З’явився офіційний тизер серіалу про українських класиків

«Плеяда» — таку назву матиме серіал про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв. Серед його героїв Іван Франко, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Василь Стефаник та інші. На сторінці проєкту у FB жанр майбутнього серіалу визначають як «історична драма та історичне припущення».

Чому це важливо. Про тих, хто створив основу української літератури та мистецтв розкажуть через популярний формат серіал.

Детальніше. За сюжетом фільму у будинку Миколи Лисенка у 1888 році зібралась українська творча інтелігенція. Там молодь навчалася у своїх видатних наставників всьому, починаючи від уроків музики до іноземних мов та основ драматургії. Це своєрідний «доморощений інститут», де переважно і здобула свою освіту зокрема Леся Українка. Це був літературний гурток під назвою «Плеяда».

Ролі у серіалі виконували Остап Ступка, Станіслав Боклан, Олександр Печериця, Марина Кошкіна та інші.

Фільм режисував Тарас Дронь ( режисер фільму «Чорногора» та автор кліпів для Dzidzio), авторка ідеї та сценаристка — Наталія Яковлева.

Український мультик «Мавка. Лісова пісня» покажуть у Німеччині, Швейцарії, Австрії і ще в понад 10-ти країнах Європи та навіть Північної Африки. Усі вони придбали права на показ анімації. Мультфільм створили за мотивами драматичної поеми Лесі Українки «Лісова пісня», а також на основі українських міфів та культурних традицій. Над сценарієм та сюжетом картини працювали фольклористи з Київського національного університету імені Тараса Шевченка та етнографи Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Для створення саундтреку до команди мультфільму приєдналися музиканти гурту «ДахаБраха». На великі екрани мультфільм вийде у 2020 році. 

→ У Бухаресті розпочались Дні українського кіно. Фестиваль відкрився стрічкою Романа Бровка «Заборонений» про історію життя поета і правозахисника Василя Стуса. Триватимуть Дні українського кіно у Бухаресті з 4 по 6 листопада 2019 року. Також глядачі побачать створені за підтримки Держкіно фільми «Дике поле» та «Шляхетні волоцюги», кіноальманах «Все починається в Києві» й класику українського і світового кінематографа — стрічку Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою».

Фото: youtube.com

відреагувати
LIKE
Noo
Wow
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин