Російську вакцину від COVID-19 просить зареєструвати в Україні харківська компанія «Біолік»

Неперевірену російську вакцину проти COVID-19 «Гам-Ковід-Вак» (відому як «Спутнік-V»), яка не пройшла належних випробувань, подала на реєстрацію в Україні харківська фармацевтична компанія «Біолік». Таку заяву до МОЗ компанія надіслала 31 грудня 2020 року, йдеться на сайті «Біоліку».

Чому це важливо. Російська вакцина «Спутнік-V» — це лише вакцина-кандидат, бо вона не пройшла необхідних випробувань на безпечність та дієвість. Її не перевірили на великій кількості добровольців. Окрім того, розробником цього препарату є Росія, яка уже сьомий рік воює проти України.

Детальніше. Можливість використання в Україні російської вакцини уже виключили раніше українські посадовці. Наприклад, голова державного підприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов сказав, що нема будь-яких раціональних підстав для закупівлі цього виробу. 

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко теж казав, що російську вакцину неможливо використовувати в Україні, бо наша країна буде використовувати лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень (тобто протестовані на великій кількості добровольців).

Реакція Міністерства охорони здоров’я. У МОЗ підтвердили, що отримали заявку. У ній вказано склад однієї дози вакцини, показання до застосування, діючу речовину і протипоказання. 

Контекст. Російську вакцину уже зареєстрували у РФ і Білорусі, видали дозвіл на її використання в Аргентині.

Чому російська вакцина викликає сумніви?

Бо її почали розробляти радше як проєкт державного престижу. Володимир Путін прагнув зареєструвати її у Росії раніше, ніж десь у світі буде зареєстрована будь-яка інша вакцина.

Що відомо про випробування російської вакцини?

На сайті Національної медичної бібліотеки США, де збирають дані про випробування вакцин, йдеться про те, що російська вакцина «Спутнік-V» випробовується чи готується до випробування у третій клінічній фазі в Росії і ще чотирьох країнах. У самій Росії у випробуванні, як заявлено, бере участь 40 тисяч учасників (це відповідає міжнародній практиці). Випробування планують завершити тільки 1 травня. Випробування в Білорусі мали б завершити 10 квітня (але у ньому бере участь лише сто осіб), в Індії (з 1600 учасників) — у вересні, а в Венесуелі (2 тисячі учасників) і в Об’єднаних Арабських Еміратах (тисяча учасників) — аж у грудні 2021 року.

Хто виступає «за» використання російської вакцини в Україні?

Віктор Медведчук — народний депутат, проросійський політик, який часто поширює тези російської пропаганди. Медведчук повторює російські заяви про високу безпечність і ефективність цієї вакцини і про те, що її готуються використовувати ще в кількох країнах, крім Росії. Водночас він не згадує, що вона досі не пройшла обов’язкової для затвердження третьої фази клінічних випробувань. 

Фото: pexels.com

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин