«Тільки українською»: із 16 січня вся реклама повинна бути державною мовою

Реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути лише українською мовою відповідно до норм «мовного закону». 32 стаття набере чинності з 16 січня цього року, повідомляє Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

Чому це важливо. Мовний закон не дозволяє ігнорувати державну мову, зокрема в медіа.

Детальніше. Порушення цих положень тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 200-300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 гривень). Якщо порушення вчинене вперше, то може бути попередження.

У відомстві зазначили, телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Євросоюзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами ЄС. 

Крім цього, друковані ЗМІ, що видаються однієї з офіційних мов ЄС, можуть розміщувати рекламу цією ж мовою.

Міністерство культури хоче запустити безкоштовну онлайн-платформу для вивчення української мови. Про це розповів у своєму telegram-каналі міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський. Проєкт планують запустити до вересня 2020 року. Навчальні курси будуть спрямовані на певні окремі  категорії:

  1.  ті, хто знає мову, але хоче покращити;
  2.  ті, хто не знає і планує вивчення “з нуля”;  
  3. державні службовці які хочуть удосконалити знання.

⟶ В Instagram чоловікам-блогерам платять за рекламу більше, ніж жінкам — дослідження. Різниця заробітку чоловіка та жінки складає від 7% до 92%. Про це йдеться у дослідженні компанії HypeAuditor.

1600 блогерів з 40 країн світу запитували про ціну за розміщення реклами в публікаціях та історії. Дослідники зазначили, що жінок та чоловіків-блогерів у світі майже порівну: жінок більше на 1%.

У середньому вартість звичайної публікації в блогерів-чоловіків становить 1411 доларів, що на 7% більше, ніж в опитаних жінок — 1315 доларів.

Чоловіки, у яких менше мільйона підписників, заробляють за публікацію 2600 доларів, а жінки на $200 менше — 2400 доларів.

Ще більший розрив у вартості рекламних історій між чоловіками і жінками — 809 доларів і 633 доларів різниця — 27%.

Рекламний пакет, який включає публікацію, історію і хвилинне відео на чоловічих сторінках продають в середньому 4 000 доларів, а жіночих — за 2700 доларів.

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин