Стрілянина у Броварах: 21 людину затримали, порушили три кримінальні справи

WTF
Noo

Вранці у Броварах на Київщині сталася стрілянина за участю близько сотні осіб. Сутичка відбулася поміж підприємцями, які займаються перевезеннями пасажирів, повідомила поліція Київської області на своїй сторінці у Фейсбуці. Троє чоловіків отримали поранення. Затримали уже 21 особу. Поліція порушила три кримінальні справи.

Чому це важливо. «Те, що відбувалося, навіть сутичками не можна назвати. Це нагадувало 90-ті», — так описав події Президент Зеленський.

Детальніше. Дзвінок про стрілянину надійшов о 7.15 ранку. У поліції кажуть, що конфлікт виник між легальними та нелегальними перевізниками. Троє отримали поранення з травматичної зброї. Поліцейські затримали наразі 21 людину. Більшість із них виявилися мешканцями Вінниччини. Затриманих доправили до Броварського відділу поліції. 

Один автобус з озброєними людьми приїхав з Вінниці. Це — співробітники однієї з охоронних фірм. Інша група на трьох мікроавтобусах прибула зі столиці. Зброю вилучили. Через перестрілку на Київщині ввели план-перехоплення. Поліція шукає 5 авто, на яких зникли учасники масової стрілянини.

Слідчі порушили справи за статтями про хуліганство, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами, умисне знищення або пошкодження майна. Також Нацполіція додатково кваліфікувала дії учасників стрілянини як замах на вбивство двох і більше осіб.

Ймовірні причини стрілянини

Мер Броварів Ігор Сапожко вважає, що причиною ранкової стрілянини у місті стала ситуація з розподілом міжміських маршрутів, які затверджує Київська обладміністрація: «Через відсутність діалогу між місцевими органами влади та обласною адміністрацією, ситуація загострювалась щодня»

«Перестрілка сталася між «угрупуваннями, які кришують перевезення маршрутними таксі» через «непрозорий розподіл маршрутів між підприємцями збоку чиновників, які відповідають за цей напрямок роботи», — написав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Перестрілка у Броварах — це відгомін корупції визначення квот перевізників, залучення банд у боротьбі за маршрути перевезень», так означив причини стрілянини міністр МВС Арсен Аваков на своїй сторінці у Твіттері.

Реакція влади

Президент зустрівся з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим через ранкову стрілянину у Броварах. Зеленський вимагає знайти і покарати замовників. Аваков заявив, що у нього є питання до Броварської поліції: «Поліцейських там не було, це несподівана ситуація. Зараз закінчимо цю операцію і у мене є велике питання по Броварській поліції, тому що пропустити таке — неприпустимо».

Контекст. Кілька днів тому мешканці Броварів бачили групу людей на зупинках, які «заганяли пасажирів у маршрутки одного власника». Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав журналіст Дмитро Гнап. Він додав до свого допису скріни, за його словами, місцевої мешканки Марії Мельниченко. На фото видно, як 6 чоловіків у темному одязі стоять разом поруч з маршрутним таксі, в який заходять люди.

Тим часом фракція «Голос» закликає відправити у відставку Арсена Авакова та звільнити голову Нацполіції Ігоря Клименка після зґвалтування і катування жінки у поліцейському відділку Кагарлика. На думку депутатів «Голосу», керівництво МВС і Національної поліції треба змінити, бо їм не вдалося провести реформу правоохоронної системи.

Що ще варто знати про поліцію в Україні:

Зґвалтування та катування дівчини у відділку поліції: що відомо. У місті Кагарлик на Київщині просто у відділку поліції двоє поліцейських катували та зґвалтували 26-річну жінку. У поліції уже назвали їхні імена. Це — Сергій Сулима та Микола Кузів. Зараз підозрювані у злочині — у слідчому ізоляторі. Відділок поліції у Кагарлику розформували. Заступник міністра МВС Антон Геращенко обіцяє, що їх справедливо покарають. Реакції міністра МВС Арсена Авакова досі немає. 

Адвокатам підозрюваних у вбивстві Шеремета не надають матеріалів справи. Слідство закінчилось тиждень тому. Ознайомити захисників підозрюваних у справі убивства журналіста Павла Шеремета вимагали самі адвокати фігурантів та ще кілька десятків людей. Усі вони прийшли під Міністерство внутрішніх справ. Адже слідство закінчилося ще тиждень тому, але от матеріалів справи захисникам не надали.

Фото: facebook.com/pol.kyivregion

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин