«Розумна політика» Дмитра Разумкова. Що це таке?

Ексголова Верховної Ради, депутат Дмитро Разумков створює у парламенті міжфракційне депутатське об’єднання «Розумна політика». Про це він написав у фейсбуці.

Чому це цікаво. Створення міжфракційного об’єднання депутатів — це іміджевий та політичний жест, як пише BBC. На відміну від фракцій та груп з правами фракцій, таке об’єднання не має чітких прав та можливостей.

Детальніше. Разумков заявив, що звернення про створення об’єднання вже перебуває на розгляді керівництва парламенту. Офіційно про це мають оголосити на наступному пленарному тижні Верховної Ради.

У списках, які оприлюднив Разумков, 25 депутатів. Серед них сам Разумков, 19 членів фракції «Слуга народу», двоє від «Батьківщини», позафракційна Людмила Буймістер, яку нещодавно виключили зі «Слуги народу».

Контекст. 7 жовтня Верховна Рада відправила Разумкова у відставку 284 голосами, він залишається працювати у Раді як депутат. Новим головою Верховної Ради обрали Руслана Стефанчука.

Довідка. Як пише BBC, міжфракційні об’єднання зазвичай схожі на клуби за інтересами чи земляцтва, куди можуть входити депутати з різних фракцій. Таких об’єднань у Раді дуже багато.

Регламент Верховної Ради вказує, що депутати можуть добровільно об’єднуватися у міжфракційні депутатські об’єднання без реєстрації, кадрового, матеріально-технічного, інформаційногочи організаційного забезпечення їхньої роботи.

Цитати. «Будь-яка політика має бути відкритою та чесною і базуватися саме на цих принципах. Тому щоб зняти будь-які маніпуляції, публікую лист про створення МФО та перелік депутатів, що увійшли до складу об’єднання», — заявляє Разумков.

«Судячи з інформації, яка зараз з’являється, у складі його міжфракційного об’єднання можуть бути не лише близькі друзі та партнери самого Дмитра, а й низка внутрішніх опозиціонерів із фракції «Слуга народу», а також колишні депутати цієї фракції, виключені з її складу. Проте учасники цього міжфракційного об’єднання повинні мати якісь спільні позиції та відповідати ідеологічному образу самого Дмитра Разумкова.

Ось тут може виникати ідеологічний дисонанс. Ортодоксально-ватні погляди Дмитрука зовні не дуже в’яжуться з позицією самого Разумкова. Буймістер та деяких інших учасників «Розумної політики» підозрюють у лобіюванні інтересів Ріната Ахметова, що опоненти будуть використовувати для критики і нового міжфракційного об’єднання, і самого Разумкова», — пише політолог Володимир Фесенко для видання «НВ».

Фото: ukranews.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин