Скандал довкола Єрмака та «вагнерівців»: що відбувається?

LIKE
WTF

Затримання найманців з приватної російської компанії «ПВК Вагнера», за повідомленням журналіста Юрія Бутусова й Української правди, мало бути спецоперацією Служби безпеки та військової розвідки. Її, начебто, не вдалося реалізувати через голову Офісу президента Андрія Єрмака і президента Володимира Зеленського. Єрмак та СБУ кажуть, що ця інформація ― фейк, який опублікували в російському ЗМІ. Що відбувається ― читайте далі.

Що кажуть про спецоперацію журналісти?

За версією Юрія Бутусова й Української правди, українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера. Потрапляння терористів до Білорусі теж було, буцімто, спланованим. Але операцію не вдалося здійснити після того, як спецслужби розповіли про свої плани Офісу президента.

Спецоперація нібито почалася понад рік тому. Терористів розшукали й за підробленими договорами влаштували охоронцями нафтових вишок у Венесуелі. Під час цього бойовики дали під запис свідчення про злочини на території України. Згідно з планом, «вагнерівці» 24 липня мали прибути в Мінський аеропорт, а вже 25 липня ― вилетіти до Туреччини. Під час рейсу мала відбутися екстрена посадка в українському аеропорту через стан здоров’я підставного пасажира. Спецназ під виглядом медиків мав би затримати «вагнерівців».

Чому операція провалилася?

Заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький та начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба буцімто доповіли про проведення про спецоперацію в Офісі президента. Голова офісу президента Андрій Єрмак попросив відкласти спецоперацію, бо вона могла б зірвати обмін полоненими й початок перемир’я з Росією. Президент начебто підтримав Єрмака.

29 липня «вагнерівців» затримали в Білорусі. За повідомленням Української правди, українська розвідка вважає, що після наради в Офісі президента стався злив інформації про спецоперацію у Федеральну службу безпеки РФ.  14 серпня Білорусь заявила, що всіх затриманих передали в Росію.

Що про все це каже Єрмак?

Голова Офісу президента вважає, що «версія про участь українських спецслужб у появі російських бойовиків-найманців у Білорусі напередодні виборів з’явилася не в Україні, а в російських ЗМІ, а саме — у російській «Комсомольской правде» 6 серпня». Він зазначив, що це дезінформаційна кампанія, яку використовують через наближення місцевих виборів або для зриву перемир’я на Донбасі.

Як реагує Служба безпеки України?

СБУ повідомила, що інформація про її участь у«спецоперації» із затримання «вагнерівців» ― фейк, «інформаційний вкид, який має на меті нанесення шкоди Україні». Його першоджерелом було російське видання.

СБУ зазначає, що жоден співробітник не брав участі в розмовах бойовиків із вербувальником. Вказування «офіцера СБУ» як джерело інформації є маніпуляцією.

Хто такі «вагнерівці»?

Група «Вагнера» пов’язана з російською військовою розвідкою ГРУ і діє в інтересах Кремля. Її можна назвати радше прикриттям для діяльності Росії. При цьому група «Вагнер» не зареєстрована у РФ, а приватне військове найманство заборонено у країні законодавчо.

 Тобто це радше умовно приватна військова компанія. Вона відправляє бойовиків воювати на Донбас і в Сирію. Її втрати не входять в офіційну статистику втрат Росії, але це не заважає Путіну нагороджувати російських найманців.

Серед 33 затриманих представників російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнера» щонайменше 20 воювали проти України на Донбасі. 17 із 33 затриманих громадян Росії є фігурантами української бази «Миротворець». У списку є і громадянин Білорусі — Андрій Бакунович (номер М-1001). Він брав участь як снайпер у війні проти України на Донбасі у районі Дебальцевого у 2014-2015 роках.

Що відбувалося досі читайте тут. 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: slovoidilo.ua

Наслідки підриву ГЕС у Новій Каховці: що відомо станом на зараз

Майже вся Каховська ГЕС зараз під водою.

Читати далі
+ 52 слів

Важливе життя кожного

Поліцейський рятує собаку після підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 19 слів

«День російської мови важливіший за екоцид». Реакція українців на підрив Каховської ГЕС

Після того, як вранці ворог підірвав Каховську дамбу, ООН на Twitter-сторінці привітала росіян з Днем російської мови. На це відреагував Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук: «А ще сьогодні носії російської мови підірвали Каховську ГЕС. Але з огляду на позицію ООН, день російської мови важливіший за екоцид, вчинений росіянами. Як так? ООН, ти безнадійно хвора?».

Читати далі
+ 87 слів

Каховська ГЕС не підлягає відновленню. Важливе за ніч і ранок 6 червня

Через підрив росіян Каховська ГЕС повністю зруйнована. Станція відновленню не підлягає. Укргідроенерго наразі аналізує ситуацію. Фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води. 

Читати далі
+ 133 слів

Окупанти підірвали Каховську ГЕС

Керівник МВА Херсонської області повідомив, що мікрорайон Корабел Херсона знеструмлено та через декілька годин буде відключено газопостачання. Вода продовжує прибувати. У районі нафтогавані мікрорайону Корабел вже затоплені будинки та гаражі.

Читати далі
+ 25 слів

Українські медійники, яких визнав світ. Добірка до Дня журналіста

Щодня ці люди ризикують власним життям, аби документувати та показувати всьому світу війну Росії проти України. Тож у цей день розповідаємо про українських медійників, які здобули міжнародні нагороди завдяки своїй роботі та є відомими по всьому світу.

Читати далі
+ 145 слів

5 книжок для вашого наповненого літа. Добірка від редакції «Новин здорової людини»

Літо — чудова пора, аби приготувати багато кульбабового вина. Порозмірковувати про свої стосунки з близькими. Розібратися з родинними скелетами в сім’ї. Поностальгувати по веселих дитячих пригодах в селі. I, звичайно, посумувати, бо настав час дорослішати. Присмак такого літа можна відчути, прочитавши книжки з добірки, яку ми радимо нижче.

Читати далі
+ 120 слів

Лаунж на кістках та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Понад рік тому останні оборонці Азовсталі покинули завод. Проте мешканці Маріуполя залишилися жити у своїх домівках, вони вивішують плакати з написами «Зупиніть знесення будинку», терплять сморід через каналізаційні труби, які протікають і їх ніхто не ремонтує, бо немає техніки. У місті навіть відкрили дорогий ресторан з краєвидом на зруйнований росіянами Драмтеатр. Попри все місто продовжує чинити спротив, бо «Маріуполь — це Україна».

Читати далі
+ 223 слів
Що там ще
+ 6464 новин