Килимок, зручний одяг і трохи вільного простору: що варто знати, якщо хочете практикувати йогу?

21 червня світ відзначає Міжнародний день йоги. Ця дата — привід нагадати, що ми можемо впливати на наш емоційний та фізичний стан. Своїми порадами про те, чому і як варто почати займатися йогою ділиться інструкторка з йоги з 16-річною практикою, мемберка спільноти The Ukrainians Катерина Омельченко. З початку повномасштабної війни Катерина проводить безкоштовні заняття з хатха-йоги українською онлайн. Запрошує до практики наживо чи у записах. 

Практикувати йогу для свого розвитку актуально завжди, а під час війни — особливо. Особливість хатха-йоги у тому, що через тіло методами йоги ми впливаємо і на свій емоційний стан. У цьому легко переконатись новачкам з першого заняття.

Що потрібно для практики йоги 

Килимок

  • Килимок може стати тим, що надихає до практики, тож, за можливості, обирайте той, що вам сподобався. Хоча підійде будь-який, часом можна і без. Відсутність килимка не повинна зупиняти, коли хочеться займатися. Підійде і ковдра, і килим. Але коли є килимок, то вірогідність, що попрактикуєте знову — вища. 
  • Якщо раніше не стикались з кариматами, раджу обирати килимок наживо. Вони бувають різні на дотик, м’якість і щільність.
  • Бажано, щоб килимок не сильно розтягувався, це більш безпечно і менше відволікає під час практики. Але і від розтягування килимка можна знайти свій кайф, бо додадуться елементи балансування в асанах. 

Одяг

  • Зручний та комфортний, а ще такий, щоб ви собі у ньому подобались. 
  • Одягом для йоги може бути піжама, спідня білизна, спортивний одяг — головне, щоб вам було приємно та зручно. 
  • Якщо ви мерзнете, вдягайтесь так, щоб можна було роздягнутись під час практики.
  • Спеціальні шкарпетки з липучками, і одяг з мандалами (сакральний символ, що використовуються при медитаціях у буддизмі) — маркетингові фішки. Вони не впливають на якість вашої практики.

Простір

  • Провітрюйте приміщення до чи під час практики. 
  • Виділіть час на практику та попередьте тих, хто може вас турбувати, що плануєте бути не на зв’язку. Включіть авіарежим на телефоні чи виключіть звук. Це особливо важливо, якщо ви практикуєте по запису з телефону, в якому будуть спливати повідомлення. 
  • За можливості, практикуючи йогу у записі, краще дивитись з більшого екрана — так комфортніше практикувати. 
  • Знайдіть зручну для себе локацію мінімум у 2 кв.м, щоб почуватись просторо. 
  • Краще не приймати душ одразу після практики йоги, до — можна.
  • З наповненим животом важко займатись, а шлунку складно перетравлювати, особливо коли ви стоїте у перевернутих позах, наприклад сарвангасані (поза берізки). 
  • Якщо погода дозволяє — класно займатись на природі.
  • Спробуйте позайматись перед дзеркалом, якщо не любите. І навпаки, якщо любите перед дзеркалом, краще — без нього. Йога допомагає формувати нові звички, розширюючи можливості та ступені свободи людини. 
  • Не намагайтесь долучити до практики усю родину та сусідів — краще надихати власним прикладом. 

Псевдоатрибути, що заважають

  • Свічки, ароматичні палички, антураж не мають значення. Якщо вони заохочують вас займатись частіше — добре. Але вони не принципові. Найперше хатха-йога концентрує нас на фізичних та енергетичних відчуттях у тілі — інше не має відволікати. 
  • Музика може заважати. Зібрати увагу досить складно, а музика задає напрямки, куди увазі розсіятись, а завдання хатха-йоги протилежне — зібрати увагу у тіло. Якщо вам здається, що музики бракує, можливо, вам не хочеться концентруватись на собі й своєму тілі. Спробуйте практикувати без музики. Занурюватись у тіло без відволікань — окреме задоволення.

На що звернути увагу під час практики?

  • Якщо маєте якісь травми, краще бути більш обережними з цими зонами і порадитись попередньо з інструктором. Він підкаже, які асани будуть для вас ефективніші, або як долучити травмовану зону у практику.
  • Звертайте увагу на свої фізичні відчуття, рівну спину та дихання — це все, що має бути головним під час виконання комплексу, хоча взагалі важливо — завжди. 
  • Намагайтесь не відволікатись на воду, повідомлення, краєвид. Бажано, щоб практики не переривалась. Це складніше, коли практикуєш сам, а не з групою. 
  • Не силуйте себе. Краще поступово розтягуватись, ніж відбити собі охоту травмою від перших занять. Це нормально, що не все одразу виходить. 
  • Спробуйте не додавати творчості у практику на перших етапах, а виконувати так, як підказує інструктор, його поради — не випадкові. 
  • Заглиблюйтесь у першоджерела та надійні джерела сучасників.
  • Як у будь-якій діяльності навчання у фахівця ефективніше та безпечніше для вашої практики, не соромтесь запитувати та уточнювати.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Будинок-музей художниці-самоучки на окупованій Херсонщині може піти під воду

У тимчасово окупованому місті Олешки музей-будинок Поліни Райко може опинитися під загрозою руйнування внаслідок підриву Каховської ГЕС. Про це повідомив Семен Храмцов, художник та представник Херсонського обласного благодійного фонду ім. Поліни Райко.

Читати далі
+ 23 слів

РФ підірвала Каховську ГЕС дистанційно: що відомо станом на 12:00

О 2:50 ночі 6 червня російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Про це повідомив Зеленський після термінового засідання РНБО. 

Читати далі
+ 84 слів

Херсонська влада евакуює жителів з підтоплених районів

Херсонська міська влада допомагає евакуюватись жителям, чиї домівки під загрозою затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 25 слів

Важливе життя кожного

Поліцейський рятує собаку після підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 19 слів

«День російської мови важливіший за екоцид». Реакція українців на підрив Каховської ГЕС

Після того, як вранці ворог підірвав Каховську дамбу, ООН на Twitter-сторінці привітала росіян з Днем російської мови. На це відреагував Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук: «А ще сьогодні носії російської мови підірвали Каховську ГЕС. Але з огляду на позицію ООН, день російської мови важливіший за екоцид, вчинений росіянами. Як так? ООН, ти безнадійно хвора?».

Читати далі
+ 87 слів

Каховська ГЕС не підлягає відновленню. Важливе за ніч і ранок 6 червня

Через підрив росіян Каховська ГЕС повністю зруйнована. Станція відновленню не підлягає. Укргідроенерго наразі аналізує ситуацію. Фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води. 

Читати далі
+ 133 слів

Окупанти підірвали Каховську ГЕС

Керівник МВА Херсонської області повідомив, що мікрорайон Корабел Херсона знеструмлено та через декілька годин буде відключено газопостачання. Вода продовжує прибувати. У районі нафтогавані мікрорайону Корабел вже затоплені будинки та гаражі.

Читати далі
+ 25 слів

Українські медійники, яких визнав світ. Добірка до Дня журналіста

Щодня ці люди ризикують власним життям, аби документувати та показувати всьому світу війну Росії проти України. Тож у цей день розповідаємо про українських медійників, які здобули міжнародні нагороди завдяки своїй роботі та є відомими по всьому світу.

Читати далі
+ 145 слів
Що там ще
+ 6466 новин