«Оскар»: нові правила для фільмів та учасники українського нацвідбору

Американська кіноакадемія представила нові критерії для фільмів, які претендуватимуть на номінацію «Найкращий фільм». Думки щодо такого нововведення розділилися. Анонсовані правила діятимуть з 2024 року. Стрічки, які зніматимуть раніше, не зобов’язані відповідати цим критеріям. Про це пише видання «Повага» із посиланням на сайт премії. Тим часом триває підготовка до наступного вручення премії Оскар: Україна уже оголосила учасників нацвідбору.

Чому це важливо. Нові правила потенційно можуть зробити видимими у суспільстві різні меншини.

Детальніше. Ось нові вимоги до фільмів:

  1. акторський склад і сюжет фільму:
  • щонайменше один з виконавців головних ролей або ролей другого плану повинен мати азійське, афро або латиноамериканське походження;
  • щонайменше третину виконавців ролей другого плану і масовки мають представляти жінки, представники небілого населення, ЛГБТ + або люди з особливостями фізичного або ментального розвитку;
  • основна сюжетна лінія фільму повинна бути пов’язана з однією з цих груп населення;

2. знімальна група:

  • як мінімум дві ключові творчі позиції в знімальній групі (наприклад, оператор, художник по костюмах, композитор, продюсер або режисер) повинні займати жінки, представники небілого населення, ЛГБТ + або люди з особливостями фізичного або ментального розвитку;
  • як мінімум одну з цих ключових творчих позицій у знімальній групі мають займати люди азійського, латиноамериканського, близькосхідного, північноафриканського походження, темношкірі, афроамериканці, корінні американці, корінні жителі Аляски, корінні гавайці або жителі інших Тихоокеанських островів, а також представники інших недостатньо представлених расових або етнічних груп;
  • як мінімум шість технічних позицій в знімальній групі теж мають займати представники перерахованих вище груп;

3. кіновиробництво:

  • студія, яка випустила фільм, надає можливості оплачуваного стажування жінкам, представникам небілого населення, ЛГБТ + або людям з особливостями фізичного або ментального розвитку;
  • студія, яка випустила фільм, компанія, яка займається його дистрибуцією і / або фінансуванням, надає можливість навчання та / або підвищення кваліфікації в процесі роботи для представників перерахованих вище груп;

4. поширення:

  • у студії на керівних позиціях у маркетингу, зв’язки з громадськістю та / або дистрибуції на постійній основі працюють представники перерахованих вище груп.

Ставлення до таких новацій розділилося. Хтось вважає, що так премія стає інклюзивнішою, хтось вважає, що такі правила обмежують творчість. А як ви ставитеся до нововведень?

В Україні оголосили учасників нацвідбору на Оскар

Український Оскарівський Комітет завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України. Цього року в національному відборі беруть участь 3 фільми. Усі вони створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно:

1) драма «Атлантида» режисера Валентина Васяновича. У стрічці йдеться про майбутню перемогу України над Росією. Події фільму відбуваються у 2025-у році. З моменту закінчення війни пройшов рік. Територія Донбасу визнана непридатною для проживання, а довкілля настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання;

2) лірична комедія «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча. Зазнавши безліч невдач у роботі та особистому житті, молодий звукорежисер-фрілансер Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання — записати голоси закарпатських тварин — може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду», подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина — мама Вадима.

3) документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик. Воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці («червона зона» Донецької обл.), де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни. 

Фільм-кандидат від України оголосять 24-го вересня.

Довідка. 93-та церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографа за 2019 рік відбудеться 25 квітня 2021 року у Лос-Анджелесі.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

Квитки на потяги з України до Австрії відсьогодні можна придбати в застосунку Укрзалізниці

З 18 березня розпочинається продаж квитків онлайн на потяги, що мають сполучення Україна — Австрія. Про це повідомили на Telegram-каналі акціонерного товариства “Укрзалізниця”.

Читати далі
+ 54 слів

МЗС закликало медіа не називати фарс у Росії словом “вибори”

Міністерство закордонних справ наголосило у медіа на важливості не називати фарс у Росії словом “вибори”. Своїм закликом зовнішньополітичне відомство поділилося у соціальній мережі Х.

Читати далі
+ 28 слів

Найбільшу базу НАТО будують у Румунії. На ній розмістять 10 тисяч військовослужбовців

У Румунії розпочато будівництво найбільшої військової бази НАТО у Європі, на території якої розмістять 10 тисяч солдатів та їхніх родин. Фундаментом для втілення проєкту стала авіабаза Mihail Kogălniceanu. Про це пише Euronews Romania на своєму вебсайті.

Читати далі
+ 33 слів

Новим речником Повітряних Сил ЗСУ став майор Ілля Євлаш. Що про нього відомо?

Раніше Євлаш був речником східного угруповання військ. Проходив службу в Командуванні Сухопутних військ на посаді старшого офіцера служби звʼязків з громадськістю, очолював службу звʼязків з громадськістю угруповання сил і засобів оборони міста Київ та пресслужбу оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця»

Читати далі
+ 13 слів

На Сумщині триває евакуація прикордонних громад

46 населених пунктів у 16 територіальних громадах області минулої доби обстріляли росіяни. «На жаль, порівняно із минулим тижнем, кількість обстрілів значно зросла — збільшилась кількість застосування тактичної авіації, систем залпового вогню», — кажуть в ОВА.

Читати далі
+ 13 слів

ЄС виділить додаткові 5 млрд євро на військову підтримку України

Рада ЄС вирішила підвищити військову допомогу Україні на 5 мільярдів євро шляхом створення спеціального Фонду допомоги Україні у межах Європейського фонду миру.

Читати далі
+ 32 слів

На Закарпатті чоловік намагався накласти на себе руки у приміщенні ТЦК — у військкоматі відреагували

У територіальному центрі комплектування на Закарпатті розповіли, що Євгенія Хабарова затримали під час спроби незаконного перетину кордону. Опісля прикордонники доставили його до Хустського ТЦК, де у вбиральні чоловік спробував накласти на себе руки. У ТЦК пояснили таку поведінку громадянина тим, що він міг вживати психотропні речовини.

Читати далі
+ 24 слів

Новим речником Командування Медичних сил став журналіст Станіслав Ясинський. Що про нього відомо?

«Я речник командування Медичних сил ЗСУ, і тепер я робитиму все можливе, щоб відновити певну втрачену рівновагу. Рівновагу між культом смерті ворогів, що неймовірно потужний, і культом життя наших», — написав у Фейсбуці Ясинський.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 9379 новин