Детальніше. Скорочення обсягів виробництва на душу населення відбудеться в найбільшій кількості країн від 1870 року.
У країнах з розвиненою економікою прогнозують спад економіки на 7%. У країнах з ринком, який формується і країнах, що розвиваються, економічне падіння становитиме близько 2,5%. Доходи на душу населення можуть стати меншими на 3,6%.
У країнах, де пандемія забрала багато життів, а також у регіонах, залежних від туризму, експорту сировини та зовнішнього фінансування ситуація буде найскладнішою. Неможливість відвідування школи й отримання первинної медичної допомоги теж відіграють свою роль, негативно впливаючи на розвиток капіталу.
Є й гірші прогнози, згідно з якими активність світової економіки може знизитися аж на 8%.
Що треба знати про економічні наслідки пандемії в Україні
Через коронавірус знизилися доходи 64% компаній-членів Американської торговельної палати в України. 49% компаній планують зменшити інвестиції в Україну.
61% опитаних українців зазначили, що збідніли під час першого місяця карантину, лише 3% відчули покращення. 51% респондентів вважають, що фінансове становище їхньої сім’ї погіршилось за останні пів року. 42% кажуть, що нічого не змінилося, тільки 6% побачили покращення.
Згідно з опитуванням, українців лякає економічна ситуація, що складеться внаслідок пандемії. 43% респондентів більше насторожують економічні наслідки від введення карантину, ніж епідемія коронавірусу.
Фото: pexels.com