідерландах виграла партія, яка виступає проти підтримки України

Нідерландська «Партія свободи» отримала близько 24% голосів — найбільше серед усіх партій — і тепер спробує створити коаліцію. Раніше керівник партії Герт Вілдерс критикував чинного прем’єра країни за підтримку України, виступав проти надання нашій країні зброї і проти прийняття України в НАТО та ЄС.

Лідер «Партії свободи» також виступав за вихід Нідерландів з ЄС, за заборону Корану та оподаткування хусток для голови. Головною ж частиною його передвиборчої кампанії була боротьба з імміграцією мусульман. До того ж Вілдерс є соратником угорського прем’єра Віктора Орбана.

Шведські працівники компанії Tesla страйкують за свої права. Ілон Маск їх засуджує

Страйк почався після того, як компанія Tesla, яка випускає електромобілі, відмовилася укласти колективну угоду зі своїми працівниками у Швеції. Такі угоди поміж робочими профспілками та компаніями є поширеними у країні і регулюють рівень заробітних плат, робочі години, вихідні та навіть пенсії. Так робочі умови в країні визначає не держава, а профспілки.

Протест працівників Tesla підтримали також робітники інших галузей. Тепер автомобілі Tesla не розвантажують і не завантажують у шведських портах, їх не транспортують, електрики відмовляються обслуговувати чи ремонтувати авто, а працівники зарядних станцій відмовляються їх заряджати. Навіть працівники сфери комунікацій та сфери послуг відмовляються доставляти пошту та посилки до компанії Tesla.

Страйк може поширитися навіть на сусідню Норвегію, профспілки якої заявляють про готовність підтримати акції протесту. Очікується, що страйк можуть почати і працівники шведського відділу компанії Spotify, яка також вийшла з переговорів про підписання колективної угоди. Ні Spotify, ні Tesla ситуації не коментують, але Ілон Маск назвав її у соцмережах «безумством».

У Китаї — нова епідемія. ВООЗ просить пояснень

На півночі Китаю зросла кількість респіраторних захворювань, особливо серед дітей. Лише в одній лікарні у Пекіні середня кількість відвідувань педіатричного відділення зросла до понад 1600 за день. У низці медіа з’явилася інформація про натовпи дітей із пневмонією в китайських лікарнях. 

Оскільки це — перший зимовий період від часу скасування коронавірусних обмежень в КНР, рівень природного імунітету у людей може бути нижчим за звичайний. Через це Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить владу Китаю надати більше деталей.

У 2020 році всесвітня пандемія коронавірусу почалася саме у Китаї. Тоді офіційні особи країни намагалися приховати перші випадки захворювання та не відповідали на запити ВООЗ.

У М’янмі — найбільша ескалація війни від часу її початку

Громадянська війна в країні триває від часу перевороту у 2021 році, коли владу в М’янмі захопила військова хунта. Після цього продемократична опозиція почала збройний опір, до якого приєдналася низка місцевих збройних формувань.

Остання ескалація почалася в жовтні, коли альянс етнічних збройних груп у північному штаті Шан завдав значного удару урядовим військам. Це розпалило опір хунті в інших регіонах М’янми. Бойові дії тривають у західному штаті Рахіне, а також на кордоні з Індією і у штаті Кайя вздовж кордону з Таїландом.

На фоні цього військова хунта здійснює авіаудари і користується тактикою «випаленої землі». Розслідувачі ООН повідомляють про зростання частоти та інтенсивності воєнних злочинів та злочинів проти людяності в країні.

Фото: Колаж НЗЛ

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

відреагувати
LIKE
Noo
Wow
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин