Пристрасне кохання — це ще один наркотик. Науковці підтвердили

Кокаїн, опіоїди, алкоголь, марихуана, пристрасне кохання — усі вони мають подібний вплив на стан свідомості людини. Якщо потрібно позбутись алко- чи наркозалежності, варто замінити їх на закоханість. До такого висновку прийшли вчені у дослідженні, яке опублікували на порталі Американського інституту здоров’я. 

Чому це важливо. Тепер відомо, за яким принципом можна «зіскочити із голки» і наркотичної, і алкогольної, і «голки» кохання.

Детальніше. За допомогою МРТ вчені з’ясували, що сильні романтичні почуття зачіпають ті ж самі ділянки мозку, які активно активуються при наркотичній чи поведінковій залежності. 

Закохані, як і всі залежні, зосереджені на своїх коханих та відчувають сильне захоплення, коли дивляться чи думають про свій об’єкт обожнювання. Із розвитком стосунків вони намагаються все більше і більше спілкуватись із тим, хто запав у серце. Тим самим вони збільшують свою «дозу».

Якщо кохання взаємне, а відносини не токсичні, то така залежність позитивно впливає на людей. Але коли пристрасть не розділена — ситуація стає гіршою. Відкинута людина поводить себе так само, як нарко- чи алкозалежні — робить непередбачувані вчинки, принижується чи наражає себе на небезпеку, щоб завоювати кохану чи коханого. 

А для того, щоб позбутися любовної залежності, дослідники рекомендують перевірений метод — видалити всі нагадування про об’єкт пристрасті, усі фотографії, переписки, подарунки, та уникати «своїх» місць. Якщо бачити ці речі перед собою, то мозок підтримує процеси, пов’язані зі станом закоханості, і не дає спокійно «зіскочити» із нього.

Читати більше. Про різні види любові, чим вона відрізняється від симпатії та який  «гормональний коктейль» вона викидає можна прочитати за посиланням.

Неймовірні історії кохання. 

  • Сальвадор Далі був молодший від своєї дружини Гали (Олени Дьякови) на 10 років. Вони познайомились, коли йому було 25, їй — 35 і вона була дружиною поета Поля Елюара. Роман Сальвадора Далі і Гали почався майже миттєво. Гала пішла не тільки від Поля Елюара — вона залишила і 11-річну на той момент доньку Сесіль, з якою в перші роки шлюбу майже не спілкувалася. В Парижі вона оволоділа професією продюсера та агента, представляла права чоловіка і зробила його комерційно успішним художником. Він подарував їй середньовічний замок. Далі і Гала були разом більше 50 років.
  • Співачка Селін Діон зі своїм менеджером Рене Анжелілом прожили у шлюбі більше 20 років. Вони познайомилися, коли співачці було всього 12, а її майбутньому чоловікові — 38. Через сім років після першої зустрічі Селін і Рене закохалися один в одного — і з тих пір, незважаючи на випробування, що випали на їхню долю, більше ніколи не розлучалися. Вони разом побороли рак горла Рене та народили трьох дітей. У січні 2016 року Рене Анжеліл помер від повторного онкозахворювання.
  • Володимир Сосюра у 1922 році написав: «Так ніхто не кохав. Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання…». А через чотири роки у 1926 році він напише: «Сині очі в моєї дружини, а у тебе були голубі.»

4 фільми про справжнє кохання.

