Нові військові бази, спротив Росії проведенню «Кримської платформи» та інші новини з тимчасово окупованого Криму

Росія будує нові військові бази на території півострова, у власності Путіна є ще одна резиденція, а Україна намагається популяризувати культуру півострова. Про ці та інші новини читайте у нашій добірці.

Чому це важливо. Крим окупований уже майже 7 років. Росія перетворює півострів на регіон для розміщення військових баз, а Україна планує відстоювати його на «Кримській платформі». 

Росія звела аеродром для бомбардувальників з ядерною зброєю у тимчасово окупованому Криму. Це видно на знімках з космосу, які отримали «Крим.Реалії». Також у Криму з’явилася ще одна військова база біля селища Новоозерного, неподалік озера Донузлав. Там можуть зберігатися сотні артилерійських систем, броньована техніка тощо. Ще один військовий об’єкт Росія збудувала неподалік від Севастополя. Поблизу Керчі впритул до траси «Таврида» звели нові радіолокаційні станції та щонайменше вісім ракетних комплексів С-400. На околиці Євпаторії окупанти збудували радіоантену діаметром близько 30 метрів. Аеродром Бельбек під Севастополем можуть використовувати не для цивільних потреб, а для приземлення стратегічних бомбардувальників, таких як ТУ-160 (бомбардувальник-ракетоносець, який може переносити ядерну зброю). Принаймні такі підозри виникли в космічному агентстві.

Путін має ще один маєток у тимчасово окупованому Криму. Дача «Гліцинія» розташована в селищі Ореанда поблизу Ялти. Її збудували для генеральних секретарів СРСР у ХХ столітті. Російське видання Meduza відслідкувало, що Володимир Путін отримав цю дачу через свого друга. Після розпаду СРСР «Гліцинію купив російський банк ВТБ. Після окупації Криму 2014 року Росія націоналізувала «Гліцинію», а 2019 року продала за 1,2 мільярди рублів невідомому покупцю. Згодом з’ясувалося, що купівля пов’язана з близьким оточенням російського президента, наприклад, з Юрієм Ковальчуком, який також має стосунок до «палацу Путіна» в Геленджику. Власником дачі себе назвав ще один товариш Володимира Путіна — Аркадій Ротенберг, але це не підтверджено.

Українське радіо знову мовить на окупованих територіях. Перший канал Українського радіо знову звучить у середньохвильовому діапазоні на окупованих територіях Криму та Донбасу з 1 лютого 2021 року. Це можливо, бо Національна суспільна телерадіокомпанія отримала в 2021 році повне фінансування.

Конкурс на проєкт популяризації культури Криму проводить Український культурний фонд. У межах грантової програми «Знакові події» розробили ЛОТ «Культура Криму». Заявки з ідеями масштабного проєкту про культуру Криму можна подавати до 30 березня 2021 на сайті УКФ. На його реалізацію автори можуть отримати 10 мільйонів гривень. Переможцем стане той проєкт, який допоможе зрозуміти нерозривний культурний та історичний зв’язку материкової частини України та півострова Крим, а також говоритиме про актуальні проблеми збереження культури Криму та приверне увагу до спроби анексії Криму Росією на світовому рівні.

Росія чинить «шалений спротив» саміту «Кримська платформа» ― Кулеба. Саміт має відбутися в серпні 2021 року. Наразі Міністерство закордонних справ веде перемовини з різними країнами, які можуть стати учасницями «Кримської платформи». Голова відомства Дмитро Кулеба повідомив, що чим більше саміт підтримують потенційні партнери, тим більше Росія намагається його дискредитувати й запобігти участі інших країн у «Кримській платформі».

«Кримська платформа» ― це новий формат, для обговорення ситуації в Криму. Його ініціювала Україна, щоб підвищити ефективність міжнародного реагування на окупацію Криму, спільно шукати вирішення нових безпекових викликів, посилити міжнародний тиск на Росію та досягти деокупації Криму та повернення його Україні.

Фото: krymr.com

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин