Понад 40% населення України регулярно читає книжки — опитування

Близько 43% українців регулярно читають, натомість 57% майже не беруть книжок у руки. У середньому український читач прочитує за рік близько 9 книг. Це на дві більше, ніж у 2017 році. Такі дані оприлюднила компанія Research & Branding Group.

Чому це цікаво. Схильність до читання в певній мірі залежить від статі, віку і рівня освіти.

Детальніше. За даними дослідження, опитані жінки читають частіше, ніж чоловіки: 47% проти 38%. Опитані особи пенсійного віку читають рідше, ніж молодь від 18-ти до 30-ти років: 39% проти 51%. Українці, які мають вищу освіту, читають більше ніж ті, хто має середню чи неповну середню освіту: 56% проти 30%.

Як проводили опитування. Дослідження проводили в період з 7 по 18 листопада 2019 року серед 1805 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Метод опитування — особисте формалізоване інтерв’ю. Максимальна похибка вибірки — 2,4%.

⟶ Як читати більше із задоволенням. Редакторка видавництва Happy Monday Анастасія Пасенко пропонує 6 лайфхаків, які допоможуть читати більше:

 1. Плануйте час на читання. Наприклад, прокиньтесь зранку, щоб почитати, виділіть 15 хвилин на роботі, чи годину після. Зробіть читання ритуалом, як похід в кіно чи у спортзал.
 2. Читайте кілька книг одночасно. Поєднуйте жанри. Зранку читайте необхідну літературу для роботи, у транспорті легку художню літературу, а ввечері — нон-фікшн.
 3. Постійно носіть книгу із собою.
 4. Використовуйте кілька носіїв для читання. Важливо завантажити книгу на кілька гаджетів одночасно, щоб читати її будь-де і будь-коли.
 5. Тримайте книги перед очима. Якщо книжка лежить біля ліжка, ви ймовірніше прочитаєте кілька сторінок перед сном. Якщо вона завантажена у телефон, ви відкриєте її у черзі чи в транспорті.
 6. Не читайте ті книги, які не подобаються. Коли ви читаєте те, що вам не подобається, ви скоріше за все читаєте повільніше, чи, навпаки, уникаєте читання.

⟶ 10  книжок, які найчастіше купували протягом останнього десятиліття. Експерти з компанії NPD Group зазначили, що найпопулярнішим серед продажів став еротичний роман британської письменниці Еріки Леонард Джеймс «П’ятдесят відтінків сірого». За 10 років лише в США продали понад 15,2 мільйонів екземплярів цієї книги. 

На другому та третьому місці опинилися інші твори Джеймс: «На п’ятдесят відтінків темніше» (10,4 мільйонів екземплярів) і «П’ятдесят відтінків свободи» (9,3 мільйонів екземплярів).

Наступні у списку: 

 1. «Голодні ігри» Сюзанни Коллінз (8,7 мільйонів).
 2. «Прислуга» Кетрін Стокетт (8,7 мільйонів).
 3. «Дівчина в потязі» Поли Гоукінз (8,2 мільйони). 
 4. «Загублена» Джилліани Флінн (8.1 мільйони).
 5. «Винні Зірки» Джона Ґріна (8 мільйонів).
 6. «Дівчина з татуюванням дракона» Стіґа Ларссона (7.9 мільйонів)
 7. «Дивергент» Вероніки Рот (6,6 мільйонів).

Фото: pexels.com

22 січня — День Соборності України: чому про це важливо пам'ятати?

103 роки тому відбулося проголошення Акту Злуки. Саме у цей день Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка об’єдналися у соборну Україну. Незадовго до того 9 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. 

Чому це важливо. Цей день є символом того, що українці, попри чвари, можуть об’єднатися.

Читати далі
+ 77 слів

Онлайн-медіа — головне джерело новин для українців — опитування

70% українців найбільше користуються онлайн-медіа для перегляду новин, 60% обирають телебачення, 12% — друковані видання. Водночас більшість прихильників інтернет-медіа читають лише випадкові публікації, а не усвідомлено вибирають джерела. Найретельнішими споживачами новин є читачі друкованої преси. Про це йдеться в опитуванні, яке провела компанія «Оперативна соціологія» на замовлення Центру контент-аналізу. 

Чому це важливо. Опитування є репрезентативним і відображає актуальні настрої українців.

Читати далі
+ 42 слів

Інстаграм дозволив робити ремікси з будь-яких відео. Що це означає?

Тепер в соцмережі можна відповідати і записувати дуети з будь-якими відео. Раніше ця функція була доступна лише для роликів сервісу Reels (аналог ТікТоку всередині Інстаграму). Про це повідомили Techcrunch.

Читати далі
+ 5 слів

Додаткові умови для НАТО від Росії, стягнення російських військ до кордонів України та не лише. Чого хоче РФ?

WTF

Росія розширила свої вимоги до «гарантій безпеки», висунутих нещодавно. За додатковими умовами НАТО має вивести свої війська з двох країн. Про це повідомляє пресслужба МЗС Росії. Паралельно РФ продовжує стягувати війська, зброю та пальне до кордону з Україною.

Чому це важливо. Вимоги Росії до НАТО безпосередньо впливають на подальшу долю України та на подальший хід збройного конфлікту на сході нашої держави.

Читати далі
+ 156 слів

Цифрову колекцію африканських марок створив український стартап

NFT–екземпляри можна купити з 1 лютого. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою криптогаманця. Всього у колекції буде 10 тисяч звичайних марок, тисяча — рідкісних, 100 — суперрідкісних, 10 — ультрарідкісних та одна — унікальна. Вже представили три марки, на яких зображені традиційні африканські маски. Ексклюзивною стане історична марка «Слон», яка є першою поштовою маркою Кот-д’Івуара як незалежної країни. Створили їх український стартап STAMPSDAQ та представники пошти Кот-д’Івуара у західній Африці. 

STAMPSDAQ — українсько-естонський стартап. На його сайті можна купити, продати й обміняти авторизовані поштові марки та інтерактивні твори мистецтва у вигляді цифрових активів NFT.  

NFT або non-fungible token — це цифровий сертифікат власності на об’єкт: текст, картинку, відео, аудіо, ігрові предмети.

Фото: stampsdaq.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Рижик, Доббі та Царапка: нові банкомати Монобанку будуть схожими на котів

Чорні банкомати з вушками з’являться вже в першому кварталі 2022 року. Крім того, у кожного з них буде кличка. Таку концепцію розробило агентство Banda, повідомив засновник Монобанку Олег Гороховський.

Читати далі
+ 9 слів

«У відрядження на 6-9 місяців». Рідні та друзі російських військових — про перекидання військ РФ на кордон з Україною

Росія продовжує стягувати війська з Далекого Сходу та Сибіру на захід. Зараз вони перебувають за 40 км від кордону з Україною. Про це пише Радіо Свобода.

Чому це важливо.  Радіо Свобода і Conflict Intelligence Team провели спільне розслідування та розповіли про переміщення російських підрозділів, а також оприлюднили цитати родичів солдатів і офіцерів, які стверджують, що їхніх рідних відправили на кордон з Україною.

Читати далі
+ 41 слів

«Клондайк»: український фільм візьме участь у кінофестивалі «Санденс» у США

LIKE

Стрічку «Клондайк» про події війни на сході України та катастрофу рейсу MH17 покажуть в межах міжнародної конкурсної програми World Cinema Dramatic Competition. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно. 

Чому це важливо. Драма режисерки Марини Ер Горбач «Клондайк» є першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION кінофестивалю Sundance Film Festival.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 3825 новин