  • «Любий Джон». Воїн збройних сил США Джон Тайрі і красуня Саванна Кертіс познайомилися, коли Джон був у відпустці. Вони покохали одне одного. Джону залишалося служити усього рік і протягом цього часу вони активно листувалися. Однак плани Джона різко змінилися після подій 11 вересня 2001 року. Для Савани це означало ще два роки болісного очікування. Довгоочікувані листи від Савани, які були були сенсом його життя, стали приходити все рідше.
  • «Винні зірки». Головна героїня Хейзел хвора на рак. Загроза життю на час відступила, проте повернутися до нормального життя вона не може. У групі для таких, як вона сама, героїня знайомиться з Огастусом , в якого відразу закохується. Він відповідає взаємністю, і пара вирушає у захоплюючу подорож, протягом якої від життя бере максимум.
  • «До зустрічі з тобою». Луїза знає, скільки кроків від зупинки до її будинку і що, найпевніше, вона не кохає свого парубка. Але навіть не уявляє, як зустріч із чоловіком, прикутим до інвалідного візка, може змінити її життя… Вілл розуміє, що після аварії завжди відчуватиме біль і власну неповноцінність, і певен, як покласти цьому край. Але навіть не здогадується про те, що у його дім увірветься вихор кольорів, радість і кохання на ім’я Лу.
  • «Вічне сяйво чистого розуму». Головні герої — життєрадісна Клементина і мрійливий меланхолік Джоел — пережили складне розставання. І вони б хотіли забути про це. І раптом це стає можливим: завдяки спеціальній машині, яка вміє стирати спогади. Але виявляється, що Джоел, не пам’ятаючи, що його пов’язувало з Климентиною, продовжує кохати дівчину. І він намагається знайти спосіб повернути їй пам’ять про минуле.

Фото: Rodrigo Souza / Pexels

Україна закупить найдорожчі у світі ліки для дітей з СМА

Країна вперше виділить кошти на закупівлю найдорожчого у світі уколу Zolgensma, необхідного для лікування дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради. У бюджеті 2022 передбачили 300 мільйонів гривень на закупівлю дороговартісних ліків, серед них — для лікування СМА. Для порівняння ціна одного уколу — близько двох мільйони доларів (54 мільйони гривень).

В Україні понад 200 дітей хворіють СМА. Спінальна м’язова атрофія – рідкісне нервово-м’язове захворювання, яке супроводжується втратою мотонейронів та прогресуючою атрофією м’язів, відповідальних за дихання, ковтання, тримання голови, рухи, що призводить до ранньої смерті дітей. Виокремлюють три основні типи цієї хвороби: І — найтяжчий, ІІ — проміжний, ІІІ — найлегший. 

Фото: nv.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Цифра дня: 37% українців повністю вакциновані від COVID-19

Понад 43% отримали принаймні одне щеплення. Про це заявило МОЗ. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%. 

В Україні зробили понад 25 мільйонів щеплень проти COVID-19. 

Станом на 2 грудня в Україні зафіксували 13 777 нових підтверджених випадків COVID-19, з них дітей — 1 279, медпрацівників — 222. 

Фото: rdaberyslav.gov.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Раdіо ніч», «Спитайте Мієчку» й «Хто ти такий?»: Які книжки увійшли до коротких списків Книги року ВВС-2021

Книжки Станіслава Асєєва та Андрія Соломори і не лише — ВВС News Україна оприлюднила Короткі списки літературної премії Книга року ВВС-2021. Серед 39 видань журі обрало фіналістів, які увійшли до довгих списків Книги року ВВС-2021. 

Чому це цікаво. Книга року BBC — літературна нагорода українськомовним літературним творам, яку щорічно вручає редакція BBC News українською за найкращу українськомовну книгу видану торік.

Читати далі
+ 126 слів

Морґенштерн та «Король и Шут»: Spotify опублікував дані про музичні вподобання українців у 2021 році

Найбільше прослуховувань серед українців отримав російський репер Морґенштерн. За ним у списку Kizaru та Скриптоніт.

Чому це важливо. Українських виконавців у списках найбільш прослухуваних музикантів в Україні за 2021 рік немає.

Детальніше. Платформа поділила рейтинги на категорії: трек, виконавець, виконавиця, найкращі музиканти та найкращі гурти. 

Найкращим треком став Astronaut In The Ocean (виконавець — Masked Wolf). Серед найпопулярніших композицій також опинилися I wanna be your slave (Maneskin), Дежавю (Kizaru), Zittie e buoni (Maneskin) і Cristal & Моєт (Морґенштерн).

Найпопулярнішою виконавицею в українському сегменті стала російська співачка Альона Швець, за нею розмістилися Біллі Айліш та Дуа Ліпа.

Серед гуртів найбільше прослуховувань отримав російський панк-гурт «Король и Шут». За ними — корейський K-Pop-гурт BTS та ще один російський дует MiyaGi & Andy Panda.

Фото: processer.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

COVID-сертифікат вакцинації потрібно згенерувати у «Дії» вже зараз, щоб отримати 1000 гривень

LIKE

Щоб згенерувати документ в Дії, потрібно завантажити додаток, авторизуватися, натиснути «додати документ» на головному екрані або обрати «COVID-сертифікати» в послугах. Алгоритм формування сертифікату нагадав віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.

Чому це корисно. Лише так громадяни зможуть отримати гроші за вакцинацію у межах програми «єПідтримка» з 19 грудня. 

Детальніше. Важливо не забути поставити галочку про згоду на обробку персональних медичних даних. Якщо лікар вніс коректну інформацію в електронну систему, сертифікат з’явиться в додатку автоматично.

Цитата. «Зараз отримати сертифікат у застосунку можна і з ID-карткою, і з паспортом-книжечкою. Потрібно лише авторизуватися через BankID», — нагадав Федоров.

Довідка. 15 листопада Володимир Зеленський у своєму відеозверненні повідомив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації, тобто отримали два щеплення, зможуть отримати тисячу гривень. За його словами, за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал, кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа- та залізничні перевезення або витратити на книги. 

Мовою цифр. 2 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6297 у другому читанні, який передбачає виділення восьми мільярдів гривень на підтримку населення під час карантину. Раніше депутатка від «Слуги народу» Роксолана Підласа повідомила, що загалом для виплат громадянам, які пройшли повний курс вакцинації, потрібно буде до 15 млрд гривень. Станом на 2 грудня в Україні двома дозами вакцинувалося 11 549 490 осіб. 

Фото: fbc.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів

Компанія Meta запускає платформу, яка допоможе боротися з «порнопомстою»

Йдеться про поширення інтимних фото користувача у соцмережах без його згоди. Якщо людина стурбована тим, що її світлини опубліковані або можуть бути опубліковані на онлайн-платформах, вона матиме змогу завантажити їх на сайт під назвою StopNCII для захисту. Про це повідомили у Meta.

Після завантаження технологія генерації хешів надасть їм унікальне значення хеш-функції (числовий код), створюючи такий собі цифровий «відбиток». Компанії, які долучилися до платформи StopNCII, отримують цей відбиток і перевіряють, чи поширив хтось його на своїх платформах (наприклад, Facebook та Instagram), щоб заблокувати їх. Самі матеріали поширюватися із StopNCII.org не будуть.

Також StopNCII не працює з матеріалами, які стосуються інтимних зображень неповнолітніх. Натомість там радять звертатися до відповідних організацій.

Фото: bit.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Будьте терплячими, допомагайте і не ігноруйте. Як спілкуватися з людиною з інвалідністю?

Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою українці відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, щоб привернути увагу до потреб громадян з фізичними та психологічними особливостями. Міністерство соціальної політики на своєму офіційному сайті зазначає, що зараз в Україні живе понад два мільйони осіб з різними видами порушень.

Ми поспілкувались з психологинею Львівського НРЦ «Оберіг» Мар‘яною Жилою, яка склала добірку порад щодо того, як правильно спілкуватись з людьми з психологічними та фізичними проблемами.

Експертка у коментарі для NZL зазначає: «Ставлення до усіх, з ким ми спілкуємось, повинно бути однаковим. Перш за все, треба бачити людину, а не її діагноз. Однак, через стереотипні уявлення про людей з інвалідністю, вони часто стикаються з недоречною жалістю або навіть дискримінацією». 

Читати далі
+ 134 слів

Журналісти Bihus.info перепросили за матеріал про обшуки в будинку Іллі Киви. Чому трапилася помилка?

Проєкт журналістських антикорупційних розслідувань Bihus.info 1 грудня опублікував матеріал щодо обшуку правоохоронцями будинку народного депутата Іллі Киви. Журналісти зазначили, що інформація неправдива й вибачились. Про це повідомив автор проєкту Денис Бігус.

Чому це важливо. Як зазначає Денис Бігус, це перша помилка за існування редакції протягом восьми років. Журналісти отримали фото й матеріали від правоохоронців з нібито обшуку будинку. Однак виявилось, що фотографії були з іншої справи. 

Читати далі
+ 77 слів
Що там ще
+ 3617 новин