«Тільки українською»: із 16 січня вся реклама повинна бути державною мовою

Реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути лише українською мовою відповідно до норм «мовного закону». 32 стаття набере чинності з 16 січня цього року, повідомляє Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

Чому це важливо. Мовний закон не дозволяє ігнорувати державну мову, зокрема в медіа.

Детальніше. Порушення цих положень тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 200-300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 гривень). Якщо порушення вчинене вперше, то може бути попередження.

У відомстві зазначили, телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Євросоюзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами ЄС. 

Крім цього, друковані ЗМІ, що видаються однієї з офіційних мов ЄС, можуть розміщувати рекламу цією ж мовою.

Міністерство культури хоче запустити безкоштовну онлайн-платформу для вивчення української мови. Про це розповів у своєму telegram-каналі міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський. Проєкт планують запустити до вересня 2020 року. Навчальні курси будуть спрямовані на певні окремі  категорії:

  1.  ті, хто знає мову, але хоче покращити;
  2.  ті, хто не знає і планує вивчення “з нуля”;  
  3. державні службовці які хочуть удосконалити знання.

⟶ В Instagram чоловікам-блогерам платять за рекламу більше, ніж жінкам — дослідження. Різниця заробітку чоловіка та жінки складає від 7% до 92%. Про це йдеться у дослідженні компанії HypeAuditor.

1600 блогерів з 40 країн світу запитували про ціну за розміщення реклами в публікаціях та історії. Дослідники зазначили, що жінок та чоловіків-блогерів у світі майже порівну: жінок більше на 1%.

У середньому вартість звичайної публікації в блогерів-чоловіків становить 1411 доларів, що на 7% більше, ніж в опитаних жінок — 1315 доларів.

Чоловіки, у яких менше мільйона підписників, заробляють за публікацію 2600 доларів, а жінки на $200 менше — 2400 доларів.

Ще більший розрив у вартості рекламних історій між чоловіками і жінками — 809 доларів і 633 доларів різниця — 27%.

Рекламний пакет, який включає публікацію, історію і хвилинне відео на чоловічих сторінках продають в середньому 4 000 доларів, а жіночих — за 2700 доларів.

Фото: pexels.com

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин