Скандал довкола Єрмака та «вагнерівців»: що відбувається?

LIKE
WTF

Затримання найманців з приватної російської компанії «ПВК Вагнера», за повідомленням журналіста Юрія Бутусова й Української правди, мало бути спецоперацією Служби безпеки та військової розвідки. Її, начебто, не вдалося реалізувати через голову Офісу президента Андрія Єрмака і президента Володимира Зеленського. Єрмак та СБУ кажуть, що ця інформація ― фейк, який опублікували в російському ЗМІ. Що відбувається ― читайте далі.

Що кажуть про спецоперацію журналісти?

За версією Юрія Бутусова й Української правди, українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера. Потрапляння терористів до Білорусі теж було, буцімто, спланованим. Але операцію не вдалося здійснити після того, як спецслужби розповіли про свої плани Офісу президента.

Спецоперація нібито почалася понад рік тому. Терористів розшукали й за підробленими договорами влаштували охоронцями нафтових вишок у Венесуелі. Під час цього бойовики дали під запис свідчення про злочини на території України. Згідно з планом, «вагнерівці» 24 липня мали прибути в Мінський аеропорт, а вже 25 липня ― вилетіти до Туреччини. Під час рейсу мала відбутися екстрена посадка в українському аеропорту через стан здоров’я підставного пасажира. Спецназ під виглядом медиків мав би затримати «вагнерівців».

Чому операція провалилася?

Заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький та начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба буцімто доповіли про проведення про спецоперацію в Офісі президента. Голова офісу президента Андрій Єрмак попросив відкласти спецоперацію, бо вона могла б зірвати обмін полоненими й початок перемир’я з Росією. Президент начебто підтримав Єрмака.

29 липня «вагнерівців» затримали в Білорусі. За повідомленням Української правди, українська розвідка вважає, що після наради в Офісі президента стався злив інформації про спецоперацію у Федеральну службу безпеки РФ.  14 серпня Білорусь заявила, що всіх затриманих передали в Росію.

Що про все це каже Єрмак?

Голова Офісу президента вважає, що «версія про участь українських спецслужб у появі російських бойовиків-найманців у Білорусі напередодні виборів з’явилася не в Україні, а в російських ЗМІ, а саме — у російській «Комсомольской правде» 6 серпня». Він зазначив, що це дезінформаційна кампанія, яку використовують через наближення місцевих виборів або для зриву перемир’я на Донбасі.

Як реагує Служба безпеки України?

СБУ повідомила, що інформація про її участь у«спецоперації» із затримання «вагнерівців» ― фейк, «інформаційний вкид, який має на меті нанесення шкоди Україні». Його першоджерелом було російське видання.

СБУ зазначає, що жоден співробітник не брав участі в розмовах бойовиків із вербувальником. Вказування «офіцера СБУ» як джерело інформації є маніпуляцією.

Хто такі «вагнерівці»?

Група «Вагнера» пов’язана з російською військовою розвідкою ГРУ і діє в інтересах Кремля. Її можна назвати радше прикриттям для діяльності Росії. При цьому група «Вагнер» не зареєстрована у РФ, а приватне військове найманство заборонено у країні законодавчо.

 Тобто це радше умовно приватна військова компанія. Вона відправляє бойовиків воювати на Донбас і в Сирію. Її втрати не входять в офіційну статистику втрат Росії, але це не заважає Путіну нагороджувати російських найманців.

Серед 33 затриманих представників російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнера» щонайменше 20 воювали проти України на Донбасі. 17 із 33 затриманих громадян Росії є фігурантами української бази «Миротворець». У списку є і громадянин Білорусі — Андрій Бакунович (номер М-1001). Він брав участь як снайпер у війні проти України на Донбасі у районі Дебальцевого у 2014-2015 роках.

Що відбувалося досі читайте тут. 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: slovoidilo.ua

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів
Що там ще
+ 9454 новин