Примусова мобілізація та ускладнення евакуації: що відомо про окупований Мелітополь сьогодні

Ворог вистежує на вулицях чоловіків, щоб змусити стати на облік, а також вводить нові правила щодо евакуації населення. Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров у національному телемарафоні.

Чоловіків зупиняють на вулицях попри вік чи фізичну підготовку, а тоді «просять» їх пройти до комендатури на облік. 

Мелітопольці масово намагаються виїхати з окупованої території. Як повідомив очільник, черга мелітопольців на ранок третього жовтня складає 4 тисячі мешканців. Росіяни не випускають людей та ускладнюють можливість їхньої  евакуації, створюючи нові правила:

  1. Оформлювати перепустки тим, хто стоять у черзі. «Якщо ти поїхав вночі поспати, а повертаєшся зранку, то знову стаєш у чергу, бо твоя перепустка уже не дійсна», — пояснив Іван Федоров.
  2. Транспорт, який вивозить людей, повинен зареєструватися як транспортна компанія та отримати у ворога ліцензію. 

«Учора загарбники дозволили виїхати лише 50 людям, 9 з них діти», — повідомив мер. 

Фото: inform.zp.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин