Папа Римський дозволив жінкам допомагати під час служби

У католицькій церкві жінки можуть служити біля вівтаря, читати тексти на богослужіннях і роздавати причастя. У багатьох країнах світу це вже практикували, однак лише зараз тепер це дозволено офіційно. Про це повідомляє Reuters.

Чому це цікаво. Досі низку обов’язків, які тепер зможуть виконувати жінки, дозволялося брати на себе лише чоловікам.

Детальніше. Папа Франциск підписав указ, який змінив формулювання 230 канону Кодексу канонічного права. Таким чином жінки отримали додаткові права. Однак вони досі не можуть стати священниками.

Ще кілька новин про релігію, які ви могли пропустити

Папа Франциск призначив темношкірого кардинала. Ним став 73-річний архієпископ Вашингтона Вілтон Грегор. Це сталося вперше в історії. Раніше Грегорі став першим афроамериканським лідером католицької громади в Колумбії. Він та інші нові кардинали віком до 80 років зможуть обирати наступного Папу в таємному конклаві.

Кіпрська Церква визнала ПЦУ. Предстоятель Кіпрської Церкви архієпископ Хризостом II згадав у диптиху під час богослужіння предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія. Це свідчить про визнання ПЦУ канонічною помісною Православною Церквою України. Раніше ПЦУ визнали Константинопольська (Вселенська), Елладська і Олексадрійська Церкви.

До протидії домашньому насильству в Україні закликає Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій. Спільну позицію висловили у спеціальному Зверненні. У ньому йдеться про те, що «домашнє насильство є особливо небезпечним, адже скоюється щодо найближчих людей та рідних». Церкви і релігійні організації наголошують на необхідності протидії домашньому насильству. Наприклад, завдяки психологічній та духовній підтримці не лише жертв насильства, але й тих, хто його коїть.

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин