«Рейтинг»: Майже половина українців негативно ставиться до ЛГБТ спільноти та підтримує смертельну кару

47% опитаних негативно ставляться до ЛГБТ спільноти, 42% — до чайлдфрі, тобто до людей, які свідомо прийняли рішення не мати дітей. Понад 50% респондентів за те, щоб запровадили смертельну кару і 60% вірять в Бога. Соціологічна група  «Рейтинг» провела масштабне опитування до 30-річчя Незалежності України. Одним із блоків дослідження було толерантність в суспільстві. 

Детальніше. Як показує аналіз цінностей, українці охоче декларують важливість універсалізму та доброти, однак вони не дуже виявили терпимості у блоці дослідження толерантності. В цілому покоління Незалежності виявилося найтолерантнішим, особливо 16-24 роки, кажуть експерти. 

«Молоді жінки 16-24 років створили окремий тренд за рівнем високої толерантності — з них третина ставиться позитивно до ЛГБТ та чайлдфрі, при тому що в серед хлопців цього ж віку таких втричі менше», — мовиться у дослідженні. «Водночас рівень толерантності з віком знижується і досягає найнижчого рівня у найстаршому віці (61+), і серед них до людей, які не хочуть мати дітей, переважає негативне ставлення (66%), так само як і до ЛГБТ (65%)», — додають соціологи.

Серед регіонів найбільш толерантний Київ, тоді як Схід і Захід схожі у своєму консерватизмі, різниця лише в тому, що релігійний Захід менш толерантний до невіруючих, а Донбас — до ЛГБТ-спільноти.

«Загалом 60% населення вірять в існування Бога і не сумніваються в ньому. Ще 17% вірять в Бога, але сумніваються у ньому, а у вищі сили вірять 14%. Атеїстів лише 7%. Віра в Бога зростає з віком і після 50 років має найвищі показники (понад 60%). Показники релігійності високі на Галичині й Заході в цілому. А ось у Києві та серед наймолодших (16-24) — віруючих менше половини. Серед тих, хто вірить в існування Бога і не сумніваються в ньому 40% негативно ставляться до атеїстів. Також вони є менш толерантними до ЛГБТ — 55% ставляться негативно, до чайлдфрі — 49%», — йдеться у дослідженні.

Також у блоці толерантності соціологи винесли питання смертельної кари. «51% опитаних підтримують ідею відновлення смертної кари в Україні, 45% — проти цього. Найбільше підтримують це старші, бідніші, з нижчим рівнем освіти, чоловіки, а також ті, хто відчуває негативні емоції до себе (сором, гнів, сум, байдужість і страх)», — додають дослідники.

Довідка. Дослідження проводилося з 20 липня по 9 серпня 2021 року методом телефонного інтерв’ю. Опитано 20 тисяч респондентів в усіх областях країни, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Цей матеріал підготовлено у межах Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Фото: hrw.org

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Ще двох підлітків повернули з окупації

Noo

З тимчасово окупованої Херсонщини вивезли 17-річну дівчину та 16-річного хлопця. Ці діти — позбавлені батьківського піклування, повідомив очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. 

Читати далі
+ 15 слів

Данія виділила 28,5 млн доларів на озброєння та техніку для українських виробників: чому це важливо?

Данія ухвалила рішення про новий пакет допомоги Україні та задонатила 200 млн данських крон (28,5 млн доларів) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в «Zbroyari: Manufacturing Freedom». Це перше таке рішення, яке відкриває шлях для подальших партнерств і підтримки. 

Читати далі
+ 15 слів

Бабінець, Руденко і Трощинська: оголосили фіналісток Премії Ґонґадзе 2024

Короткий список номінантів на здобуття цьогорічної відзнаки визначила Капітула (колегія — ред.) Премії імені Георгія Ґонґадзе. До нього ввійшли медійниці Анна Бабінець, Ольга Руденко і Тетяна Трощинська. Лауреатку премії оголосять у день народження Ґонґадзе, 21 травня, у Києві. 

Читати далі
+ 56 слів

Україна видасть 10 самохідних артилерійських установок «Богдана» вже у квітні

Українська оборонна промисловість вперше видасть 10 самохідних артилерійських установок «Богдана». У травні й у наступні місяці їх вироблятимуть ще більше. Про це повідомив Президент.

Читати далі
+ 27 слів

Німеччина передасть Україні нові зенітно-ракетні комплекси IRIS-T

IRIS-T SLM є ефективними у захисті від російських ракет та безпілотників, що робить їх важливим ресурсом для України.Один з комплексів буде доставлений вже через кілька тижнів, а ще більше систем планується поставити цього року. Про це сказав керівник компанії Diehl Defence Гельмут Раух під час робочого візиту до Києва разом із віцеканцлером Німеччини Робертом Хабеком. 

Читати далі
+ 17 слів

Українка Юлія Кочетова — серед лауреатів World Press Photo 2024

Проєкт української фотографки Юлії Кочетової «Війна — це особисте» виграв нагороду в номінації «Відкритий формат» у міжнародному конкурсі документальної фотографії World Press Photo. Своїм проєктом Юлія прагнула показати, як це — жити з війною як з повсякденною реальністю.

Читати далі
+ 50 слів

Українським захисникам з ампутаціями встановлять сучасні протези у Берліні

Перші 13 українських захисників з ампутаційними пораненнями вирушили до військового госпіталю Берліна, де їм встановлять інноваційні протези. Про це повідомив київський мер Віталій Кличко. 

Читати далі
+ 4 слів

Пускові установки, радіолокаційні станції і не тільки. Що відомо про атаку на Джанкойський аеродром?

Внаслідок атаки по військовому аеродрому в тимчасово окупованому Джанкої (Крим) знищені пускові установки комплексів протиракетної та протиповітряної оборони, радіолокаційні системи, а також уражені літаки. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в етері Радіо Свобода. 

Читати далі
+ 64 слів
Що там ще
+ 9651 новин